Švytinčiai odai - veido valymas ir odos drėkinimas rūgštimis

Atrodytų, prastas sumanymas - tepti veidą rūgštimi. Anaiptol! rūgštis gali daug gero suteikti odai - jei tik naudoji ją tinkamai.

Rūgštys pašalina negyvas odos ląsteles ir skatina atsinaujinti gyvąsias. Be abejo, šis procesas ir taip vyksta, tačiau rūgštys jį pagreitina ir padaro sklandesnį. Švelnios rūgštys šveičia veidą, nes nukerta visas negyvų ląstelių tarpusavio jungtis.


Gali rūgštis naudoti ir veidą valydama, ir drėkindama serumu ar kremu. Svarbiausia - išsirinkti tinkamos formulės produktą. Tau tikriausiai norėtųsi kuo stipresnės koncentracijos, tačiau netinkamai išrinktos rūgštys gali veido odą sausinti arba, atvirkščiai, paskatinti riebalų išsiskyrimą. Todėl visada pradėk nuo vidutinio stiprumo priemonių.


Kokios jos būna?


Kosmetikoje naudojamos alfa hidroksinės rūgštys (žinomos AHA vardu) ir beta hidroksinės rūgštys (BHA). Pirmosios veikia odos paviršių ir naudojamos šviesinant pigmentines dėmes, randus, gydant tokias odos problemas kaip aknė ir psoriazė, taip pat neutralizuojant saulės padarytą žalą ir apskritai siekiant švytinčios odos. Dažniausiai jos tinka normaliai ir sausai odai.


BHA veikia ne tik odos paviršių, bet ir įsiskverbia į poras. Labiau tinka normaliai ir į riebumą linkusiai odai su padidėjusiomis, užsikimšti linkusiomis poromis. BHA rūgštims būdinga raminamųjų savybių, todėl jos gali būti naudojamos ir jautriai, į raudonumą ar rožinę linkusiai odai.


COSMOPOLITAN montažas


Kurią rūgštį rinktis?


Glikolio rūgštis. Palyginti su kitomis AHA rūgštimis, jos molekulės mažiausios, todėl gali prasiskverbti giliai į odą. Rinkis veido valiklį arba serumą su šia rūgštimi.


Salicilo rūgštis. Ši beta hidroksinė rūgštis pašalina negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus. Puikiai tinka užkirsti kelią spuogams ir padeda įveikti aknę sukeliančias bakterijas. Salicilo rūgštis ypač tinka jautresniai odai.


Pieno rūgštis. Tikroji visų AHA rūgščių lyderė, nes skatina natūralų odos drėkinimą - esminį elementą, lėtinantį odos senėjimą. Naudok ją, jei oda sausa arba pasirodė pirmosios raukšlelės. Pieno rūgštis įsiskverbia į odą ir nepriekaištingai ją išvalo, skatina regeneraciją, stiprina imunitetą, suteikia odai elastingumo ir padeda jai pasisavinti kremų, serumų bei losjonų veikliąsias medžiagas.


Citrinos rūgštis. Dar viena populiari AHA rūgštis. Jos molekulės itin didelės, todėl geriausia ją naudoti nedideliais kiekiais išoriniam šveitimui - per didelis jos kiekis suerzintų odą. Jei oda jautri, šią rūgštį naudok dar atsargiau.


Hialurono rūgštis. Nei AHA, nei BHA rūgštis, tačiau ji - esminis odos ląstelių komponentas. Viena hialurono molekulė gali išlaikyti 1000 vandens molekulių, todėl idealiai tinka odai drėkinti. Būtina, jei oda sausa arba praradusi putlumą. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis