Visa tiesa apie plaukelių šalinimą iš specialistės lūpų

Jau 3000 m. iki Kristaus moterys Mesopotamijoje šalino visus kūno plaukelius, o viduramžiais ši mada pasiekė ir Europą.

Mūsų šalyje depiliacija vašku, vėliau ir cukraus pasta, išpopuliarėjo maždaug prieš 30 metų. Apie šiuo metu aktualias plaukelių šalinimo tendencijas kalbame su Odeta Salde, viena iš autoritetingiausių depiliacijų meistrių Lietuvoje.


Kuriuos būdus rinktis, o kurių verčiau atsisakyti


Efektyviausia plaukelius šalinti lazeriu arba fotoepiliatoriumi, tačiau net ir jais visam laikui plaukelių atsikratyti nepavyks, procedūras teks kartoti. “Skutama oda dažnai sudirgsta, ją išberia, įauga plaukelių, tad populiariausios plaukelių šalinimo procedūros grožio salonuose yra depiliacija vašku ir cukraus pasta – jos higieniškos, patogios ir netrikdo intymaus gyvenimo. Cukraus pasta pastaruoju metu ženkliai lenkia depiliaciją vašku, – aiškina Odeta. – Klaidingai manoma, kad po plaukelių šalinimo procedūros, tegul ir kosmetologo kabinete, plaukelių gali ataugti daugiau ir tamsesnių. Anaiptol. Jų atauga blogiausiu atveju 30 proc., jie plonesni, retesni, todėl atrodo netgi šiek tiek šviesesni, nei buvo.”


Ir čia žodį taria mada


“Iš esmės kinta tik bikinio srities dailinimo mados”, – teigia Odeta. Anksčiau palyginti populiaru buvo palikti norimo pločio juostelę, dabar tokių pageidavimų sulaukiama retai. Prieš keletą metų buvo populiaru išpuošti bikinio zoną – įmantriai šios srities plaukus sušukuoti, nusagstyti Swarovskio kristalais ar pabarstyti biriais blizgučiais. Šiandien dažniausiai atliekama vadinamoji braziliškoji depiliacija – plaukai visiškai nuskutami.


Atsipalaidavimas nuo pirmos procedūros


Ne kiekviena moteris drįsta įžengti į kosmetologo kabinetą tokios procedūros. Baugina perskaitytos ar iš draugių išgirstos baisios istorijos apie neištveriamą procedūros skausmą, prastai suteiktas paslaugas ar nemalonų kosmetologės elgesį. “Depiliacija nėra tokia skausminga, kaip pasakojama, svarbu, kad tik kosmetologas būtų įgudęs ir gebėtų teigiamai nuteikti klientę. Iš manęs visos išeina su šypsena ir kone kiekviena sako įsivaizdavusi tai baisiau. Visos baimės dingsta jau per pirmąjį vizitą, – šypsosi Odeta. – Tiesa, dėl vaistų. Prieš procedūrą įprastų tablečių, tokių kaip ibuprofenas ar aspirinas, gerti nerekomenduojama – jie skystina kraują, tad per procedūrą gali padidėti kraujavimo rizika.”


Svarbiausia – specialistas


Plaukelių šalinimas – palyginti intymi procedūra, todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą grožio paslaugos meistrę. Šią procedūrą atlikti visada patikėk tik atitinkamą išsilavinimą įgijusiai specialistei ir tik grožio salone. Tai – būtina sąlyga ir pagal higienos reikalavimus. Pasak Odetos, išsirinkti specialistą gali padėti informacija apie grožio paslaugų specialistų darbo kokybę, požiūrį į darbą, bendravimą su klientu – šiais laikais tokios informacijos gausu interneto platybėse. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis