Plaukų dažymas namuose - kaip išgauti efektą, tarsi ką tik iš grožio salono

Plaukų dažymas namuose – tikrai ne toks sudėtingas dalykas, kaip gali pasirodyti toms, kurios to dar nėra bandžiusios. Šiuolaikinių plaukų dažų gamintojai viskuo pasirūpino už tave – dažus sumaišai su specialia ryškinamąja emulsija ir voilà! – tu jau pasiruošusi grožio salonui namuose. 

COSMO paruošė tau kelis naudingus patarimus. Pamatysi, rezultatas pranoks visus lūkesčius!


Pirmas žingsnis – tinkamas atspalvis


Kardinalūs pokyčiai daromi palaipsniui – tai svarbiausia pamoka, kurią turi įsiminti dažydama plaukus namuose. Net profesionalūs kirpėjai/stilistai per vieną dieną nepavers tavęs platinine blondine, jei tavo plaukai iki šiol buvo rudi. Tad rinkdamasi atspalvį per daug nenutolk nuo dabartinės savo plaukų spalvos. Jei norisi pokyčių, rinkis 1-2 tonais šviesesnius ar tamsesnius atspalvius. 


Renkantis plaukų spalvą specialistai pataria vadovautis paprasta taisykle: labiausiai tinka tai, kas duota gamtos, tad atkreipk dėmesį į savo natūralią akių, odos ir plaukų spalvą. Jei akys yra žalios, tačiau įdėmiau įsižiūrėjus matomi gelsvi, pilkšvi ar melsvi atspalviai, vadinasi, tinkamos ne tik šios spalvos, bet ir tos, kurios sudarytos iš jų. Prisimink, kad šaltos tamsesnės spalvos visada išryškins akis ir pabrėš veido bruožus, o šiltos šviesesnės spalvos veido odai suteiks skaistumo, gyvybingumo jausmą. 


Paėmusi į rankas plaukų dažų pakuotę atkreipk dėmesį į joje nurodytą spalvos numerį. Įprastai plaukų dažų spalvos žymimos dviem arba trimis skaičiais.Pirmasis skaičius – tai plaukų spalvos tonas, žymimas nuo tamsiausio (visiškai juoda spalva bus pažymėta skaičiumi 1) iki šviesiausio (priklausomai nuo paletės, šviesiausia spalva gali būti 10, 11 arba 12). Antras ir trečias skaičiai – tai papildomas atspalvis. 


0 – neutralus atspalvis

1 - pelenų atspalvis

2 - violetinis atspalvis

3 - aukso atspalvis

4 - vario atspalvis

5 - raudonmedžio atspalvis

6 - raudonas atspalvis

7 - kavos / šokolado atspalvis


Tad jeigu tavo pasirinkti plaukų dažai bus pažymėti 5.0 numeriu – turėsi sodrią tamsiai rudą spalvą, 5.5 numeriu bus pažymėti tamsaus raudonmedžio plaukų dažai, o 5.37 - tai ruda spalva su aukso ir šokolado atspalviu.


Antras žingsnis – teisinga dažymo technika


Tam, kad plaukų dažų pigmentai kuo geriau įsiskverbtų į tavo plaukus, likus dienai iki dažymo plaukų geriau netrinkti. Šis patarimas negalioja, jeigu naudoji plaukų formavimo priemones – laką, putas ar želė – kurias būtina kruopščiai nuplauti. Paskutinio plovimo metu atsisakyk plaukų balzamo, kuris užveria smulkias poras plauko paviršiuje ir trukdo dažo pigmentams tolygiai pasiskirstyti. 


Nepamiršk, kad plaukų galiukai yra labiau porėti nei šaknys, todėl pirmiausia turėtum nudažyti šaknis, o jau tuomet judėti link plaukų galiukų. Taip spalva pasiskirstys tolygiai. 


Instrukciją, kaip teisingai dažyti plaukus ir kiek laiko laikyti plaukų dažus, rasi plaukų dažų pakuotės viduje. Net neabejojame, kad su šia užduotimi susidorosi kuo puikiausiai, tačiau nenumok ranka į nurodytą laiką – jei plaukų dažus laikysi visą valandą, spalva tikrai netaps intensyvesnė, o plaukams gali pakenkti. Jei dar nesi išsirinkusi plaukų dažų, COSMO rekomenduoja išbandyti naujuosius WELLA Color Perfect. Mums šie dažai patiko dėl ypatingai sodrių ir intensyvių, tačiau natūraliai atrodančių spalvų. Color Perfect plaukų dažai drėkina plaukus kiekviename dažymo etape, o tai ypatingai svarbu, jeigu nori džiaugtis spindinčiais, švelniais ir paklusniais plaukais – tarsi ką tik iš grožio salono!


Trečias žingsnis – plaukų priežiūra


Be abejonės, tu nori, kad plaukų spalva išliktų intensyvi kuo ilgiau. Tokiu atveju turi atsakingai pasirinkti ne tik plaukų dažus, bet ir kasdienes plaukų priežiūros priemones. Labiausiai plaukų spalvą blukina įvairūs šampūnuose esantys sulfatai - venk jų ir rinkis specialiai dažytiems plaukams skirtus šampūnus bei balzamus. Vasaros metu plaukus teks saugoti ir nuo saulės. Parduotuvėje pasidairyk specialių šampūnų ir kondicionierių su apsauga nuo UV spindulių. 


Nepamiršk, kad plaukų sveikatai ir grožiui būtinas drėkinimas. Jei plaukai turės pakankamai drėgmės, spalva išliks ilgiau, bus ryškesnė, plaukai labiau blizgės. Bent kartą per savaitę plaukus palepink drėkinančia kauke, o kasdienai naudok specialius drėkinančius aliejukus ir apsaugines priemones, jeigu plaukus džiovini džiovintuvu ar formuoji tiesintuvu. 

Užsakymo nr.: PT_54221

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis