Kaip pristabdyti plaukų riebalavimąsi

Plaukai riebaluojasi, todėl juos plauni, bet kuo dažniau plauni, tuo labiau suaktyvini riebalines liaukas – tiesiog užburtas ratas, iš kurio neįmanoma ištrūkti. Neplauti neišeina, o plauti pernelyg dažnai – ir vėl negerai!

Tikriausiai nenustebinsime sakydamos, kad viskas prasideda nuo mitybos – kuo sveikiau ir švariau maitiniesi, tuo gražesnius plaukus turi. Plaukai – kaip ir oda – tavo organizmo veidrodis. Keisti savo mitybos įpročius ne taip jau paprasta, tad ieškome kitų išeičių! Šios kelios gudrybės padės sumažinti plaukų riebalavimąsi. Mažų mažiausiai vieną dieną nuo galvos plovimo tikrai galėsi pailsėti.


3 patarimai, kaip plauti galvą


Pirmas ir svarbiausias žingsnis – pasirinkti optimalią vandens temperatūrą. Karštas vanduo geriau nuplauna riebalus ir nešvarumus, tačiau tuo pačiu skatina riebalinių liaukų veiklą. Tad vandenį galvos plovimui rinkis drungną – šiltą, bet ne pernelyg karštą.


Antras žingsnis – pati plovimo technika. Įprastai plaudamos galvą pirštų galais stipriai įtriname į odą šampūną, tačiau taip ir vėl suaktyviname riebalines liaukas. Rinkis kitą taktiką: šampūną švelniai įmasažuok į plaukus, pirštų galais vos liesdama odos paviršių. Neskubėk nuplauti, leisk šampūnui ištirpdyti visus nešvarumus. Tuomet palenk galvą žemyn ir nuskalauk plaukus tekančio vandens srove. Jei skalausi plaukus nepalenkusi galvos, šiek tiek šampūno bei nešvarumų gali užsilikti – tai apsunkins plaukus, skatins jų riebalavimąsi. Būtų idealu, jeigu paskutiniame plaukų skalavimo etape atsuktum vėsesnį vandenį – tai padės užverti nuo šilumos atsivėrusias odos poras, sumažins riebalavimąsi.


Trečias žingsnis – kondicionieriaus naudojimas. Kuo glotnesni bus tavo plaukai, tuo mažiau juos teks šukuoti. O šukavimas, kaip žinia, skatina plaukų riebalavimąsi – ypatingai, jeigu šukomis plaukus tenka kone pešti. Tik įsimink vieną taisyklę: jeigu plaukai linkę riebaluotis, kondicionierių tepk maždaug nuo plaukų vidurio link galiukų. Ties šaknimis papildomo svorio jiems tikrai nereikia.Ką dar verta išbandyti


* Būtų geriausia, jei leistum plaukams išdžiūti natūraliai. Jei vis dėlto be plaukų džiovintuvo išsiversti negali, jokiu būdu nenaudok karštos oro srovės. Lygiai taip pat kaip ir karštas vanduo, karštas oras aktyvina riebalinių liaukų veiklą.


* Plaukus gerai iššukuok prieš juos džiovindama ir perbrauk šukomis išsidžiovinusi. Likusią dienos dalį, jei nėra labai būtina, plaukų stenkis neliesti. Kuo dažniau juos šukuoji ar lieti rankomis, tuo labiau jie riebaluojasi.


* Būtinai reguliariai plauk šukas. Net neįsivaizduoji, kiek daug visokio gėrio ten užsilieka – pleiskanos, kondicionieriaus likučiai, plaukų aliejukai... Visa tai ir vėl nugula ant tavo ką tik išplautų plaukų.


* Surišti plaukai riebaluojasi lėčiau, nei palaidi. Ypatingai tai aktualu nakties metu, kuomet tavo galva nuolatos trinasi į pagalvę. Prieš miegą susirišk plaukus į kasytę, tik per daug nesuveržk – galva ir plaukai turi ilsėtis.


* Naudok ne tik sausą plaukų šampūną, bet ir sausą kondicionierių (kokį rinkis, siūlome paskaityti šiame COSMO straipsnyje). Sausi šampūnai puikiai sugeria riebalų perteklių, tačiau gali per stipriai sausinti plauką. Šiuo atveju padės sausas plaukų kondicionierius. Atrodysi puikiai, kaip ir visada! 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis