6 kūno kvapai, kurie pranašauja kažką negero

Kiekvieno mūsų organizmas skleidžia skirtingus kvapus. Tad natūralu, kad vieni yra mažiau intensyvūs, kiti aitresni. Visgi jei pajutai neįprastą kvapą ar pastebėjai, kad nemalonus kvapas jaučiamas dažniau, reikėtų sunerimti. Štai 6 kūno kvapai, kurie gali išduoti ligas.

1. Nuolatinis nemalonus burnos kvapas

Ne paslaptis, kad atsikėlus ryte daugelio burnos kvapas nėra pats maloniausias. Taip yra todėl, kad per naktį bakterijos nori nenori vistiek kaupiasi. Pasitaiko, kad nemalonus burnos kvapas atsiranda ne tik ryte, bet ir dienos eigoje, o kartais nedingsta ir po dantų valymo, burnos skalavimo. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytoją. Dažnai atsirandantis ar ilgiau trunkantis blogas burnos kvapas gali signalizuoti apie dantenų ligas, kariesą, sinusų infekciją bei kitas nosies problemas.

Shutterstock nuotr.
Dantų pasta su druska ir dantų gelis su vaistažolių ekstraktais WELEDA; Dantų šepetėlis TRISA PRO INTERDENTAL MEDIUM; Ultragarso dantų šepetėlis TRISA SONICPOWER COMPLETE PROTECTION MEDIUM; veikiamas aukšto dažnio ultragarso vibracijų, valo daugiau negu 30 procentų efektyviau lyginant su tradiciniais dantų šepetėliais, gamintojų nuotr.

2. Blogas pėdų kvapas

Natūralu, kad pėdos linkusios prakaituoti, tačiau dažnas blogas pėdų kvapas - nėra geras ženklas. Jei pėdos dažnai prakaituoja, kaista, privalu daugiau dėmesio skirti jų higienai. Naudok ne tik prausiklius, bet ir dezodorantus, venk sintetinių kojinių, dirbtinio pluošto avalynės. Taip pat nereikėtų batų avėti be kojinių, rinkis batelius, kurie pernelyg neapspaustų pėdų. Dažnas blogas pėdų kvapas gali pranešti apie įvairius uždegiminius procesus ir infekcijas. Viena nemaloniausių ligų - pėdų grybelis, kurio gydymas trunka ilgai ir nuobodžiai.

Shutterstock nuotr.

Odą raminantis ir minkštinantis rutulinis antiperspirantas LV, išlieka 48 h, be kvapiklių ir dažiklių, tinka jautriai odai, pagaminta Suomijoje; Rutulinis dezodorantas – balzamas jautriai odai SEBAMED SENSITIVE (pH 5,5), be alkoholio ir aliuminio druskų; Laimų aromato rutulinis dezodorantas SEBAMED LIME (pH 5,5), išlieka 24 h, be alkoholio, kenksmingų cheminių medžiagų ir metalų junginių, gamintojų nuotr.

3. Keisti prakaito kvapai

Jeigu pastebėjai, kad tavo prakaitas turi keistą ir labai nemalonų žuvies kvapą, išsitirk. Gali būti, kad turi retą genetinę ligą, vadinamą trimethylaminuria. Būtent ji ir nulemia aitrų žuvies kvapą. Jei prakaitas skleidžia neįprastą vaisių kvapą, tai gali būti diabeto ženklas. O jei turi inkstų ar kepenų ligą, prakaitas gali atsiduoti chloru.

Shutterstock nuotr.

Dezodorantas COLLISTAR „Multi-Active®“ be aliuminio druskų, veikia 24 h; Purškiamasis dezodorantas su citrusiniais vaisiais WELEDA, gamintojų nuotr.

4. Intensyvus arba neįprastas žaizdų kvapas

Pastebėjai, kad žaizda lėčiau gyja ir turi kažkokį keistą kvapą? Nesnausk, didelė tikimybė, kad pasigavai infekciją. Kaipmat kreipkis į gydytoją, pasitaiko, kad net paprasčiausias laiku nesutvarkytas nubrozdinimas (kai pasimato kraujas) sukelia sepsį.

Fotolia nuotr.

5. Aitrus šlapimo kvapas

Jei pasikeitė ne tik šlapimo kvapas, bet ir vaizdas, pavyzdžiui, jis atrodo tarsi drumstas, reikėtų sunerimti. Be šių simptomų jaučiamas skausmingas dilgčiojimas šlapinimosi metu ar nuolatinis noras šlapintis išduoda, kad pasigavai šlapimo pūslės uždegimą. Šiuo atveju reikėtų kuo skubiau imtis gydymo, nes situacijai pablogėjus skausmas tik intensyvės, gali kilti komplikacijų. Greičiausiai antibiotikų išvengti nepavyks.

Shutterstock nuotr.

6. Žuvies kvapo makšties išskyros

Kaip jau žinai, bet kurios kūno vietos skleidžiamas nemalonus žuvies kvapas nėra geras ženklas. Žuvies kvapas iš makšties gali reikšti bakterinę vaginozę. Kitas šios ligos požymis - gausios ir drumzlinos baltos spalvos išskyros. Jeigu pastebėjai šiuos simptomus, laikas keliauti pas ginekologą. Į šią infekciją numoti ranka negalima, yra didelė komplikacijų tikimybė, taip pat bakterinė vaginozė gali būti kitų - rimtesnių ligų pranašas.

Shutterstock nuotr.

Švelnus intymios higienos prausiklis SEBAMED, prausiklis be šarmų. PH 3,8 atitinka natūralų genitalijų mikrofloros balansą, gamintojo nuotr.

Užsakymo nr.: PT_73925682

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis