Sportinis stilius užkariauja mados pasaulį

Sportas ir mada ilgą laiką neturėjo nieko bendro ir sunku buvo įsivaizduoti, kad vieną dieną prie klasikinio sijono merginos derins ryškių spalvų sportinius batelius.

Tačiau šiandien mados tendencijos kardinaliai pasikeitė. Tokie garsiausi mados namai kaip „Prada“, „DKNY“, dizaineris Jeremy Scott ir kiti ragina atiduoti duoklę sportiniams drabužiams bei aksesuarams. Šiuo metu sportiniai drabužiai išgyvena kaip niekad svarbų pakilimo ir permainų laikotarpį.

Ryškiaspalvės, geometriniais raštais margintos bėgimo kelnės, judesių nevaržantys, „kvėpuojantys“, kūno linijas išryškinantys marškinėliai, lengvos striukės, ultra ryškių spalvų ir aptakių formų bėgimo bateliai netruko užkariauti laisvalaikio ir gatvės stilių. Patogumas ir stilingumas – stipriausi sportinės mados koziriai, o ši ant podiumo dar niekada nebuvo tokia vertinama ir geidžiama kaip dabar.

Vis didesniam bėgiojančių moterų būriui okupuojant miestų gatves ir parkus, viena žinomiausių sportinių drabužių ir avalynės gamintoja kompanija „adidas“ pristatė ryškiai rožinius, pagal naujausias technologijas sukurtus bėgimo batelius ENERGY BOOST. Šie bateliai kartu su naujausia bėgimo drabužių kolekcija skirti bėgimą miesto gatvėmis dievinančiai bėgikei.

Naujausi ENERGY BOOST bėgimo bateliai išsiskiria patobulinta savo forma ir amortizuojančia BOOST medžiaga. Šios medžiagos pagalba kiekvienam bėgikui yra grąžinama tiek energijos kiek jis ar ji atiduoda kiekviename žingsnyje. Todėl šie bateliai tampa nepakeičiami bėgiojant prie bet kokios oro temperatūros. BOOST medžiaga išlaiko savo amortizaciją ir grąžina jums energiją ir prie alinančio karščio, ir prie kaustančio šalčio.

Avėdamos naujausiais rožiniais bėgimo bateliais ir ryškia apranga, kiekviena bėgikė įrodo – sportas ir mada šiuo metu karaliauja miesto gatvėse. O sportinius batelius galime avėti ne tik sportuodamos, bet ir lėkdamos į darbą prie lengvos suknelės, ar klasikinių juodų kelnių.

Kad sportiniai drabužiai vis daugiau vietos randa kasdienėje madoje, pritaria ir stilistė bei mados žurnalo „Fmag“ vyr. redaktorė Agnė Skripkinaitė. Ši atėjus rudeniui ragina dailiosios lyties atstoves įsileisti sportinių drabužių madas į savo rudens spintos garderobą. „Galima drąsiai teigti, jog sportas šiuo metu yra labai madingas, o sportinio stiliaus elementai yra trokštami ne tik sporto salėje, bet ir kasdienėje ar net puošnioje aprangoje – tai įrodo ir neseniai praūžusios mados savaitės, – sako stilistė Agnė Skripkinaitė.

Kaip pasakoja pati Agnė, sporto drabužiai ir mada iš esmės niekad neturėjo labai daug bendro, iki tol, kol sportiniai drabužiai netapo viena pagrindinių mados tendencijų. „Dažniausiai sportiniuose drabužiuose svarbiausias dalykas yra funkcionalumas ir patogumas, o tokie akcentai kaip spalvos, raštai, faktūros lieka antraeiliais. Visgi, drįstu sakyti, kad sportinei aprangai šiomis dienomis galioja tam tikros taisyklės: madingi sportiniai bateliai yra ryškiaspalviai, kombinuoti oda ar laku, o tikros madistės jau gali nuspėti, kad greitu laiku mados hitu taps ir balti klasikiniai sportiniai bateliai, kuriems modernumo suteiks platforminis padas. Neįtikėtina, bet sportiniai bateliai užvaldė net ir aukštosios mados podiumus, o tokios šiuolaikinės kurpaitės neabejotinai taikomos moderniai miesto moteriai, kuri nori būti dinamiška ir visur suspėti“, - sportinės mados privalumus išvardijo stilistė.

Daugelis jaunų merginų sportinio stiliaus drabužius renkasi dėl vienos labai paprastos priežasties – jų funkcionalumo. Kaip ir minėjo Agnė Skripkinaitė, sportinėje aprangoje svarbiausiai yra funkcionalumas, tačiau funkcionalumas dar gali būti ir gražus. „Mano patarimas renkantis sportinę aprangą būtų atkreipti dėmesį į ryškias, skanias, o gal pastelines spalvas, nes juk kasdienai dažniausiai renkamės žemės spalvų drabužius, tad su sportine apranga galima tikrai pažaisti ir būti drąsesnėms. Visgi, baltos ir juodos derinys niekad neišeina iš mados, o jei tokiam monochrominiam deriniui yra suteikiamas ryškių sportinių batelių ar plaukų juostos, riešinių akcentas - geriau ir būti negali“, - dalina patarimus mados žinovė.

Bėgimui tampant viena populiariausių laisvalaikio sporto šakų Lietuvoje, galime džiaugtis, kad vis daugiau dailiosios lyties atstovių nenumoja ranka į savo aprangą ir sportui renkasi specialius, naujausias mados tendencijas atitinkančius rūbus, o ne senai spintoje gulinčius džemperius ar kelnes.

Apie tai, kad lietuvių požiūris į mada tampa vakarietiškas teigia ir pati mados žurnalo vyr. redaktorė: „Visų pirma, tai lietuviai su europiečiais ar mados sostinėse gyvenančiais žmonėmis darosi panašesni įvairiose srityse, mados taip pat. Lietuviai pradėjo rūpintis ne tik savo išoriniu grožiu, bet ir savo sveika gyvensena, mityba ir dvasiniu pasauliu, o taip yra neatskiriama ir nuo mados. Domėjimasis įvairiais pasaulyje vykstančiais procesais daro lietuvius panašius į europiečius, daro juos atviresniais, drąsesniais, pasaulietiškesniais. Galbūt ir negalime lyginti lietuvių mados su Londono ar Niujorko madomis, tačiau juk ir mūsų mentalitetai yra kardinaliai kitokie. Mes labiau esame panašesni į skandinavus - esame ramūs, šiek tiek kuklūs, labai žemiški... Tad gal ir nereikia tiek daug tų spalvų ar ekscentriškumo aprangoje, svarbiausiai yra harmonijai ir taip, kaip mes jaučiamės. Aš siūlyčiau rinktis tai, kas patinka, bet jokiais būdais nebijoti ryškių spalvų vien dėl to, jog jos nepatinka jūsų kaimynei.“ – savo mintis apie sportinio stiliaus madą užbaigė stilistė Agnė Skripkinaitė.

Kompanija „adidas“ siekdama skatinti merginas ir moteris bėgioti iki rugsėjo 14 d. vykdo moterų bėgimo kampaniją „Draugės bėga“. Visos bėgiojančios merginos specialios išmaniosios programėlės „Endomondo“ pagalba savo kilometrus gali fiksuoti ir laimėti „adidas“ prizus - bėgimo batus ir aprangą. Šios kampanijos ambasadorės dainininkė Baiba Skurstene ir šokėja Sandra Saikauskaitė tik įrodo, kad norint bėgioti, nebūtina bėgti ilgų distancijų, užtenka tam skirti gerą pusvalandį per dieną, kad jaustumeisi pakylėta, atsipalaidavusi ir tuo pačiu rūpintumeisi savo kūno linijomis.

Ar tu išdrįsi sudalyvauti „adidas“ iššūkyje? Registruokis

Užsakymo nr.: PT_65762202

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis