Garsios lietuvaitės apie pirmą kartą... automobilyje!

Visos esame turėjusios pirmų kartų. Pačių įvairiausių. Vieni gniaužė kvapą, kiti netrukus tapo antru, trečiu, ketvirtu, o buvo ir tokių, kuriuos prisiminusios dar ir dabar dengiamės veidą. Šį kartą žinomų merginų paklausėme, o koks pirmasis kartas buvo joms?

Žinoma, COSMO klausė apie pirmą kartą už automobilio vairo. Ei... o ką pagalvojai tu? Taigi, tautiečių gražuolių teiravomės, kaip prasidėjo pažintis su automobiliais, kokie buvo pirmieji ratai ir kas atrodė neįveikiama. Mūsų kamantinėjimams pasidavė 3 žavios ir žinomos dainininkės: Baiba Skurstene, Urtė Šilagalytė ir Kristina Ivanova. Šiandien visos merginos drąsiai sėda už automobilio vairo ir raižo Vilniaus gatves.

Atlikėja Baiba, greičiausiai kaip ir ne viena iš mūsų, pirmą kartą už automobilio vairo atsisėdo vaikystėje. Tiesa, tuomet nei reikėjo pedalus spaudinėti, nei bėgių perjunginėti – visa tai darė tėtis. Vėliau rimčiau vairuoti automobilį mokė buvęs draugas, tačiau Baiba sako, kad tuomet jaudinosi: „Tai buvo stresinė situacija, galvojau, kam gi gali patikti vairuot? Iki šiol nemėgstu mechaninių pavarų dėžių, dėl to renkuosi automatines.“ Pirmasis merginos automobilis – mėlyna „Toyota Yaris“, šiam mašiniukui dainininkė skyrė ir vardą „Ežiu“. Kaip sako, vardas kilo nuo ežiuko, mat automobilio numeris prasidėjo raidėmis EZU. Šiandien atlikėja vairuoja jau solidesnį juodą „Kia Sorento“, o svarbiausia jai, kad automobilis būtų saugus ir patikimas.

Baiba Skurstenė, T. Vinicko nuotr.

Ekstremalumo nevengianti Urtė sako, jog vairavimas yra jos aistra: „Greičio nebijau, tad drąsiai sėdau už vairo ir sėmiausi patirties. Džiaugiuosi, kad šalia manęs buvo geri patarėjai. Vienas pirmųjų dalykų, kurį išmokau, buvo slydimas aikštelėje žiemą laviruojant rankiniu.“ Urtė teises įgijo prieš 4 metus, pirmasis jos automobilis – „Renault Clio“ su mechanine pavarų dėže. Šiuo metu mergina vairuoja „Mercedes“ automobilį: „Kol kas jo tikrai nekeisčiau į kitą, jis mane visiškai džiugina“, – automobilį giria Urtė.

Baiba Skurstene ir Urtė Šilagalytė, T. Vinicko nuotr.

Grožio ir muzikos pasaulyje besisukanti Kristina vairuoja jau 8 metus. Šiandien veikli mergina gyvena Vilniuje, o vairuoti ji mokėsi Kaune. Didžiausią baimę tuo metu kėlė judrios Kauno gatvės: „Baimino pats miestas, judrios gatvės. Kai pradedi kažką naujo, visuomet pagalvoji, ar susitvarkysi, bet viskas pavyko. Teorijos ir vairavimo egzaminus išsilaikiau iš pirmo karto. Pirmi išvažiavimai į miestą buvo nedrąsūs, net nenoriu pagalvoti, kaip jautėsi mano keleiviai. Bet dabar sulaukiu daug komplimentų dėl komforto važiuojant kartu su manimi“, – apie pirmuosius bandymus ir progresą pasakoja dainininkė. Kadangi vairavimas yra neatsiejama Kristinos darbo dalis, šioje transporto priemonėje jai tenka praleisti daug laiko, tad patogumas – vienas iš automobilio pranašumų. Šiuo metu Kristina vairuoja „Subaru Legacy“, o pirmasis garaže buvo nedidukas „Mazda121“ automobiliukas.

Kristina Ivanova, D. Gražio nuotr.

Paklausėme, ką dainininkės galvoja apie stereotipą, neva moterys už vairo – gyva bėda? Baiba mano, kad taip yra tikrai ne visada, tačiau nemalonių situacijų kelyje dėl kitų merginų kaltės ji yra patyrusi. Atlikėja pripažįsta, kad sėdėdama už vairo kelių darbų daryti vienu metu negali, vairuoja susikaupusi, atidžiai stebėdama kelią. „Vieną kartą važiavau iš koncerto, buvo žiema, o ant kelio išdygo briedis. Pasisekė, nes priešingoje eismo juostoje niekas nevažiavo, tad galėjau išsukti vairą ir apvažiuoti gyvūną“, – apie nuotykius kelyje užsimena Baiba.

Apie prastą merginų vairavimą savo nuomonę turi ir Urtė: „Manau kvaili stereotipai, kad moterys vairuoja prasčiau. Tikrai ne, ypač dėl automobilio statymo reikėtų pastebėti, kad moterys tą daro žymiai sėkmingiau už vyrukus.“ Kaip vairuotoja Urte niekas nesipiktino, greičiau rodė simpatijas. „Galiu užsiminti, jog turim labai džentelmeniškų ir romantiškų policijos pareigūnų“, – šypsosi dainininkė. Ji sako, kad būti vairuojančia moterimi be galo smagu, nes pastebi, kiek gerų vyrų turime aplinkui, kurie pagelbėja ne tik keičiant ratą, bet ir žiemą nuvalo apsnigtą automobilį arba tiesiog padeda gėlių ant stiklo.

Kristina kelyje vadovaujasi taisykle, jog reikia vairuoti saugiai ir užtikrinti kitų saugumą. O apie moteris už vairo ji sako: „Man atrodo, kad moterys nėra tokios pakančios kelyje kaip vyrai“. Nutikimų kelyje Kristina yra patyrusi pačių įvairiausių, o smagiausi būna tuomet, kai su kitomis grupės „Magnit“ narėmis ji vyksta į koncertus. „Kaip magnetas pritraukiame gerbėjus ir sulaukiame gėlių, saldainių, raštelių su telefono numeriais, o moterims dėmesys labai patinka!“, – dėmesį rodančiais gerbėjais džiaugiasi atlikėja.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis