Kvepalų etiketas, kurį turėtų išmanyti kiekviena išsilavinusi mergina

Manai, kad parfumerijos pasauliui taisyklės negalioj? Šiek tiek klysti - yra mados etiketas ir yra aromatų. Štai keli esminiai dalykai, kurių prieš kvėpindamasi turėtum nepamiršti.

1. NAUDOJAMI KVEPALAI TURĖTŲ ATITIKTI METŲ LAIKĄ

Kaip sezonais keičiame garderobą, taip reikėtų keisti ir kvepalus. Šaltuoju metų laiku savaime norisi šildančių, galbūt rytietiškų ar tiesiog sodresnių kvapų. O pavasarį ir vasarą priešingai - lengvesnių, galbūt citrusų, gėlių ar gaivaus tarsi miško žaluma aromato. Jei vasarą dalyvausi vestuvėse ar kitoje šventėje, pasikvėpinusi sunkiu rytietiškų prieskonių aromatu, galima sakyti, būsi nepataikiusi į savotišką įvaizdžio kodą.

Adobe Stock nuotr.

Gėlių-vaisių aromatas ENIGMA, ELODE (apelsinas, mandarinas, verbena, greipfrutas, lelijos, jazminai, rožės), skirtas jausmingai ir seksualiai moteriai; Gėlių-vaisių aromatas ESSENCE D’OR, ELODE (kartusis apelsinas, persikas, jazminai, rožės, baltosios magnolijos, apelsinmedžio žiedai), išskirtinei, savimi pasitikinčiai moteriai, gamintojų nuotr.

2. SKIRTINGOMS PROGOMS - SKIRTINGI KVAPAI

Kaip jau pastebėjai, kvepalų naudojimas lyginamas su drabužių pritaikymu. Taigi, vienus drabužius vilkime darbe, kitus laisvalaikiu, dar kitus - vakarėlyje. Panašiai reikėtų skirstyti ir kvepalus. Kasdienai labiau tiktų lengvi, neįmantrūs kvapai, kurie neerzintų. O vakarui gali naudoti kažką įdomesnio, sodresnio kvapo, galbūt net maišyti kelis aromatus.

Shutterstock nuotr.

3. ATSAKINGAI RINKIS AROMATĄ, KURIUO KVEPINSIESI DARBOVIETĖJE

Į darbą einame dirbti, čia daugeliui reikalingas susikoncentravimas, ypač biure. Būtent dėl to tavo naudojami kvepalai neturėtų būti pretenzingi ir riesti kitiems nosies. Rinkis gaivesnius, venk ekstravagantiškų, sodrių kvapų. Ir, žinoma, neapsipurkšk kvepalais nuo galvos iki kojų. Beje, darbo aplinkoje puikiai tiktų ir tepami kvepalai. Paprastai jie būna subtilesni, kvapas koncentruojasi tam tikroje vietoje, tad neišsisklaido po visą biurą.

Gėlių–žalumos aromatas B.U. WILD (vandens lelijos, žaluma, braškės, rožės, jazminai, gvazdikai), skirtas jaunai, dinamiškai merginai, kuri trokšta gyventi taip, kaip nori; Gėlių-vaisių aromatas B.U. MY SECRET (obuoliai, avietės, kriaušės, vyšnios, kokosai, mandarinai, jazminai, zefyrai, gardenijos), skirtas drąsioms ir išskirtinius kvapus mėgstančios merginoms; Gėlių-vaisių aromatas C-THRU GLAMOROUS (citrinos, obuoliai, gebenės, lelijos, jazminai, pakalnutės, gintaras, kedras), modernioms, rafinuotoms ir gundančioms merginoms, gamintojų nuotr.

4. NEPADAUGINK

Kaip ir ką tik sakėme, padauginti kvepalų nereikėtų. Niekuomet. Kartais atrodo, kad pasipurškusi kvepalais jų nejauti, todėl dar, dar ir dar kartelį purkštelni, kol nosį pakutena mėgstamas aromatas. To daryti nereikėtų, gali būti, kad papurškusi iškart aromato nepajusi, jam tiesiog reikia susigerti į odą, plaukus ar drabužį. Pakanka poros purkštelėjimų, didesnis kiekis ilgainiui erzins ir pačią, ir aplinkinius.

Shutterstock nuotr.

5. ATKREIPK DĖMESĮ, KUR KVĖPINIESI

Niekada nesikvėpink viešajame transporte, taip pat nereikėtų to daryti kabinete ar erdvėje, kur dirba žmonės. Geriau tiesiog nueik į tualetą ir kvepalais pasipurkšk ten. Nereikėtų kvepalų purkšti ir viešose vietose (restoranai, koncertų salės, parduotuvės ir t.t.), asmeninėse kitų erdvėse, pavyzdžiui, svečiuose.

Gėlių-vaisių aromatas B.U. ROCKMANTIC (mandarinai, apelsinai, frezijos, bijūnai, avietės, vanilė, kedras), romantiškoms, bet drąsioms merginoms, gamintojo nuotr.

Fotolia nuotr.

Kvepalų naudojimo patarimai:

* Pasikvėpinusi riešus ar kaklą, net negalvok kvepalų įtrinti. Nuo trynimo oda įkais, kvepalai sureaguos su šiluma, gali būti, kad įgaus nemalonų aromatą.

* Karštą dieną reikėtų privengti intensyvesnių kvapų. Naudok kuo gaivesnį aromatą, mažesnį jo kiekį. Sunkūs vakariniai kvapai šilumoje tampa nepakenčiamai svaigūs ir nemalonūs.

* Pasirodo, kvapą ilgiausiai išlaiko ir geriausiai jo aromatą atskleidžia mūsų plaukai. Tiesa, yra kvepalų, kurių tikrasis aromatas atsiskleidžia tik sureagavęs su oda.

* Paprastą dieną gali rinktis ir kvepalų alternatyvą - parfumuotą kūno losjoną. Jį naudok po dušo, kad losjono aromatas išsilaikytų ilgiau, tepk dar drėgną odą. Beje, kvepalai purškiami ant drėgnos odos irgi išsilaiko ilgiau.

* Nors sakoma, kad kvepalus gali purkšti ir ant drabužių, būk atsargi. Kai kurios aromatų formulės gali keistai reaguoti į tam tikrus audinius, ypač jei šie sintetiniai. Taip pat negalime garantuoti, kad papurškus kvepalų neliks dėmės.

Užsakymo nr.: PT_74910476

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis