Koks moters kvapas labiausiai atstumia vyrus?

Manai, saldus gėlių aromatas? O gal bažnyčia ir sena skrynia dvelkiantys drabužiai? Ne – yra kvapas, kuris daug labiau dirgina vyro uoslę.

Ir tai netgi ne prakaito kvapas, kurį galima užuosti, kai moteris sportuoja arba mylisi. Amerikiečių tyrinėtojai išsiaiškino, jog stresas ir emocinė įtampa taip pakeičia moters prakaito kvapą, kad jo negali pakęsti dauguma vyrų.

Adobe Stock nuotr.

Tokią išvadą specialistai padarė, atlikę daugybę eksperimentų, kuriuose dalyvavo 44 savanorės. Tyrėjai paėmė mėginius jų prakaito, kuris išsiskyrė trimis momentais: treniruočių metu, esant aukštai aplinkos temperatūrai bei stresinėje situacijoje.

Odą raminantis ir minkštinantis rutulinis antiperspirantas LV, išlieka 48 h, be kvapiklių ir dažiklių, tinka jautriai odai, pagaminta Suomijoje; Rutulinis dezodorantas – balzamas jautriai odai SEBAMED SENSITIVE (pH 5,5), be alkoholio ir aliuminio druskų; Laimų aromato rutulinis dezodorantas SEBAMED LIME (pH 5,5), išlieka 24 h, be alkoholio, kenksmingų cheminių medžiagų ir metalų junginių, gamintojų nuotr.

Pasirodo, kad moters prakaitas, kurį organizmas išskiria streso metu, smarkiai skiriasi nuo kitų prakaito rūšių. Būtent jis priešingos lyties atstovams buvo ypač nemalonus. O prakaitas, kuris išsiskyrė fizinių treniruočių metu arba esant aukštai temperatūrai, nedaug kuo vienas nuo kito skyrėsi.

Esmė ta, kad skirtingose situacijoje aktyviomis tampa skirtingos prakaito liaukos: aukštoje temperatūroje ir fizinio krūvio metu – egzokrininės, o streso būsenoje – egzokrininės ir apokrininės.

Adobe Stock nuotr.

Pastarosios liaukos yra pažastyse, pilvo, gaktos ir lytinių organų srityse. Kai prakaitas išsiskiria, jis susimaišo su ant odos esančiomis bakterijomis, todėl kvapas būna itin nemalonus. O iš visų prakaito rūšių vyrams priimtiniausias pasirodė tas, kurį moteris išskiria aukštoje temperatūroje.

Taigi, merginos, kuo dažniau mėgaukitės teigiamomis emocijomis ir vykite šalin tai, kas sukeltų stresą!

Dezodorantas COLLISTAR „Multi-Active®“ be aliuminio druskų, veikia 24 h; Purškiamasis dezodorantas su citrusiniais vaisiais WELEDA, gamintojų nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis