8 produktai, norinčioms pagreitinti plaukų augimą

Tavo plaukams, kaip ir visam organizmui, būtini vitaminai ir naudingosios medžiagos. Skubėti į vaistinę tikrai nebūtina - visus vitaminus gali gauti natūraliai, šiek tiek pakoregavusi savo mitybos įpročius. Patikėk mumis, efektą tikrai pastebėsi!

Surašėme tau svarbiausius vitaminus ir maisto produktus, kuriuose gausu reikalingųjų medžiagų. Bus ne tik skanu, bet ir naudinga tiek tavo plaukams, tiek odai.


1. Lašiša

Оmega-3, vitaminas D ir baltymai – plaukų folikulų statybinė medžiaga, kurią jie turi gauti kasdien.


2. Geltonoji paprika

Spalva šiuo atveju paminėta neatsitiktinai: būtent geltonosiose paprikose yra daugiausiai vitamino C (341 miligramo, kai raudonosiose – tik 63) ir jį organizmas gerai įsisavina, o tai labai skatina plaukų augimą.


3. Austrės

Šiek tiek prabangos niekam nepakenks. Austrėse daug cinko, trys vienetai per parą suteiks organizmui 500 proc. reikiamos normos. Pertekliaus gali nesibaiminti, nes mūsų išmintinga medžiagų apykaita cinką „susandėliuos“ ir panaudos jį plaukų augimo spartinimui. To mes ir siekiame!


4. Kiaušinio trynys

Biotinas – dar vienas svarbus plaukų augimą skatinantis komponentas. Jis kaupiasi trynyje. Deja, baltymas trukdo jo įsisavinimui, todėl šiuo laikotarpiu baltyminių omletų reikėtų atsisakyti.


5. Saulėgrąžos

Saulėgrąžų branduoliuose gausu vitamino E, kuris stiprina plaukus ir suteikia jiems blizgesio.


6. Batatas (saldžioji bulvė)

Saldžiojoje bulvėje gausu beta-karotino, kuris labai svarbus sveikos plaukų struktūros formavimui. Jeigu šios daržovės nemėgsti, gali ją pakeisti morkomis su alyvuogių aliejumi.


7. Avokadas

Avokadas stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, gerina galvos odos būklę ir pačio plauko kokybę. Riebiosios rūgštys skatina plauko folikulo aktyvumą.


8. Migdolai

Kaip ir kiaušinių trynyje, migdoluose yra biotino, jis geriau įsisavinamas, nors turi ir daugiau kalorijų. Saujelė migdolų per dieną tikrai bus tik į naudą.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis