Urtė Šilagalytė apie ekstremalius potyrius, nuo ralio iki šuolių su guma

Dainininkė Urtė Šilagalytė scenoje atrodo romantiška ir švelni, o iš tiesų ši žavi mergina – tikra ekstremalė. Sunku ir suskaičiuoti, kiek drąsos reikalaujančių veiklų ji yra išbandžiusi: parašiutai, kaitai, nardymas, ralis, šuoliai su guma, o ką jau kalbėti apie linksmybes su draugų kompanija slapta pro tvoras veržiantis pas pasaulinio garso atlikėjus...

Kas paskatino domėtis vairavimu?

Į automobilių pasaulį įsitraukiau norėdama komforto ir patogumo greičiau atsirandant ir lekiant iš vienos vietos į kitą. Beje, koncertuojant tenka keliauti po Lietuvą, tad kitaip būtų labai sudėtinga. Pats vairavimas mane traukė nuo pat mažumės, sėdėdama tėčiui ant kelių ir jam spaudžiant pedalus, turėdavau džiaugsmą sukinėti vairą mažuose keliukuose.

Ar esi bandžiusi ekstremalų vairavimą, gal teko dalyvauti varžybose?

Vairavimas man yra be galo didelė aistra. Greitis mane tiesiog užvaldo. Esu bandžiusi pasivažinėjimą su ralio mašina, kai uždaromi keliai ir ralio vairuotojas veža beprotišku greičiu. Tai vyko žiemą, tad adrenalino buvo dar daugiau, tačiau jokios baimės – tik malonumas. Varžybose dalyvauti taip pat teko, tik jos buvo kiek lėtesnės, nes dalyvavom Eko ralyje kartu su lenktynininku Dominyku Butvilu. Važiavome Jaguar Xf markės automobiliu, siekėme įrodyti, kad šis automobilis gali turėti mažas sąnaudas.

Kuo turėtų pasižymėti geras vairuotojas? Kaip jis reaguoja į stresines situacijas?

Geras vairuotojas pasižymi gebėjimu matyti į priekį dar neįvykus eismo įvykiui ar neatsidūrus ekstremalioje situacijoje. Į stresines situacijas vairuojant visada reikia žiūrėti kuo „blaivesne“ galva ir nepasimesti. Reikia mokėti laviruoti ir susitelkti į situacijos išvengimą.

U. Šilagalytė, Š. Mažeikos nuotr.

Kaip tavo aplinkoje vaikinai vertina drąsias ir automobilių vairo nebijančias merginas?

Mano aplinkos vaikinai tokias merginas vertina tik teigiamai. Sukuosi tarp drąsių, moteris gerbiančių bei palaikančių ir kelyje ant jų neburnojančių vyrų, dėl to labai džiaugiuosi.

Galbūt esi šokusi parašiutu, sklandžiusi, kaitavusi ar bandžiusi kitą ekstremalią veiklą?

Kiek myliu greitį, tiek ir bijau aukščio bei vandens. Tačiau mano principai kartais verčia perlipti per pačią save. Teko šokti su guma, tačiau nusileidus ant žemės refleksiškai pradėjau taip verkti, kad stovėję žmonės bėgo manęs apkabinti, tuomet net pati nesupratau, kas vyksta. Teko išbandyt ir vandens sportą: kaitavimą, wakinimą, tačiau kartą pabandžiusi nepajutau labai didelio malonumo. Galbūt labiau mėgstu įrodyti sau, kad galiu tai padaryti ir perlipti per save, įveikti savo baimes.

U. Šilagalytė, T. Vinicko nuotr.

Kokiam ekstremaliam užsiėmimui nepasiryžtum?

Šuoliui nuo uolos į vandenį. Tai man būtų per daug ryžtinga ir per daug baisu, nes tektų nugalėti dvi savo baimes: aukščio ir vandens, o kur dar gylis... Esu banžiusi paviršinį nardymą. Dabar net pačiai juokinga prisiminus, kaip ramiai plaukiau, žvalgiausi, kai priplaukiau skardį, kur atsiveria pats gražumas, supratau, kad man tai yra pats baisumas. Pradėjau rėkti po vandeniu ir visom keturiom su išgąsčiu lėkiau į krantą. Po to dar kelias naktis sapnavau tą beprotišką gylį.

Jei turėtum vieną dieną, per kurią galėtum nuveikti, ką tik nori bet kuriame pasaulio kampelyje, kam ją paskirtum?

Pasirinkčiau perplaukti Horno ragą su patyrusiais buriuotojais. Vienas gražiausių, elegantiškiausių vyriškų sportų man yra būtent buriavimas.

Kaip manai, kodėl vis daugiau žmonių susidomi ekstremalia veikla?

Manau, kad kuo toliau, tuo daugiau pramogų atsiranda, o žmonės yra gan principingi ir visi nori išbandyti savo galimybes. Ekstremali veikla yra puikus to įrodymas. Kartais pasvajoju būti bebaimė ir išmėginti sklendimą nuo uolų ar puikiai įvaldyti snieglentę, atlikinėti įvairius triukus. Manau, kad tai ir liks mano svajone.

Adrenalinas suteikia daugiau tikėjimo savimi, įveikdami savo baimes įrodome sau, kad kiekvienu žingsniu galime pasiekti vis daugiau, bet kurioje gyvenimo situacijoje.

U. Šilagalytė, M. Jurkutės nuotr.

Ar šią vasarą teko atostogauti, kur ilsėjaisi?

Šią vasarą rinkaus pasyvų poilsį, kadangi po bakalauro baigimo norėjosi atsipūsti ir šiek tiek linksmybių. Buvau Maljorkoje, kur šį planą puikiai pavyko įvykdyti. Taip pat su draugių kompanija lankėmės Latvijoje „Kings of Leon“ vykusiame koncerte, čia pačių susikurtų atrakcijų taip pat netrūko. Nuo rato keitimo iki bandymo prasiveržti į užkulisius pas atlikėjus lendant slapta per tvoras. Taip pat neseniai grįžau iš Milano, kur leidau sau šiek tiek pasivaikščioti po parduotuves ir su draugių kompanija pamatyti naktinio Milano linksmybes.

U. Šilagalytė, asmeninio archyv. nuotr.

U. Šilagalytė pakeliui į "Kings of Leon" koncertą, asmeninio archyv, nuotr.

Kokia šalis iki šiol yra palikusi didžiausią įspūdį? Kuo ji buvo ypatinga?

Aš visada sakau, kad mano kraštas, kur norėčiau kada nors turėti būstelį, yra Sicilija. Man patinka jų maistas, patinka aplinka, klimatas ir žmonės, o ko daugiau reikia. Apskritai dar neteko aplankyti daug pasaulio, kad galėčiau taip drąsiai teigti. Be galo noriu nuskristi i Niujorką bei Japoniją.

Ar nuvažiuoji pailsėti į Lietuvos pajūrį?

Pailsėti galbūt nelabai, bet tenka praleisti ten laiko. Tačiau šią vasarą žadu pasiplanuoti atostogas Lietuvos pajūryje. Man patinka Juodkrantė bei Nida, dievinu visą naktį su gera kompanija ar geru draugu, drauge sėdėti ir plepėti bei pasitikti saulėtekį ar palydėti saulėlydį. Patinka jausti smėlį po savo kojom, tai mane ramina.

Apsilankysi 1000 km lenktynėse Palangoje?

Šiose lenktynėse kaip šiokiai tokiai lenktynininkei, nepabijant šio žodžio ir tariant jį iš mažosios raidės, teks važiuoti ir pačiai. Važiuosime tik vieną dieną, turėsime prie mūsų nuostabios moterų komandos derantį Mini Cooper automobilį. Būsim keturios gerai nusiteikusios damos: aš, Kristina Kaikarienė, Elvyra Monginienė ir šokėja Sandra Saikauskaitė. Su šiomis nuostabiomis moterimis nustebinsime žiūrovus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis