Dažniausios plaukų priežiūros klaidos, dėl kurių jie neauga

Pasirodo, dauguma žmonių nemoka tinkamai rūpintis savo plaukais. O plaukų priežiūra gali daryti stebuklus.

1. Naudoji per daug šampūno

Tam, kad plaukai būtų tikrai švarūs, nepatartina naudoti galybės šampūno, o kaskart trinkti galvą šampūnu du kartus. Taip darydama gali plaukus išplauti per daug, atimti iš jų gyvybei svarbias natūralias riebalines medžiagas, kurios teikia švelnumo ir žvilgesio.

SIPA/Scanpix nuotr.

Jei šampūnas aukštos kokybės, užteks mažesnio jo kiekio ir pakaks tik vieno plovimo. Plaukus reikėtų plauti ne dažniau kaip tris ar keturis kartus per savaitę. Visgi plauni plaukus kasdien? Tuomet bent kartais gali juos tiesiog perplauti vėsiu vandeniu, be jokio šampūno.

šampūnas pažeistiems, sausiems plaukams PHYTOKERATINE; Šampūnas PHYTOCYANE nuo plaukų slinkimo (PHYTO); Drėkinamasis šampūnas LV, be kvapiklių ir dažiklių, tinka jautriai odai; drėkinamasis šampūnas SENSITIVE su alavijų lapų sultimis (NATUR VITAL), gamintojų nuotr.

2. Netinkamas plaukų priežiūros priemonių naudojimas

Nusipirkti tinkamas putas ir laką – pirmas žingsnis, bet labai svarbu ir kaip šias priemones naudoji. Kad plaukai neatrodytų lipnūs arba ploni, reikia produktus paskirstyti tolygiai. Vienos priemonės tepamos / purškiamos ant drėgnų plaukų, kitos - ant sausų, todėl visuomet perskaityk informaciją, kaip teisingai jas naudoti.

SIPA/Scanpix nuotr.

Niekuomet nepadaugink plaukų formavimo priemonių (putų, lako, želės, vaško, tiesinančio serumo ir t.t.), nes jos apsunkins plaukus, vargins, neleis kvėpuoti. Jei gali, stenkis plaukų formavimo priemones naudoti rečiau.

Apimties suteikiančios putos VOLUMEA (RENE FURTERER); LV ypač stiprios fiksacijos plaukų lakas, bekvapis LV; Gaivinamasis plaukų tonikas su rozmarinais WELEDA, gamintojų nuotr.

3. Plaukų džiovinimas

Geriausia, kai plaukai išdžiūva patys. Bet jei neišvengiamai tenka naudoti džiovintuvą, žinok, kad per didelis karštis plaukus išsausins, jie taps nepaklusnūs, galiukai pradės skilinėti. Plaukus reikia džiovinti džiovintuvu tik tuomet, kai jie jau beveik sausi.

SIPA/Scanpix nuotr.

Nuo karščio plaukus gali apsaugoti specialiu purškikliu. Juo išpurkšk pradžiuvusius plaukus, pasklaidyk ir tuomet imkis džiovintuvo. Kol plaukai šlapi, juos galima šukuoti tik retomis šukomis, o ne šepečiu. Džiovintuvą laikyk mažiausiai 15 cm nuo plaukų, kad karštis jiems nepakenktų ir nesuskiltų galiukai. Nedžiovink plaukų iki visiško sausumo, palik juos vos vos drėgnus.

Nenuplaunamas apsauginis plaukų purškalas nuo karščio LISSEA (RENE FURTERER), gamintojo ir SIPA/Scanpix nuotr.

4. Netinkami plaukų aksesuarai

Per tamprus susegimas ar surišimas plaukus gali pažeisti, taigi segtukus, gumutes ar raiščius naudok atsargiai. Jei plaukai į gumutę nesutelpa lengvai, negrūsk jų per prievartą – pažeisti plaukai ims lūžinėti.

Reuters/Scanpix nuotr.

Kasdien keisk šukuoseną, kad įvairūs segtukai ar gumutės nebūtų toje pačioje vietoje dažnai. Užpurkšk šiek tiek plaukų lako ant tos vietos, kur bus segama ar rišama. Lakas plauką apsaugos nuo pažeidimų, be to, segtukas ar gumutė nekris.

Blizgesio suteikiantis kondicionierius LUMICIA (RENE FURTERER); Kondicionierius dažytiems plaukams su granatų ekstraktu POMEGRANATE (KLORANE); Regeneruojamasis plaukų kondicionierius SEBAMED; nenuplaunamas purškiamasis kondicionierius su alavijų lapų sultimis NATUR VITAL, gamintojų nuotr.

Užsakymo nr.: PT_75255481

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis