5 netikėti dalykai, kuriuos gerina sportas (tarp jų - seksas ir odos grožis)

Ne vienai mūsų sportas yra tik būdas suformuoti dailias kūno linijas arba išsikrauti po intensyvios darbo dienos. Tačiau ar žinai, kokią dar įtaką gyvenimui daro reguliarus sportas? Pasirodo, jis gerina gyvenimo kokybę kur kas plačiau nei manome.

JAUNATVIŠKUMAS

Sportas lėtina senėjimo procesus. Galima pastebėti, kad reguliariai sportuojančios džiaugiasi ne tik dailesne oda, bet ir gražesniais plaukais, tvirtesniais nagais. Kadangi fizinė veikla spartina kraujotaką, įvairios maistinės medžiagos pasisavinamos efektyviau, o ląstelės greičiau atsinaujina. Įrodyta, kad pastoviai sportuojančių keturiasdešimtmetį perkopusių žmonių veide yra mažiau raukšlelių nei to paties amžiaus, bet nesportuojančių.

PASITIKĖJIMAS SAVIMI

Nors atrodytų, kad sportas daro mus stipresnius tik fiziškai, tai nėra tiesa. Sportuodami tobulėjame ir psichologiškai, nes sportas reikalauja pasiryžimo, kantrybės, planavimo. Kartu su fiziniu bei psichologiniu tobulėjimu ateina ir didesnis pasitikėjimas savimi - žmogus pajunta, kad pats gali kontroliuoti pokyčius.

NAUDA SEKSUI

Sportas gerina kraujotaką, o kuo ši spartesnė, tuo greičiau susijaudinama. Aktyvi fizinė veikla gali paspartinti susijaudinimo procesą net daugiau nei 100 procentų. Taip pat įrodyta, kad sportas gerina ir vyrų lytinę potenciją, tačiau tik tuomet, kai sportuojama yra reguliariai. Ką gi, žmonės, kurie nepatingi per savaitę keletą kartų rimčiau pasportuoti, meilės žaidimais mėgaujasi labiau, nei tie, kurie sportą ignoruoja. Nepamiršk, kad sportas didina ir fizinę ištvermę, o tai kokybiškam lytiniam gyvenimui irgi labai svarbu.

PROTINĖ VEIKLA

Išaiškinta, kad sportas gerina kognityvines funkcijas, skatina protinius gebėjimus. Vėlgi, kad protas taptų aštresnis, reikėtų mankštintis ne vos kartą kitą per mėnesį, bet kiekvieną savaitę 3-4 kartus. Puikiai tiktų aerobika ar kitokios kardio treniruotės.

PINIGAI

Atlikti tyrimai rodo, kad sportuojantys per savaitę 3 ir daugiau valandų, uždirba daugiau nei nesportuojantys. Vyrauja stereotipas, kad sveiki, antsvorio neturintys žmonės yra geresni darbuotojai. Taip pat, kaip ir rašėme, aktyvi sportinė veikla skatina pasitikėjimą savimi, todėl sportuojantys žmonės gali dažniau rodyti iniciatyvą, sparčiau kopti karjeros laiptais ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis