Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti pėdas ir išvengti nuospaudų

Ką daryti, jei po poros pasivaikščiojimų pėdas nusėja nuospaudos ir skauduliai?

Atgaivink pėdas žolelių vonelėje. Tokias voneles pėdoms ruošk reguliariai, taip jas agaivinsi ir pagerinsi kraujotaką. Paruošk 2 voneles: vieną pripilk šalto vandens, kitoje užplikyk šaukštą džiovintų rozmarinų (palik prisitraukti 5-7 minutes). Vonelėse kojas mirkyk pakaitomis po 20 sekundžių, tai kartok 10 kartų. Po to trumpam pamerk kojas į šaltą vandenį ir nusausink minkštu rankšluosčiu. Pėdas patepk drėkinamuoju kremu.

Shutterstock nuotr.

Salicilo rūgšties tirpalu suvilgyk vatos tamponą, jį šiek tiek palaikyk prie nuospaudos. Šiai suminkštėjus, pemza ar brūžikliu pašalink kietesnę odą. Suminkštinti nuospaudas taip pat padės ricinų aliejus.

Gydyti nuospaudas padeda citrina. Prieš eidama miegoti, uždėk griežinėlį citrinos ties pažeista vieta, aprišk tvarsčiu, kad laikytųsi. Ryte kompresą nuimk. Procedūrą kartok porą vakarų.

Shutterstock nuotr.

Kad išvengtum pėdų odos sukietėjimo ir nuospaudų, stenkis dažniau vaikščioti basomis (namie ar sodyboje). Rinkis natūralių medžiagų batus, kurie leistų pėdoms kvėpuoti. Kad ir kokie gražūs pasirodytų bateliai, pirmenybę teik patogiai avalynei. Jei batai tinka, pirštai turėtų laisvai judėti, o pėda - neslidinėti. Venk pirštus ypač aptempiančių kojinių ir pėdkelnių.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis