6 negirdėti faktai apie moterų krūtis

Štai keli faktai apie moters krūtis, kurių greičiausiai nežinojai.

1. Tinkamiausias metas moteriai tikrintis krūtis – po mėnesinių

Tam, kad nejaustum streso dėl vieno kito gumbelio (jų retkarčiais gali atsirasti dėl kintančio hormonų lygio, tai yra normalu), krūtis būtina tikrinkis reguliariai. Veiksmingiausia tai daryti praėjus 3-5 dienų po mėnesinių pradžios, tuomet krūtys būna ne tokios jautrios ir be gumbelių.

Krūtis karts nuo karto pasitikrink ir pati. Jos tikrinamos didžiaisiais pirštais – gulėdama ar sėdėdama prieš veidrodį, kad galėtum pastebėti krūtų audinio pokyčius. Jei neturi laiko, krūtis tikrink duše, kai maudaisi.

Shutterstock nuotr.

2. Implantai gali sumažinti krūtų vėžio riziką

Statistika rodo, moterų su krūtų implantais sergamumas krūties vėžiu mažesnis, nei moterų, kurioms krūtų didinimo operacija nebuvo atlikta. Gali būti dėl to, kad po operacijos lieka mažiau krūtų audinio, tuo pačiu mažiau erdvės formuotis vėžinėms ląstelėms. Tačiau Amerikos vėžinių susirgimų asociacijos teigimu, nors implantai ir nepadidina rizikos susirgti krūtų vėžiu, jie gali apsunkinti standartinės mamogramos procedūrą, nes per juos sunku įžvelgti krūtų audinį.

3. Kairioji krūtis dažniausiai yra didesnė

Emorio universiteto tyrime teigiama, kad daugumos moterų krūtys yra skirtingo dydžio – kairioji paprastai būna didesnė už dešiniąją. Mokslininkai ištyrė beveik 100 moterų krūtų nuotraukas, kurios nesirgo krūtų vėžiu ir kurioms nebuvo atliktos operacijos. Paaiškėjo, kad apytikriai 62 proc. tyrime dalyvavusių moterų krūtys yra skirtingo dydžio.

Vida Press nuotr.

4. Krūtys sveria gerokai mažiau nei melionai

Krūtys dažnai lyginamos su melionais, bet pasirodo, kad pagal svorį jos panašesnės į greipfrutus. Vidutinis greipfrutas sveria apie 200 gramų, o vidutinis melionas – nuo 1,5 iki 3,5 kilogramo.

5. Liemenėlių kaušelių dydžiai didėja

Modernios liemenėlės atsirado prieš 100 metų. Iki to laiko moterys dėvėjo korsetus, kurie labiau sutvirtindavo liemenį, o ne krūtis. Dabar populiariausias liemenėlės dydis Jungtinėse Valstijose yra 36 C, o prieš dvidešimt metų – 34 B.

Shutterstock nuotr.

6. Mūsų mamos ar močiutės negalėjo dėvėti sportinės liemenėlės

Sportinės liemenėlės dar nebuvo išrastos. Pirmoji sportui skirta liemenėlė buvo sukurta 1977 metais. Dvi amerikietės paėmė porą sportininkams skirtų apsauginių lyties organų raiščių iš elastano, juos perkirpo, vėl susiuvo ir nuo to laiko galime drąsiai sportuoti nebijodamos traumų.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis