Kova su odos senėjimu – kokias priemones verta išbandyti pagal savo amžių

Kiekvienai išaušta rytas, kai pažiūrėjus į veidrodį kyla klausimas: „Tai jau?“ Ne, ne pasiduoti skalpeliui, o ieškoti gero kremo nuo raukšlių. Tačiau pirmiausia turi išsiaiškinti keletą esminių dalykų.

Tavo oda atspindi, kas dedasi organizme. Tad prieš pradėdama kovą su raukšlelėmis (ir tikromis, ir įsivaizduojamomis), sužinok, kodėl mes senėjame.


Priežastis Nr. 1 – saulė. Gyventi be jos negalime, tačiau būtent ji 80 procentų yra sausumo, pigmentacijos ir raukšlių kaltininkė. Trumpieji UV spinduliai iš visų jėgų sausina viršutinį odos sluoksnį, o žalingi ilgieji prasiskverbia gilyn ir provokuoja nesveiką ląstelių dalijimąsi bei elastinių skaidulų naikinimą.


Priežastis nr. 2 – nuolatinis miego trūkumas. Kol ilsiesi, oda nesnaudžia: vyksta du kartus spartesni nei dieną atsinaujinimo procesai, piką pasiekia kolageno ir elastino gamyba. Visam kam komanduoja hormonas melatoninas, kurio net 70 proc. gaminama naktį (dabar supranti, kodėl Miegančioji gražuolė – tokia gražuolė?).


Priežastis Nr. 3 – mimika. Niekas nesiūlo vaikščioti akmeniniu veidu, tačiau pernelyg stipriai reikšdama emocijas gali pridaryti odai žalos. Jei nuolat raukai kaktą ar antakius (nieko gera ir vieną iš jų kiloti), jei nuolat markstaisi, raukšlelių gali veide išvysti ir nuo 18-os. Čia kaip ir knygos puslapio kampą užlenkus – lygink nelyginusi, vis tiek tiek žymė jau matyti.


Priežastis Nr. 4 – drėgmės stygius. Dažnai pirmąsias raukšles galima supainioti su linijomis, kurios susiformuoja odai išsausėjus. Tačiau pastarosios, pradėjus gerai drėkinti odą, nyksta. Taigi jaunystėje pakanka vartoti daug vandens, kad oda išliktų lygi. Brandesnio amžiaus sulaukus tai vargu ar padės, nes ląstelės ilgainiui praranda savybę išlaikyti vandenį.


Priežastis Nr. 5 – glikacija. Taip vadinama reakcija, kai cukraus molekulės prilimpa prie baltymų (t. y. kolageno bei elastino) ir pradeda su jais sąveikauti. Galiausiai aplink baltymus susiformuoja tokia saldi luobelė, jie sutvirtėja, ir oda netenka stangrumo. Oficialus tos luobelės pavadinimas – galutiniai glikacijos produktai, angl. Advanced Glycation Endproducts, arba AGE. Šios trys raidės ką nors primena? Taip! Ant priemonių esantis užrašas anti-age anksčiau kaip tik taip ir buvo šifruojamas: antiglikacija!


Redakcijos rekomenduojamos priemonės
Redakcijos rekomenduojamos priemonės
COSMOPOLITAN


Požymiai ir veiksmai


Pirmi signalai, į kuriuos turi atkreipti dėmesį: oda ėmė sausėti ir pilkėti. Įprastai taip nutinka apie 25 gyvenimo metus. Štai tada ir galima pradėti teptis priemonėmis nuo senėjimo. Nors teoriškai žalos nebus, jei ir anksčiau pradėsi jas naudoti. Tik viena svarbi sąlyga: turi atkreipti dėmesį į jų veikliąsias medžiagas.


Jei esi truputį vyresnė nei 20-ies, odai deramai drėkinti pakaks peptidų ir hialurono rūgšties. Peptidai – tai naujas perspektyvus grožio pasaulio elementas, sudarytas iš aminorūgščių – pagrindinės baltymų statybinės medžiagos. Įsiskverbę į ląstelę, jie beveik dvigubai pratęsia jos gyvavimą neerzindami jaunos odos.


Nuo 30-ies jau verta į programą įtraukti retinoidų. Sulaukus tokio amžiaus ima lėtėti odos regeneracijos procesai, kolageno ir elastino gamyba, o retinolis viską grąžina į vietas. Jis plonina viršutinį epidermio sluoksnį, tad smegenys gauna signalą kompensuoti netekimus ir paspartina ląstelių dalijimąsi. Beje, jei tau dar nėra 30-ies, greičiausiai nieko skatinti kol kas ir nereikia. Tokiu atveju naudoti priemones su retinoliu tolygu gerti sirupą nuo kosulio, kuris dar nekankina: arba nieko nenutiks, arba išties savijauta pablogės. Retinolis – agresyvus, jauna oda į jį reaguoja ypač jautriai, brandesnei irgi ne į naudą, jei jo koncentracija viršija 0,2 %. Laikaisi visų nurodymų, bet oda vis tiek rausta ir dega? Sumažink priemonės naudojimą iki karto per 2–3 dienas, kad oda įprastų prie veikliosios medžiagos poveikio.


Apgalvotas pasirinkimas


Iš pradžių pakaks ir naktinės anti-age poveikio priemonės. Vis tiek dieniniuose kremuose senėjimą lėtinančių ingredientų įprastai būna nedaug (susitelkiama į medžiagas saulės, toksinų žalai neutralizuoti, odai gelbėti nuo išsausėjimo).


Rinkdamasi priemonę, būtinai atsižvelk į savo odos tipą. Į aknę linkusiai riebiai odai reikia medžiagų, kurios ją detoksikuotų ir suteiktų jai matiškumo. Juk naktį riebalų liaukos irgi gamina sebumą (pikas – nuo 3 iki 5 valandos), ir tuo metu ant veido besikaupiančios negyvos ląstelės užkemša poras. Štai tau rytą ir siurprizas – nauji spuogai! Savaime suprantama, sausai odai skirtose priemonėse daugiau yra drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų – visos jos padės spręsti tavo konkrečias problemas, drauge padėdamos pratęsti odos jaunystę.


Lemtingi taškai


Svarbu ir tai, kaip tepi priemonę. Skirtingas spaudimas sukelia skirtingą poveikį. Silpnas skatina kraujotaką ir grąžina odai natūralų švytėjimą. Stiprus gerina kremo pasisavinimą. Taisyklingai turi daryti taip: delnais sušildyk veidą (uždėk juos ant veido ir palaikyk 5 sekundes), paimk truputį priemonės ir paskleisk ant pirštų. Kelis kartus prispausk juos prie veido (nei stipriai, nei silpnai – vidutiniškai), judėdama nuo centro smilkinių link. Galop lygiai taip pat paliesk kaktą ir smakrą.


Atkreipk dėmesį, kuo skiriasi jauninamosios ir anti-age priemonės:


  • Jauninamosios priemonės veikia giliuosius odos sluoksnius, stimuliuoja kolageno, elastino gamybą, grąžina odai stangrumą.
  • Priemonės nuo senėjimo (anti-age) apima ir profilaktinio poveikio priežiūros priemones, tokias kaip kelią senėjimui užkertantys kremai su antioksidantais. Tad net dvidešimtmetėms skirti produktai gali būti vadinami anti-age poveikio kosmetika.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis