Kaip kasdien kenki plaukams pati to nepastebėdama

Žinoma, kad merginos nori džiaugtis dailiais ir išpuoselėtais plaukais. Tai kiekvienos mūsų karūna! Deja, neretai su plaukais elgiamės šiurkščiai, rodos, kas čia tokio? Juk tik kartelį... Bet ne - kartelis po kartelio ir tavo plaukai nuvargs, nušiurs ir pradės skilinėti, o juos atgaivinti bus nelengva.

Plaukus kasdien šukuojame, formuojame, trenkame galvą ir dar dažniau visa tai darome paskubomis. Tiesa, kad gyvenimo tempas šiandien žvėriškas, bet plaukai dėl to nekalti. Negalima jais rūpintis atmestinai ir tikėtis, kad greitas ir intensyvus džiovinimas nepakenks. Štai 5 blogybės, kurias kartojame nė nesusimąstydamos, kad taip plaukus aliname.

1. Šukuoji šlapius

Šukuoti šlapių plaukų šiukštu nereikėtų. Būdami šlapi jie yra labai jautrūs, prieš šukuodama plaukus turėtum gerai nusausinti (netrink galvos rankšluosčiu grubiai), leisti kiek pradžiūti ir tik tuomet šukuoti. Jei plaukai nepaklusnūs, šukomis jų nebrūžink, geriau išpurkšk šukavimą lengvinančia priemone. Plaukus šukuok švelniai, labiausiai tiks medinis natūralių šerelių šepetys.

2. Džiovini karšto oro srove

Ne veltui kiekviename plaukų džiovintuve yra vėsaus vėjelio mygtukas. Džiovindama plaukus karštu oru juos akimirksniu išsausinsi. Staigi temperatūrų kaita plaukus žaloja, todėl reikėtų ne tik atsisakyti karšto vėjelio, bet ir šaltu metu nepamiršti kepurės.

3. Supini kietai

Kietai supinti ar į kuodą susukti plaukai gali pradėti skilinėti ar net sulūžti. Pindama kasą būk švelnesnė, šukuosena neatrodys prasčiau, jei sruogas pinsi lengviau ir nespausdama. Nebijok laisviau sukti ir kuodelio, šiek tiek išsitaršęs ir atsainus balerinos kuodas - viena madingiausių sezono šukuosenų.

4. Dažnai tiesini ar garbanoji be apsaugos priemonių

Jei formuoji plaukus karštu prietaisu be apsaugančios priemonės, jau yra blogai, nesvarbu ar kartą, ar pastoviai. Jei nuolat žnyplėmis tiesini arba garbanoji plaukus ir nenaudoji nieko, kas saugotų nuo karščio, jau nuodėminga! Plaukai yra jautrūs, kiekvienas dirbtinis struktūros keitimas jiems ne į naudą, o kasdienis - dar blogiau. Net jei tiesini tik pusę plaukų (pavyzdžiui, apačią ir galus), vistiek naudok apsauginę priemonę. Be jos plaukai netruks suskeldėti, prarasti žvilgesį ir atrodys nušiurę.

5. Piktnaudžiauji sausu šampūnu

Sausas šampūnas mus gelbėja, kai pritrūksta laiko ištrinkti galvą paprastu arba tiesiog nėra galimybės. Tačiau ne viena mergina tokį šampūną naudoja kaip priemonę kiekvieną kartą prailginti tarpą nuo vieno plovimo iki kito. Atsimink, kad sausas šampūnas nėra natūrali priemonė, jis akimirksniu pašalina riebumo efektą, bet tuo pačiu ir alina plaukus. Jį naudok tik tada, kai kitos išeities nebėra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis