Kokias ligas ir organizmo problemas išduoda pakitusi odos spalva

Jeigu pastebėjai, kad vienur ar kitus pakito odos spalva - nedelsk ir suskubk pasitikrinti sveikatą. Spalviniai odos pakitimai gali signalizuoti ne tik mineralų, vitaminų nepakankamumą, bet ir rimtus sveikatos sutrikimus.

1. Jei esi išblyškusi (o kartais tai primena ir aplinkiniai) gali būti, kad tavo organizme trūksta geležies. Dėl jos stokos gali atsirasti mažakraujystė. Reikėtų į valgiaraštį įtraukti geležimi prisotintus produktus ir pasidaryti išsamų kraujo tyrimą.

2. Jei tavo lūpos ir nosis ar net nagai įgavo melsvą atspalvį, neignoruok pokyčių. Šios trys kiek pamėlusios kūno dalys kužda apie širdies veiklos sutrikimus.

Fotolia nuotr.

3. Jei oda primena marmurą arba be priežasties susidaro kraujosrūvos, turi problemą dėl trūkinėjančių kraujagyslių. Silpnos kraujagyslės lyg ir nėra didelė sveikatos problema, gali būti genetinis polinkis, tačiau pasitikrinti, ar nėra rimtesnių kraujagyslių patologijų.

4. Jei oda šiek tiek pagelto, reikėtų susirūpinti sveikata: audiniai pagelsta dėl kepenų veiklos sutrikimų, tulžies latakų užsikimšimo, uždegiminių procesų. Negydomos problemos vėliau gali sukelti ir geltos atsiradimą.

5. Bronzinė oda, patamsėję krumpliai, keliai, alkūnės, randai, raukšlės ir atsiradusios odos baltmės gali signalizuoti labai rimtą problemą – Adisono ligą. Tai lėtinis antinksčių žievės nepakankamumas, dėl kurio organizme išskiriama itin mažai steroidinių hormonų.

Shutterstock nuotr.

6. Pilkšva oda dažniausiai signalizuoja inkstų nepakankamumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis