Kokia antakių forma labiausiai tiktų tavo veido tipui

Antakių galia didelė. Tinkamai juos išpešioji — ir per kelias sekundes veidas tampa gerokai rafinuotesnės išraiškos. Tiesa, tik tada, jei akių skliautus tobulini įvertinusi savo veido formą. Pateikime išsamių pavyzdžių, kaip neprašauti pro šalį.


Kvadrato formos veidas

Kakta, skruostikauliai ir žandikauliai — bemaž vienodo pločio.


Megan Fox
Megan Fox
Vida Press

Tobuliausias sprendimas: tolygiai apvalinti ir lenkti antakiai sušvelnins pernelyg aštrias veido linijas.


Tavo antakiai tiesūs arba tarsi lūžta kampu: kad sukurtum dailų linkį, išpešiok plaukelių eilutę iš apatinių antakių kraštų, o iš viršaus išorinius kraštus paplonink taip, kad šie smailėtų ir baigtųsi vos keliais plaukeliais. Antakiai atrodys ryškūs, neištirps palyginti griežtos formos veide, jei teptuku paspalvinsi juos specialiu presuotos pudros konsistencijos pigmentu, dviem tonais šviesesniu nei plaukų spalva. Kodėl ne pieštuku? Juo patogiau kurti ryškius, aštrius akcentus, o potėpiai teptuku bus minkšti, aksominiai — kaip tik tokie, kokių reikia griežtiems antakiams sušvelninti. Kad pigmento spalva pasiskirstytų tolygiai per visų plaukelių paviršių, perbrauk juos švariu blakstienų tušo teptuku ar specialiomis antakių šukutėmis.


Tavo antakiai švelniai lenkti: jie bus idealios formos, jei išpešiosi po jais ar virš jų atsitiktinai išdygusius ar netinkama kryptimi augančius plaukelius. Siluetą ryškink taip, kaip jau aprašyta.


Klaida! Tiesia linija aukštyn šaunantys antakiai dar labiau akcentuoja platų veidą.


Ovalo formos veidas

Jo ilgis ženkliai lenkia plotį, žavesio teikia taisyklingas apvalus smakras ir švelniai iškilę skruostikauliai.


Emily Blunt
Emily Blunt
Vida Press

Tobuliausias sprendimas: ilgi smailėjantys antakiai, kurie baigiasi už išorinių akių kraštelių. Tikslų jų ilgį nustatysi atlikusi vadinamąjį pieštuko testą: vieną jo galą priglausk ties nosies šnervės kampu ir vesk aukštyn pro išorinį akies kraštą. Kaip tik toje vietoje, kur pieštukas prilies po antakių linija besislepiantį akiduobės kaulą, ir turi baigtis tavo antakis.


Tavo antakiai trumpi: antakių pieštuku (šiek tiek šviesesnės spalvos nei natūralūs antakiai — tamsesnis atspalvis išduos pastangas koreguoti padėtį makiažu) keliais brūkštelėjimais nupiešk trūkstamas antakių uodegėles. Tik brauk pieštuku per visus antakius, kad jie atrodytų tolygios spalvos.


Tavo antakiai per ilgi: tiesiog išpešiok nereikalingus plaukelius. Tik nepersistenk!


Klaida! Per trumpi antakiai optiškai dar labiau pailgina veidą.


Širdies formos veidas

Itin išraiškinga: siauras ir smailas smakras, o kakta ir skruostikauliai — vienodo pločio.


Ali Larter
Ali Larter
Vida Press

Tobuliausias sprendimas: palyginti platūs antakiai — nei per ilgi (smakras atrodytų dar smulkesnis), nei per siauri (tai dar labiau kreiptų dėmesį į plačią kaktą). Nenuplonink jų stengdamasi sukurti gražią formą! Ir įsidėmėk: jie turi prasidėti virš vidinių akių kampučių ir baigtis tiesiai virš išorinių. Kruopščiai išpešiok visus nereikalingus plaukelius tarp antakių ir esančius už menamos linijos, šaunančios aukštyn nuo išorinių akių kraštelių.


Tavo antakiai nepaprastai stori ir tankūs: visus plaukelius nuo pat antakių apačios sušukuok aukštyn ir prispausk pirštu. Tuos plaukelius, kurie per ilgi ir išlenda virš natūralaus antakio linkio, atsargiai pakirpk manikiūrinėmis žirklutėmis. Galop perbrauk per antakių paviršių šukutėmis ar specialiu šepetėliu, suvilgytu šlakeliu tvirtinamosios antakių želės. Ji padės palaikyti tvarkingą formą. Neturi tokios priemonės? Tiks bet kuri skaidri priemonė plaukams modeliuoti. Tik žiūrėk, kad nebūtų per stiprios fiksacijos.


Klaida! Per ilgi antakiai tik dar labiau akcentuoja siaurą ir pernelyg smailų smakrą.


Apskritimo formos veidas

Ilgis su pločiu beveik sutampa, smakras ir skruostikauliai švelniai apvalinti, kakta — atvira, plati, tačiau aukšta jos nepavadinsi.


Ginnifer Goodwin
Ginnifer Goodwin
Vida Press

Tobuliausias sprendimas: tarytum iš dviejų atkarpų suformuoti antakiai, išlenkti ganėtinai smailiu kampu. Kuo jis aukštesnis, tuo veidas atrodys skulptūriškesnis.


Tavo antakiai lenkti, bet neišraiškingi: labai svarbu sukurti tą aštrų antakių linkį. Tačiau ne bet kur, o tiksliai ties išoriniais rainelių kraštais. Jei iškilieji kampai bus per arčiau veido centro, atrodysi kaip klounas. Kaip sukurti taisyklingą formą? Nuo rainelės krašto vesdama vertikaliai aukštyn rasi aukščiausią antakio tašką, nuo jo iš apačios išravėk visą plaukelių eilutę iki pat antakio galo. Taip pat formuok ir kitą antakį. Atidžiai žvilgtelėk į veidrodį: apatinės antakių linijos nelabai panašios į apverstą V raidę? Išpešiok dar po vieną eilutę.


Tavo antakiai tiesūs: pati neeksperimentuok — verčiau kreipkis į profesionalų kosmetologą. O kol prisiruoši, kliaukis makiažu: pirmuosius tris antakių ketvirtadalius sušukuok aukštyn, o išorinius jų kraštelius — tiesiai smilkinių link. Plotelius po išoriniais apatiniais antakių kraštais lengvai padenk baltais spindžiais vokų šešėliais. Jie pagaus šviesą, ir antakiai įgis raiškumo.


Klaida! Tiesūs antakiai — pernelyg didelis kontrastas apvaliam veidui, jie dar labiau paryškina jo formą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis