Pasitikrink: ar tavo grožio liauka nėra sutrikusi

Kartais gali pastebėti, kad nei odai, nei plaukams nebepadeda jokios priemonės. Viena priežastis - nekokybiškas gyvenimo būdas, kai nuolat stresuoji, neišsimiegi ar prastai maitiniesi. Kita - sveikatos problemos, pasirodo, labai dažnai susijusios su skydliauke.

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių susiduria su skydliaukės keliamomis problemomis. Tiesa, pastebėti jos sutrikimus ne taip paprasta, kartais daugelį veiksnių nurašome visai kitiems kaltininkams. Tad žvilgtelėk, kokius signalus apie skydliaukės problemas tau gali siųsti organizmas.

Ne veltui skydliaukė vadinama „grožio liauka“. Jei pastebi, kad plaukai ėmė sausėti, oda darosi šiurkšti, silpnėja ir lūžinėja nagai, patino veidas, reikėtų sunerimti. Tai vieni požymių, rodantys, kad tavo skydliaukė nėra pakankamai aktyvi ir gamina pernelyg mažai hormonų.

Kita problema, kuri gali kuždėti apie skydliaukės nepakankamumą - nevaldoma medžiagų apykaita. Nepavyksta atsikratyti kilogramų, net tuomet, kai aktyviai sportuoji ir reguliuoji mitybą? Ką gi, nepraleisk to pro akis. Nevaldomai didėjantis ar staiga sumažėjęs svoris taip pat gali pranešti apie sutrikusią hormonų pusiausvyrą. Kai skydliaukė per aktyvi – pagreitėja medžiagų apykaita, organizmas greitai išnaudoja visą energiją ir pradeda jausti jos „badą“, todėl kūno svoris smarkiai mažėja. Sulėtėjus skydliaukės veiklai vyksta priešinga reakcija – hormonų trūkumas lemia tukimą.

Juntami temperatūrų svyravimai irgi gali būti skydliaukės sukeltas nepatogumas. Jei net ir šiltai apsirengus tau šąla kojos, jauti nuolatinį drebulį ir šaltį, nėra normalu. Nuolatinis šaltis gali krėsti dėl nepakankamo hormonų kiekio skydliaukėje, kadangi ji rūpinasi ir kūno temperatūros palaikymu. Sutrikus skydliaukės veiklai, nepriklausomai nuo fizinio krūvio ar oro temperatūros, gali gausiai prakaituoti ar netoleruoti karščio.

Neretai apatija, mieguistumas, prasta nuotaika, pašlijusi atmintis ir negebėjimas susikaupti įvardijami kaip streso arba depresijos rezultatai. Tačiau visa tai gali įspėti, kad skydliaukė negamina pakankamo hormonų kiekio. Per didelis hormonų kiekis taip pat negerai: kankina nemiga, kyla nerimas, apima nepaaiškinamas jėgų antplūdis.

Jei tavo širdis pradėjo dirbti daug silpniau, jos ritmas tapo retesnis nei įprastai, atsirado širdies permušimai, gali būti, jog tai liudija apie skydliaukės hormonų sumažėjimą. O jei širdies plakimas padažnėjo, ji plaka netolygiai, galima įtarti suaktyvėjusią skydliaukės veiklą.

Pajutusi kurį šių požymių, nepatingėk išsitirti skydliaukės veiklos. Jei skydliaukė veikia gerai, reikėtų koreguoti gyvenimo būdą. Atkreipti dėmesį į mitybą, daugiau judėti, pakankamai išsimiegoti ir, žinoma, daugiau šypsotis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis