Skubus odos gelbėjimo planas: kaip teisingai valyti odą ir atsikratyti iššokusio spuogelio

Tikėjaisi, kad kartu su paauglystės problemomis išnyks ir spuogai, o jie, pasirodo, ne taip lengvai pasiduoda. Ką daryti? Pataria dermatologė Sandra Lee. Štai jos rekomenduojamas švarios odos režimas.

Valyk!


Į aknę linkusi oda dažniausiai būna riebi, todėl tau reikia specialaus būtent šiam odos tipui skirto prausiklio. Sprendimas: salicilo rūgštis, nes ji ištirpdo riebalų perteklių ir pašalina negyvą odos sluoksnį, kuris užkemša poras. O štai su šveitimu dermatologė pataria pristabdyti: šveitiklių grūdeliai ir kiti fiziniai eksfoliantai gali pažeisti apsauginį odos barjerą, taip suerzinti odą ir sukelti dar daugiau bėrimų.


Prižiūrėk!


Retinolis – ne tik švytėjimo garantas. Jis taip pat yra vienas efektyviausių priemonių gydant aknę. „Retinolis reguliuoja ląstelių atsinaujinimą, taip mažindamas inkštirų, miliumų ir cistų susidarymą“, - aiškina S. Lee. Papildomai kiekvieną savaitę naudok valomąją kaukę.


Drėkink!


Net jei esi riebios odos, jos drėkinimas yra privalomas. Dehidruota oda pradeda gaminti riebalų perteklių, taip atsiranda dar daugiau spuogų. Tau reikia nekomedogeninio drėkiklio (t. y. nekemšančio porų), be jokių sintetinių kvapiklių. „Kvepalai džiovina, o jei tu jau naudoji kokias nors stiprias priemones nuo spuogų, kurios ir taip pasižymi džiovinamuoju efektu, gali dar labiau sustiprinti problemą“, - paaiškina dermatologė.


Redakcijos rekomenduojamos priemonės
Redakcijos rekomenduojamos priemonės
COSMOPOLITAN


Spuogų spaudimo SOS


1. Spuogą spausk tik jei jo galvutėje atsirado pūlių. „Kol nėra pūlingų išskyrų, aknės cistutė negali būti išspausta, todėl jos spaudaliojimas tik sukels uždegimą ir paskleis bakterijas po oda“, - teigia S. Lee.


2. Poroms atverti ir odai švelninti naudok garus. Prieš spausdama spuogą, pastovėk po karštu dušu ar uždėk ant jo karštą kompresą.


3. Spuogą spausk ne pirštais! Gali įsigyti specialų spuogų spaudiklį (angliškai „comedone extractor“). Jo naudojimas: uždėk jį ant spuogo taip, kad metalinė kilputė atsidurtų virš pūlinuko. Tolygiai spausk žemyn. Taip nemalonus turinys turėtų pasišalinti netraumuojant odos.


4. Nustatyk laiką! Jei negali išspausti spuogo per 30 sekundžių, rankas šalin, kitaip rizikuoji likti su randu ar infekcija.


5. Po spaudimo patepk spuogą priemone su benzoilo peroksidu. Tai užkirs kelią tolesniam bakterijų vystymuisi. Po to užtepk hidrokortizono kremo – šis nuima raudonį ir tinimą.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis