Kodėl pirmieji žili plaukai pasirodo jauname amžiuje ir kaip juos užmaskuoti

Ar gali pirmieji žili plaukai pasirodyti sulaukus vos 20 metų? Tikrai gali ir jei taip nutiks, nepulk panikuoti – mes žinome, kaip tuos žilus plaukelius profesionaliai paslėpti!

Nors įprastai žilti plaukai pasirodo brandesniame amžiuje, kartais su tuo tenka susidurti ir jaunesnėms merginoms. Plaukai – tarsi savotiškas tavo organizmo atspindys. Kartais jie susilpnėja, praranda sveiką blizgesį ar net ima slinkti dėl paprasčiausio vitaminų trūkumo ar ilgalaikio streso. Plaukai kaip mat reaguoja į organizme vykstančius pokyčius, kurių pati galbūt net nepastebi. Anksti žilti pradėję plaukai taip pat gali perspėti apie sveikatos sutrikimus, tačiau ne visuomet – kartais kalta būna tiesiog genetika!


Tavo plaukų spalva priklauso nuo melaniną gaminančių melanocitų ląstelių. Kuomet organizme šio pigmento gamyba sumažėja ar sutrinka, plaukas netenka savo spalvos: vienais atvejais plaukai atrodo tarsi papilkėję, praradę žvilgesį, kitais – pradeda lįsti pirmosios žilstelėjusių plaukų sruogos. Kas nulemia melanino gamybą? Patys įvairiausi veiksniai!


Shutterstock nuotr.


Tikriausiai esi girdėjusi posakį „pražilti nuo streso“. Tai ne šiaip sparnuota frazė, o tikrų tikriausia tiesa. Kalbama, kad garsioji Marija Antuanetė pražilo vos per vieną naktį, prieš lipdama ant ešafoto, tačiau panašių istorijų netrūksta iš šių dienų realybėje. Stresas – tai milžiniškas išbandymas tavo organizmui, tarsi hormonų antplūdį sukeliantis elektrošokas, išbalansuojantis visą organizmo veiklą. Netikėtai streso užkluptas organizmas gali sureaguoti labai įvairiai – vieniems pradeda slinkti plaukai, odą išberia spuogeliais, kitiems gali pradėti žilti plaukai.


Žilimo procesus tyrinėjantys mokslininkai atkreipia dėmesį į dar vieną galimą ryšį tarp plaukų ir streso – manoma, kas stresas naikina organizme esančias vitamino B atsargas ir neleidžia organizmui jo įsisavinti, o būtent šis vitaminas yra itin svarbus tavo odos bei plaukų grožiui.


Jeigu ir tu susidūrei su nemaloniais streso ar vitaminų trūkumo padariniais, nebijok kreiptis į gydytoją trichologą – jis atliks išsamius galvos odos bei plaukų būklės tyrimus ir padės tau suprasti netikėtai atsiradusių žilų plaukų priežastį. Gali būti, kad išspręsti esamą problemą visai nesunku, tik nereikia delsti!


O tam, kad žili plaukai nekeltų papildomo streso, rekomenduojame išbandyti WELLA Color Perfect plaukų dažus – tausojančius plaukus, tačiau lengvai susidorojančius net su pražilusiais plaukeliais. Šie dažai užtikrina plaukų drėkinimą kiekviename dažymo etape, todėl plaukai geriau įsisavina pigmentą – būtent tai labai svarbu dažant pražilusius, melanino stokojančius plaukelius. Be to, Color Perfect dažai sustiprina 7 svarbiausius geros būklės plaukų požymius – spalvos ryškumą, glotnumą, švelnumą, drėgmę, spindesį, stiprumą ir paklusnumą. Plaukų dažų Color Perfect pakuotėje rasi išskirtinę ryškinamąją emulsiją, užtikrinančią spalvos intensyvumą ir žvilgesį, o taip pat net du ypač stipriai veikiančius plaukų balzamus, kurie pasirūpins giluminiu plaukų drėkinimu. Pirmąjį naudok iš karto po dažymo, antruoju plaukus palepink po 30 dienų. Taip ilgiau išlaikysi plaukų spalvos intensyvumą, pamaitinsi ir sudrėkinsi plaukus – atrodys, tarsi ką tik būtum juos dažiusi. Nusidažyti plaukus namuose dar niekada nebuvo taip paprasta, o rezultatai tavęs tikrai nenuvils – žilų plaukelių tarsi nebuvę, tik švelnūs, paklusnus ir spindintys plaukai!O ką daryti toms, kurioms ankstyvas žilimas užprogramuotas genuose? Deja, prieš genetiką nepakovosi: jeigu tavo mama ar močiutė pradėjo žilti anksti, labai tikėtina, kad su tomis pačiomis problemos teks susidurti ir tau. Laimei, šiais laikais plaukų dažai geba daryti tikrus stebuklus – kartu su WELLA Color Perfect tau prireiks vos 30 minučių ir vėl galėsi džiaugtis intensyvia plaukų spalva. Tereikia žinoti kelias naudingas gudrybes!


1 žingsnis – atrask savo atspalvį

Drąsius eksperimentus spalvomis geriau palik stilisto rankoms, o dažydama plaukus namuose rinkis 1-2 tonais šviesesnius arba tamsesnius atspalvius nei dabartinė tavo plaukų spalva. Taip būsi tikra, kad galutinis rezultatas bus būtent toks, kokio ir norėjai.


2 žingsnis – paruošk plaukus dažymui

Prieš dažymą plaukų neplauk bent vieną dieną – taip plaukų dažų pigmentai geriau įsiskverbs. Po paskutinio plaukų plovimo taip pat nenaudok plaukų formavimo priemonių – lako, želė ar putų – kurios gali trukdyti tolygiam spalvos pasiskirstymui. Paskutinio plovimo metu atsisakyk ir plaukų balzamo, kuris užveria smulkias poras plauko paviršiuje ir trukdo dažo pigmentams tolygiai pasiskirstyti.


Shutterstock nuotr.


3 žingsnis – dažyk nuo šaknų link galiukų

Nepamiršk, kad plaukų galiukai yra labiau porėti nei šaknys, todėl pirmiausia turėtum nudažyti šaknis, o jau tuomet judėti link plaukų galų. Dažant plaukus vadovaukis instrukcija, kurią rasi plaukų dažų pakuotės viduje.


4 žingsnis – pasirūpink plaukais po dažymo

Nepamiršk, kad svarbiausia sveikų ir gražių plaukų paslaptis – drėkinimas. Jei plaukai turės pakankamai drėgmės, spalva išliks ilgiau, bus ryškesnė, plaukai labiau blizgės. Mūsų rekomenduojami WELLA Color Perfect plaukų dažai užtikrina plauko drėkinimą ne tik dažymo metu, bet ir po jo! Tad nepamiršk naudoti plaukų dažų pakuotėje esančių balzamų, o papildomai bent kartą per savaitę palepink savo plaukus atkuriamąja bei drėkinamąja kauke.

Užsakymo nr.: PT_55872

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis