M. Kvietkutė-Šedžiuvienė: turbūt svajonių automobilį ir vairuoju

Atlikėja Monika Kvietkutė-Šedžiuvienė kelyje nėra naujokė. Mergina drąsiai spaudžia greičio pedalą, tačiau rūpinasi ir savo, ir kitų saugumu. Ji sako, kad merginų gretinti su prastu vairavimu nereikėtų, nes viskas priklauso nuo asmens įgūdžių, o ne lyties.

Merginų grupės „Pop Ladies“ narė Monika Kvietkutė-Šedžiuvienė už vairo sėda jau ne pirmus metus. Vairavimo mokytis mergina pradėjo anksti, dar 12 metų, o teises turi jau ketvirtus. Monika pasakoja, kad įsimintiniausios buvo tėvų ir pusseserės pamokos. Kadangi prie vairuoti pradėjo ankstyvoje paauglystėje, teises išsilaikyti sunku nebuvo, o ir naujai iškepta vairuotoja gatvėse jautėsi drąsiai.

Monika Kvietkutė-Šedžiuvienė, T. Vinicko nuotr.

Greičiausiai Moniką būtų galima vadinti BMW ženklo gerbėja. 2010 m. besimokydama 12 klasėje mergina vairavo baltutėlį penktosios klasės BMW, sukomplektuotą specialiai jai. Tuomet Monika buvo neseniai išsilaikiusi teises, tačiau turėdama nemažai vairavimo patirties pasitikėjo savo įgūdžiais ir daugiau nei 140 tūkst. litų kainavęs automobilis baimių nekėlė. Šiandien atlikėja vairuoja kur kas didesnį juodą BMW x6. Kodėl būtent visureigį – atsakymas paprastas: šis automobilis saugesnis, taip pat jo kėbulas aukštesnis, varomas keturiais ratais, tad ir pravažumas didesnis. Be to, mergina pati jį išsirinko, patrauklus automobilio dizainas taip pat padarė įtaką pasirinkimui. Paklausta apie svajonių automobilį Monika mįslingai šypsojosi: „Svajonių automobilio neturiu, o gal jau ir vairuoju“.

BMW x6, gamintojo nuotr.

Monika Kvietkutė-Šedžiuvienė, T. Vinicko nuotr.

O ką gi Monika mano apie merginas, raižančias miestų gatves? Dainininkė sako, kad lyginti, kas vairuoja geriau – merginos ar vaikinai – nereikėtų, nes tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų yra ir labai gerų, ir prastesnių vairuotojų, lytis čia niekuo dėta. Tačiau mergina drąsiai teigia, jog kai kurios merginos vairuoja kur kas geriau už vaikinus ar net patyrusius vyrus. Stereotipu, jog moterys už vairo – gyva bėda, Monika nelinkusi tikėti, svarbiausia įgūdžiai, pasitikėjimas savimi ir, žinoma, reakcija kelyje.

Kadangi M. Kvietkutė-Šedžiuvienė dažnai koncertuoja, kartu su grupės „Pop Ladies“ merginomis jai tenka nemažai laiko praleisti kelyje. Vis dėlto Monika sako ypatingų situacijų vairuodama nėra patyrusi, tačiau dėmesio sulaukia. Natūralu, juk graži mergina už prabangaus automobilio vairo atkreiptų ne vieno dėmesį. „Buvo tokių, kurie norėjo kelyje palenktyniauti, paerzinti, bet aš į tai nesiveliu“, – pasakoja Monika.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis