Natalija Bunkė: profai iš mūsų juokėsi, o mes galim eiti iškelta galva

Šįmet 1000 km lenktynėse Palangoje dalyvavo dvi merginų komandos. Vieną sudarė profesionalios lenktynininkės Ernesta Globytė, Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė ir Indrė Senkutė, o kitoje būta ne tik autosporto senbuvių, bet ir naujokių, viena jų – dainininkė Natalija Bunkė. Tačiau merginos tarpusavyje ginklų nesurėmė ir konkurentėmis vienos kitų nevadino.

Svarbiausia, kad moterys ryžtasi ekstremaliems potyriams trasoje ir autosporte jų daugėja. Prie bolido vairo sėdusios Natalija Bunkė ir Aistė Antanaitytė sakė: „Kokia konkurencija? Palaikom kitą merginų komandą!“

Natalija Bunkė ir Aistė Antanaitytė su „Sostena–Renault Sport“ palaikymo komandos narėmis, asmeninio archyv. nuotr.

15-ąsias 1000 km lenktynes teko nutraukti nė vienai komandai neįveikus 1000 km. Deja, pasipylusi avarijų virtinė apgadino trasą. Tęsti lenktynes būtų buvę nesaugu, tad šios netikėtai buvo sustabdytos. Iš pradžių žiūrovai traukė pečiais nesupratę, kas nutiko, bet netrukus paaiškėjo, kad vienos iš avarijų metu sulankstytas atitvaras tapo šio paankstinto finišo priežastimi.

Merginų komanda „Sostena–Renault Sport“ lenktynėse finišavo 33 vietoje. Pasiekti aukštesnę poziciją sutrukdė patirta avarija ir automobilio gedimai. Ši komanda buvo vienintelė, kurią nuo-iki sudarė tik merginos: lenktynininkės, mechanikės ir aptarnaujantis personalas.

A. Lauciaus nuotr., andriuslaucius.lt

A. Lauciaus nuotr., andriuslaucius.lt

A. Lauciaus nuotr., andriuslaucius.lt

Pastarąją savaitę nuo ryto iki vakaro treniruočių metu prie automobilio budėjusios mechanikės pripažino pavargusios, tačiau lenktynių metu jų greičio ir veržlumo buvo galima pavydėti. Po avarijos nukentėjusį automobilį „Renault Clio Cup“ merginų komandos mechanikės prikėlė ir šis toliau varžėsi trasoje. Vasaros vidurį žyminčios lenktynės šiais metais pateikė siurprizų, komanda „Sostena–Renault Sport“ patyrė ir puikių akimirkų, ir streso – tai buvo gera pamoka.

Komandos „Sostena–Renault Sport“ vadovė Inga Juškevičiūtė, A. Lauciaus nuotr., andriuslaucius.lt

A. Lauciaus nuotr., andriuslaucius.lt

Incidentų trasoje neišvengė ir „Kas tas Blue Sheep?“ lenktynininkės, tarp kurių buvo ir N. Bunkė. Nors merginų komandos sutarė draugiškai, vieningai pritarė nuomonei, jog moterys už vairo nenusileidžia vyrams, socialiniuose tinkluose ir interneto platybėse pasipylė komentarų, jog damoms dalyvauti lenktynėse nereikėtų.

Pasipiktinę internautai negailėjo kritikos vairuojančioms moterims, neva šios tik gadinančios automobilius ir tradicines lenktynes paverčiančios šou. Tačiau lenktynininkės pro ausis tokių kalbų nepraleido. N. Bunkės facebook profilyje komandos narė A. Antanaitytė drąsiai atsikirto komentatoriams ir neslėpė džiaugsmo, jog merginos pasiekė finišą: „Lietuva tokia šalis, kur reikia pastumti visiem vietoj to, kad pasidžiaugtume. Bet kokiu atveju didžiuojuosi mumis merginos!!!“

Komanda „Kas tas Blue Sheep?“, D. Lauručio nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis