Jolanta Verseckaitė: įveikti kilometrai suartina

Iki vienos didžiausių bėgimo švenčių Lietuvoje – Vilniaus maratono lieka tik kelios dienos. Pagrindinis šios šventės šūkis „Pajausk euforiją!” puikiai atspindi pagrindinį maratono tikslą – nesvarbu kelių kilometrų distanciją pasirinksi, ją įveikęs pajausi neapsakomą malonumo ir pasididžiavimo savimi jausmą.

Šių metų Vilniaus maratono reklaminėje nuotraukoje įamžinta Lietuvos trišuolininkė, visame pasaulyje žinomo sporto prekių gamintojo „adidas“ ambasadorė Lietuvoje Jolanta Verseckaitė. Interviu metu su sportininke kalbėjomės ne tik apie jos dalyvavimą šių metų sporto renginyje, įveiktus kilometrus, bet ir bėgimo naudą dviejų žmonių santykiams.

Esi šių metų Vilniaus maratono veidas – kaip jautiesi? Kokią distanciją planuoji įveikti Vilniaus maratone?

Šių metų maratono reklaminė nuotrauka - tai užfiksuota akimirka prieš pat bėgimo startą 2013 metais. Buvo tokia gera nuotaika bei emocija, kuri nepraslydo pro akis net patiems organizatoriams. Labai smagu, kad savo pavyzdžiu galiu įkvėpti ir kitus bėgikus. Šiemet kaip ir pernai planuoju įveikti 4.2km., bet ne dėl rezultato, o dėl malonumo bėgti kartu su bendraminčiais.

Kaip vertini per paskutinius kelerius metus išaugusį bėgiojančių žmonių skaičių? Kaip manai, galbūt daugelis tai pradeda daryti dėl mados, tačiau vėliau nebegali gyventi be šio sporto?

Džiaugiuosi, kad bėgimas tampa vis populiaresnis, dauguma žmonių domisi nuo ko reikia pradėti, kaip taisyklingai tai daryti. Pagaliau tai žinant bėgimas tampa ne tik malonumu, bet ir gera terapija nuo kasdienių darbų bei rūpesčių. Jei tai yra nauja mada – puiku!

Jolanta, kiek kilometrų tenka įveikti per dieną treniruojantis? Ar būna taip, kad išbėgi dėl malonumo, o ne dėl rezultato? Jeigu taip, kokias vietas renkiesi bėgiojimui - senamiestį, parkus, paupį? Kiek kilometrų įveiki?

Dažniausiai mano visi ilgesni bėgimai ir yra tik dėl malonumo. Mano rungtis – trišuolis, reikalaujanti greičio, jėgos, technikos elementų, tad ištvermės sportas ne tik nepadeda siekti aukštų rezultatų, bet gali jiems net pakenkti. Tačiau kai varžybų sezonas pasibaigia visuomet atrandu save bėgime. Mano distancijos nėra ilgos, nesu nubėgusi daugiau nei 10 km., bet net ir to užtenka norint įgauti daugiau energijos ir geros nuotaikos. Dažniausiai bėgimui renkuosi Vingio parką arba paupį, o senamiesčio gatveles pasilieku pasivaikščiojimams.

Kas kiek kilometrų tenka keisti bėgimo batus? Kokiais kriterijais vadovaujantis juos pasirenki?

Avalynę keičiu ne pagal surinktų kilometrų skaičių, kadangi mano treniruotėse yra ne tik lengvas bėgimas, bet ir daug šuolių bei greitų atkarpų. Tačiau kiekvienam bėgikui siūlyčiau atsižvelgti į avalynės gamintojo rekomenduojamą kilometražą. Šiuo metu pati bėgioju ir šuoliuoju su naujaisiais „adidas“ ENERGY BOOST, tai kol kas yra mano patys patogiausi sportiniai bateliai.

Ar daug dėmesio skiri sportinės aprangos pasirinkimui? Kas tau svarbu: patogumas, spalvos, modeliai? Gal yra kokie nors aksesuarai, kuriais puošiesi tiek treniruočių, tiek varžybų metu?

Su sportine apranga praleidžiu didžiąją savo dienos dalį, ne tik pati sportuodama, bet ir vesdama treniruotes moterims. Tad tam skiriu didelį savo dėmesį. Renkantis aprangą pirmiausia atsižvelgiu į rūbo patogumą, o jau tada į spalvas ir modelius. Tačiau iki šiol visa tai kartu pavyko puikiai suderinti. Iš gausios „adidas“ kolekcijos galiu išsirinkti tiek ryškių tiek pastelinių spalvų drabužius, kuriuos ir derinu tarpusavyje. O išskirtinių aksesuarų pas mane nėra, sporte svarbiausia patogumas, tad bet kokia papildoma detalė mane tiesiog varžo.

Kaip reikėtų teisingai pasirinkti bėgimo aprangą artėjant šaltajam sezonui?

Svarbiausia, kad bėgime nesijaustumėte suvaržytas. Apranga turi leisti kūnui kvėpuoti ir palaikyti kūno šilumą. Šiam periodui puikiai tinka drabužiai atsparūs lietui bei vėjui, taip pat nepamirškit kepurės bei pirštinių.

Kaip manai ko reikia norint įveikti maratono distanciją? Kas svarbiau fizinis ar psichologinis pasirengimas?

Visų pirma patarčiau į maratoną žiūrėti atsakingai ir tam tikslingai ruoštis. Eksperimentams ši distancija netinka. Tai yra kova su savimi, labai glaudžiai susipynusi su fizinėmis bei psichologinėmis žmogaus savybėmis. Ne kiekvienas net išdrįsta pagalvoti apie tokią distanciją, o tie kurie pasiryžta ją įveikti, verti didžiausios pagarbos. Galiu tik pavydėti tos emocijos, ką jie jaučia įveikę maratoną.

Bėgimas ir meilė – ar šis sportas gali suartinti poras? Ar pati turi antrą pusę? Jeigu taip, ar bėgiojate kartu?

Žinoma, manau kiekviena bendra veikla padeda poroms suartėti. Mano antroji pusė taip pat sportuoja, todėl bėgdami mes galime praleisti daugiau laiko kartu, pasidalinti dienos įvykiais, planais, arba tiesiog pasidžiaugti bėgimu kartu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis