Kaip atsikratyti nemalonaus pėdų kvapo

Prakaituojančios pėdos ir nuo jų sklindantis nemalonus kvapas kiekvienam yra diskomfortas. Ypač tuomet, kai visą dieną esi praleidusi ant kojų ir netikėtai privalai užsukti į svečius. Kaip išvengti tokių nepatogumų ir ką daryti, kad kojos prakaituotų mažiau?

Kiekvienoje pėdoje yra daugiau prakaito liaukų nei bet kurioje kitoje kūno dalyje, išskyrus rankas. Tačiau rankas nuolat plauname, o štai kojos šunta batuose, kur dauginasi bakterijos. Kuo daugiau laiko praleidi ant kojų, tuo intensyvesnis bus kvapas. Kvapą veikia ir grybelinė infekcija, kurią dažnai pasigauna sportininkai. Stipriausią kvapą skleidžia paauglių ir nėščių moterų kojos, kadangi pakitęs hormoninis fonas priverčia smarkiau dirbti prakaito liaukas.

Shutterstock nuotr.

Patariama būtinai džiovinti avalynę prieš vėl aunantis, kitaip nemalonus kvapas tik stiprės. Avalynę geriau džiovink šiltoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Jei kojos prakaituoja intensyviai, būtų gerai tos pačios batų poros nesiauti daugiau nei dvi dienas iš eilės. Duše pėdas prausk atidžiau, išmuilink ne tik kulnus, pirštelius, bet ir tarpupirščius.

Dušo želė LV ir gaivinanti dušo želė SEBAMED FRESH; Sportuojantiesiems skirta dušo želė su arnikomis WELEDA, gamintojų nuotr.

Norėdama pašalinti kvapą, pirštus ir tarpupirščius patrink vatos diskeliu, suvilgytu medicininiame spirite. Šią procedūrą geriausia atlikti po vonios ar dušo. Spiritas veikia ir kaip antiseptikas, ir kaip bakterijų terpės naikinimo priemonė. Gali pabandyti ir įprastą antiperspirantą - pakanka juo kojas patepti prieš miegą arba papurkšti po rytinio dušo.

Purškiamasis dezodorantas su citrusiniais vaisiais WELEDA, gamintojo nuotr.

Sumažinti pėdų prakaitavimą gali mėginti ir liaudiškais būdais. Vienas tokių - specialios pėdų vonelės. Jas reikėtų daryti bent porą kartų per savaitę, kojas mirkyti nuo 15 iki 30 minučių. Štai keli receptai:

* Kojų prakaitavimą sumažins ąžuolo žievės nuoviras. Reikia ąžuolo žievę pusvalandį pavirti viename litre vandens, tuomet nukošti, atvėsinti ir nuovire mirkyti kojas 20 minučių.

* Veiksmingas avižų šiaudų nuoviras. 30 min. pavirk juos, tuomet keletui minučių palik mišinį uždengtame puode, kad nuoviras būtų stipresnis. Galiausiai kojas pamirkyk pravėsusiame nuovire apie 15 minučių.

* Į indą įdėk apie 20 lauro lapų ir juos užpilk 3 litrais verdančio vandens. Skysčiui atvėsus iki tinkamos mirkymui temperatūros, panardink kojas. Šią vonelę ruošk prieš eidama miegoti, o pėdas pagarink skysčiui dar neatvėsus.

Dar vienas būdas - tarpupirščiuose palaikyti arbatos pakelius. Kelis juodosios arbatos pakelius užplikyk puode ir apie dešimt minučių palik nuošalyje. Ištraukusi pakelius juos atvėsink, dėk į tarpupirščius. Likusio nuoviro neišpilk, jame taip pat gali mirkyti kojas.

Pėdų balzamas WELEDA, odos priežiūros priemonė BIO-OIL; Pėdų kremas LV; Suskilusių kulnų balzamas SEBAMED, gamintojų nuotr.

Užsakymo nr.: PT_73488448

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis