Kokie antakiai tinka tavo veido tipui

Veido grožis neatsiejamas nuo harmonijos, o antakiai – svarbus jos elementas. Pasirinkti tinkamą jų formą nėra jau taip paprasta, kaip atrodo…

Prancūzų kino legenda Catherine Deneuve į dažnai užduodamus žurnalistų klausimus, kaip jai pavyksta visą laiką atrodyti taip efektingai ir spinduliuoti moteriškumu, neretai atsako, kad jos grožio paslaptis – antakiai. Aktorė mėgsta pabrėžti, jog moterys klysta manydamos, kad jų veido grožis priklauso nuo ilgų dirbtinių blakstienų ir makiažo kiekio. Pati C. Deneuve pripažįsta klasikinius, švelniai išgaubtos formos ilgus antakius. Tačiau šią veido dalį kino žvaigždė patiki dailinti tik pripažintiems šios srities meistrams.

TRUPUTIS ISTORIJOS APIE ANTAKIUS…

Antakių formų mada keisdavosi žaibišku greičiu dar nuo senovės Egipto laikų. Beje, tuo laikotarpiu buvo manoma, kad antakiai – tai žmogaus intelekto atspindys. Vadinasi, kuo jie platesni ir tankesni – tuo geriau. Vis dėlto netrukus jaunosios graikės (ne egiptietės!) nusprendė, kad intelektas – tai vyrų reikalas, ir pakeitė žaidimo taisykles, t. y. į madą jos įvedė plonus antakius. Ši grožio tendencija ne tik ilgam įsitvirtino, bet ir dar stipriau išpopuliarėjo viduramžiais, kai moterys antakius pradėjo skusti. Tiesa, šis metodas neilgai gyvavo, tad į madą vėl grįžo platūs ir tankūs antakiai.

Arši siaurų ir plačių antakių kova virė iki pat XX a., kuomet nuspręsta, kad kiekviena dailiosios lyties atstovė, atsižvelgdama į savo veido formą ir charakterį, antakių formą turėtų pasirinkti individualiai.

ANTAKIŲ FORMA IR VEIDO TIPAS

Atminkite! Antakio pabaiga gali būti vienoje horizontalioje linijoje su antakio pradžia, bet jokiu būdu ne žemiau. Jeigu ji bus žemiau, tuomet jūsų žvilgsnis atrodys liūdnas.

Antakių forma apvaliam veidui

Dauguma tokio veido tipo savininkės mano, kad apvalus jų veidas – niekam tikęs. Nenusiminkite, mat šį trūkumą galima akimirksniu pašalinti: jūsų veidui tiesiog derėtų parinkti ilgesnius antakius. Šiuo atveju jums padėtų laužtos formos antakiai, kurie iš pradžių kyla, paskui leidžiasi. Pasak vizažistų, tokia antakių forma – klasikinė, tad tinka kone visoms moterims ir merginoms. Beje, antakių kilimo linija gali būtų itin aukšta ir užaštrinta, o leidimosi – trumpa. Išlenkta (ne aštraus kampo) antakių forma daro veidą kiek pailgą, o žvilgsnį išraiškingą. Apvalaus veido moterims nedera lanko formos antakiai.

Antakių forma kvadratiniam veidui

Kvadratinio veido plotis ir ilgis yra beveik lygūs. Kakta ir smakras – kampuoti. Tokio veido tipo savininkėms idealiai tinka neilgi, bet turintys aukštą linkį antakiai. Jie suminkština aštrias kvadratinio veido skruostikaulių ir žandikaulio linijas. Pastebėjimas dėl antakių linkio: aukščiausias antakių linkio taškas turi būti kuo arčiau akies vidurio. Tokiam veido tipui dera natūralaus pločio antakiai su švelnia pabaiga ir gerai paryškinta jų pradžia.

Antakių forma trikampiam veidui

Trikampio veido požymiai – tai plati kakta, aštrus ir smailas smakras, išraiškingi, atsikišę skruostikauliai. Sušvelninti tokio tipo veidą padėtų lenkti antakiai su akies nerėžiančiu linkiu per patį antakio vidurį. Trikampio veido savininkėms ypač dera švelniai apvalūs ir vidutinio ilgio antakiai. Svarbiausia, kad jie nebūtų labai platūs, ilgi ir aukštai iškelti ties antakio viduriu. Venkite tiesių, horizontalios formos antakių.

Antakių forma ovaliam veidui

Vizažistų teigimu, ovalus veidas – idealus, todėl jam tinka bet kokie antakiai. Vis dėlto efektingiausiai atrodo nedidelio lanko formos antakiai, tuomet ovalaus veido moterys atrodo žavingesnės ir seksualesnės. Arkos formos antakiai taip pat harmoningai dera prie ovalaus veido. Tačiau atminkite, kad būtina atkreipti dėmesį į proporcijas tarp antakio pločio, aukščio ir ilgio. Ilgis turi būti natūralūs, aukštis – ne per didelis, o galiukas – vidutinio ilgio. Antakiai neturėtų būti pernelyg žemai, antraip ovalus veidas įgaus rūstumo.

Antakių forma stačiakampiam veidui

Šio veido tipo savininkės pasižymi plačia kakta ir siauru smakru. Kad bendras vaizdas būtų harmoningesnis ir švelnesnis, pagelbės tiesi antakių linija – veidas atrodys mažesnis, siauresnis. Beje, antakių plaukelius reikėtų kruopščiai iki vieno pašalinti iš tarpantakio zonos – tai vizualiai padidins tarpą tarp akių ir žvilgsnis atrodys atviresnis, švelnesnis. Stačiakampio formos veidui dera vidutinio pločio, bet ne pernelyg ploni ir lenkti antakiai.

Antakių forma rombo formos veidui

Toks veido tipas retai sutinkamas. Išskirtiniai jo bruožai yra išraiškingi skruostikauliai ir siauras smakras, plačiausia veido dalis – akių zona. Tad taisyklinga antakių forma sušvelnintų šio veido tipo kampus ir suteiktų moteriškumo. Taigi geriausia išeitis – antakiai su aštriais linkiais. Tokios formos antakiai nukreips dėmesį nuo smilkinių, platūs, išraiškingi skruostikauliai nebekris į akis. Pasak vizažistų, svarbiausia, kad antakių linkis būtų dailus, grakštus ir pernelyg neiškeltas. Rombo formos veidui netinka tiesūs antakiai – skruostikauliai atrodys dar platesni, o pats veidas vizualiai sutrumpės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis