Šiuolaikinės lazerinės procedūros – ir odos gydymui, ir atjauninimui

Atjauninti veido odą, panaikinti nuo paauglystės neapleidžiančius spuogelius, pašalinti pigmentines dėmes ar aknės paliktus randus – visa tai šiandien galima padaryti pasitelkiant lazerio pagalbą. Vis tik, kiekviena lazerinė klinika primena, kad lazerio poveikis bus trumpalaikis, jei tinkamai neprižiūrėsite savo odos. Aiškinamės, kokie simptomai rodo, kad laikas apsilankyti dermatologo kabinete bei kaip prižiūrėti veido odą po procedūrų, kad problemos nebesikartotų.

Nuo raustančių skruostų iki niekaip neišnykstančių spuogų


Apie odos problemas dažnai nesusimąstome tol, kol šios ne tampa nuolatinėmis. Kartą ar du po intensyvaus sporto ar saunos užsilikęs veido raudonis atrodo natūralus, tad numojame į jį ranka. Apgaulingi pirmieji veido rožinės simptomai dažnai išlieka nepastebėti, kol paraudimas nepradeda aštrėti ir varginti nuolat. Jei kaskart po sporto, aštraus maisto ar pakitus temperatūrai, jaučiate veido tempimą, o po kurio laiko ir niežulį, neignoruokite to. Būtent šie simptomai kalba apie rimtą ir dažnai su paprastu veido paraudimu ar akne supainiojamą ligą – rožinę. Lazerinė klinika, tai viena iš vietų, kur laiku kreipiantis į specialistus, veido rožinę galima išgydyti.


Kita odos problema, su kuria dažnai susiduria ne tik paauglės, bet ir suaugusios moterys – vis iškylantys erzinantys spuogai, kitaip dar žinomi kaip aknė. Ši odos liga pasireiškia ne tik veido, bet ir krūtinės bei nugaros srityse. Be to, dažnai palieka nemalonius randelius. Lazerio pagalba skaisčią ir sveiką odą susigrąžinti galima vos per kelis vizitus, tačiau laukti tinkamo laiko nevertėtų. Jei naudojamos kaukės, kremai ir šveitikliai atrodo beprasmiai, o pokyčių vis dar nematyti, laikas įsiklausyti į tai, ką sako kūnas. Problema slypi giliau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio – negydoma aknė gali tęstis visą gyvenimą.


Norint išlaikyti rezultatus teks keisti gyvenimo būdą


Lazerinė klinika daugeliui vis dar gali klaidingai asocijuotis tik su grožio procedūromis, tačiau lazeris šiandien – vienas efektyviausių odos problemų ir ligų gydymo įrankis. Per pastaruosius metus ypatingai pažengusi estetinė dermatologija jau per pirmuosius kartus padeda sumažinti veido raudonį, paspartinti aknės pažeistos odos gijimą bei išlyginti smulkias raukšleles, kurios neduoda ramybės.


Lazerinės procedūros dažniausiai trunka iki valandos, tačiau daugiausiai dėmesio reikalauja gydytojų rekomendacijos po jų. Nors rezultatai matomi jau po pirmųjų vizitų, norint juos išlaikyti, dažnai tenka atsisakyti kai kurių įpročių, keisti mitybą ir kasdienį ritmą. Viena dažniausių rekomendacijų po veido raudonio gydymo – atsisakyti aštraus maisto, alkoholio, intensyvaus sporto, pirčių, vengti stresinių situacijų bei saugoti veidą nuo intensyvių saulės spindulių. Panašios taisyklės galioja ir veido atnaujinimo ar pigmentinių dėmių šalinimo – deginimasis saulės kaitroje šiuo atveju yra vengtinas. Be to, norint kuo ilgiau džiaugtis gražia ir sveika oda, svarbu vengti ir rūgštinių preparatų, galinčių sudirginti odą, tad salicilo ar retinolio kremai tegul lieka nukišti į giliausią vonios spintelės kampą.


Ką svarbu žinoti prieš?


Nusprendusioms apsilankyti lazerinės klinikos kabinete, verta žinoti, kad veido odos gydymo ir atjauninimo procedūros reikalauja laiko ir tinkamos pasiruošimo. Iki numatytos procedūros datos 2-4 savaites venkite soliariumų bei deginimosi saulėje. Taip pat informuokite gydytoją apie vartojamus preparatus, vaistus. Kai kurie jų gali turėti įtakos rezultatams, todėl kelias savaites iki procedūros geriausia nutraukti jų vartojimą. Profesionali ir savo pacientais besirūpinanti lazerinė klinika perspės apie galimas komplikacijas bei pateiks svarbiausias rekomendacijas.


Nors lazerinės procedūros šiandien – saugios ir neagresyvios, tik paisant numatytų nurodymų bei rekomendacijų galima pasiekti geriausių rezultatų ir džiaugtis pagražėjusia oda dar ilgą laiką po procedūrų.

Užsakymo nr.: PT_63743

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis