Greičiausiai ne kartą esi naudojusi priemones du viename, kai šampūnas veikia ir kaip galvos plovimo priemonė, ir kaip kondicionierius ar balzamas.Taip, priemonės gali turėti keletą skirtingų funkcijų, tačiau šampūnas ir kondicionierius viename nepadės pasiekti tokių rezultatų, kokius gautum naudodama dvi atskiras priemones. Be to, priemonės du viename negali pritaikyti skirtingiems galvos odos ir pačio plauko poreikiams. Pasak plaukų stilistų, šampūną reikėtų rinktis pagal tai, kokia yra tavo galvos oda. Papildomas priemones (kondicionierių ar balzamą) - pagal plaukų tipą: pavargę, sukritę, nepaklusnūs, praradę žvilgesį, garbanoti, dažyti ir t.t.

Nuo to, kokia yra tavo galvos odos būklė, priklauso kaip atrodys ir patys plaukai. Pavyzdžiui, jei oda riebesnė, plaukai bus linkę greičiau susiriebaluoti. Tokiu atveju reikėtų ieškoti šampūno, skirto būtent riebesnei galvos odai, jis atkurs balansą, bet odos nesausins. Ar žinojai, kad riebiai odai negalima naudoti sausinančių priemonių? Sausinama oda išskirs dar daugiau sebumo ir plaukai dar greičiau susiriebaluos. Taigi, savadarbes odos riebumą mažinančias kaukes geriau ignoruok ir rinkis profesionalias, pritaikytas būtent riebiai galvos odai.

Ne viena mūsų pastebime, kad keičiantis sezonams galvos oda išsausėja. Taip dažnai nutinka ir po plaukų dažymo, dažno modeliavimo aukšta temperatūra veikiančiais prietaisais. Žinoma, galvos odos sausumas gali būti ir įgimtas arba atsirasti dėl nepilnavertės mitybos, miego trūkumo, patiriamo streso.

Kad grąžintum odai drėgmę, naudok ne tik giliai drėkinantį, maitinantį šampūną, bet ir papildomą priemonę. Tai gali būti koncentruotas serumas ar aliejus, kuris neleistų odai išsausėti. Atmink, jei oda sausa, vadinasi ji yra išsekusi ir nepajėgi maistinėmis medžiagomis aprūpinti plaukų, todėl šie irgi atrodys pavargę, išsausėję, pradės lūžinėti.

Reikėtų išskirti dar vieną galvos odos tipą - jautrųjį. Kai kurios trinkdamos galvą gali justi odos dirginimą, vėliau niežėjimą, pastebėti palei kaktą atsiradusias raudonio dėmeles. Jautriai ir sudirgusiai galvos reikėtų naudoti specialius šampūnus, kuriuose nėra alergizuojančių ingredientų. Jei oda ypač jautri, prieš trinkdama galvą patepk ją raminančiu serumu.


Kad ir kokio tipo galvos oda būtų, pasitaiko, kad tam tikru metu ji pradeda pleiskanoti. Pleiskanojimas gali būti sezoninis (kai keičiasi orai), gali atsirasti dėl specifinio grybelio (Pityrosporum ovale), taip pat dėl artėjančių menstruacijų, pakitusios hormonų pusiausvyros, streso, netinkančių plaukų priežiūros priemonių, cheminio poveikio ir t.t.

Atsikratyti sezoninių pleiskanų nėra sunku, tereikia naudoti drėgmę atkuriantį ir odos mikrofloros pusiausvyrą subalansuojantį šampūną, serumą. Kai pleiskanos atsiranda dėl rimtesnių priežasčių, gydytis gali tekti specialiomis ampulėmis, taip pat vaistais, kurie pašalintų hormonų sutrikimus. Kad pleiskanos pasirodytų rečiau, svarbu keisti gyvenimo būdą: vengti streso, atidžiau maitintis, daugiau judėti ir, žinoma, dažniau šypsotis.

Nepamiršk, kad plaukas pripranta prie to paties naudojamo šampūno ir ilgainiui jo veiksmingumas tampa mažiau pastebimas. Kad plaukai visuomet atrodytų nepriekaištingai, karts nuo karto šampūnus pakaitaliok. Taip pat ilgą laiką nenaudok gydomųjų šampūnų, nes jie skirti kovoti su konkrečiu sutrikimu, pavyzdžiui, pleiskanomis. Taigi, kad artėjant vasarai galėtum džiaugtis nuostabiais plaukais, pradėk jų priežiūros pokyčius jau dabar.
Užsakymo nr.: PT_74513936