Gydytoja papasakojo, ką moterims reikėtų žinoti apie ilgalaikį plaukelių šalinimą

Kūno formas šiltajam metų sezonui pradedame ruošti rudenį ar žiemą, nes suprantame, kad reikės paprakaituoti sporto salėje tam, kad pasiektumėm rezultatų. Tačiau kodėl manome, kad ir tokias procedūras kaip depiliacija galima „nustumti" arčiau vasaros?

Specialistai tikina, kad tinkamiausias laikas pradėti rūpintis estetika – anaiptol ne šiltasis sezonas. „Vėtrungės klinikos“ gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė atskleidžia, kokie mitai apie depiliaciją lazeriu vis dar gajūs ir ką iš tiesų reikėtų žinoti.


Plaukelių šalinimas - vėlyvą rudenį ar žiemą?


„Daugelis mano, kad žiemą plaukelių šalinimo procedūros gali palaukti, o atšilus orams - pavasarį ir vasarą -depiliacijos kabinetai būna sausakimši. Tuomet jau visi nori greito rezultato, tačiau tam, kad jis džiugintų, reikia laiko. Kad nepageidaujami plaukai negadintų nuotaikos vasarą, reikia maždaug penkių procedūrų ciklo. Procedūros yra atliekamos kas 4 ar 6 savaites, tad paplūdimio sezonui geriausia pradėti ruoštis vėlyvą rudenį ar žiemą. Žinoma, ir po pirmojo apsilankymo galima pastebėti rezultatus, tačiau tik po viso kurso matyti akivaizdūs pokyčiai, o po trijų procedūrų pašalinama net iki 70 proc. plaukų folikulų“, – sako A. Kajutytė.


Reikiamų procedūrų skaičius priklauso nuo genetikos, hormonų pusiausvyros, plaukų ir odos tipo, intervalo tarp procedūrų ir kitų veiksnių. Svarbiausias lazerinės depiliacijos tikslas – sunaikinti už plaukelių augimą atsakingas struktūras, o tai yra ilgalaikis procesas. Specialistė teigia, kad šalinant plaukus ne visi „pasiduos“ iš karto. Taip yra todėl, kad visų plaukai yra skirtingose augimo stadijose. Kelios lazerio sesijos ir yra būtinos tam, kad visi plaukeliai būtų paveiki aktyvaus augimo – anageno – stadijoje. Katageno, tarpinio augimo etape, ir telogeno, ramybės etapo, būsenoje plaukų šalinimo rezultatai gali būti ne tokie geri.


Dermatovenerologė pabrėžia, kad keturias-šešias savaites iki procedūros geriausia vengti saulės ar soliariumo planuojamoje plaukus šalinti vietoje. Be to, dėl pigmento pasikeitimo po procedūros saulės reikia vengti bent savaitę, tad ir tai apsunkina norinčius pašalinti plaukelius.


„Po viso procedūrų ciklo jau galima nebesukti galvos dėl depiliacijų, – sako A. Kajutytė, – esant normaliam plaukų augimui lazerines plaukelių šalinimo procedūras užtenka atlikti tik kartą du per metus, norint palaikyti rezultatą. Pacientų, kurių plaukų augimas genetiškai intensyvus, tikėtina, kad palaikomosios procedūros reikalingos kasmet, tačiau reikės nedaug sesijų. Bet kokiu atveju, pradėjus depiliacijų lazeriu ciklą anksčiau, vasarą bus ramu ir nereiks skaičiuoti dienų, kuomet negalima lepintis saulės voniomis.“


Lazerinė plaukų šalinimo procedūra veikia tik tam tikrą vietą


Vis dar gajus mitas, kad depiliacija lazeriu yra pavojinga sveikatai. Pasak taip manančių, lazerio poveikis daro neigiamą įtaką visam organizmui, nepaisant to, kad lazeriu depiliuojama tik tam tikra vieta.


Gydytoja tikina, kad toks mąstymas klaidingas. Mat lazeris, pasak A. Kajutytės, veikia tik tą vietą, į kurią yra nukreiptas. „Plaukų šalinimo procedūroje lazerių šviesos blyksniai yra nukreipiami tik į tam tikroje vietoje esančio plauko šaknį ir joje esantį melaniną. Melaninas ir kraujas gerai sugeria šio lazerio skleidžiamų bangų spinduliuotę, todėl plaukas silpnėja, kol folikulas galiausiai visiškai sunyksta. Be to, procedūros metu skatinama kolageno gamyba, tad oda tampa elastingesnė, termiškai paveikiama tik plauko struktūra. Tad neigiamo sistemiško poveikio organizmui bijoti nereikėtų“, – sako dermatovenerologė.


Skirtingi prietaisai – skirtingas efektas


Daugeliui atrodo, kad nesvarbu, kokiu lazeriu atliekama plaukų šalinimo procedūra, todėl kartais plaukelius pašalinti norinčios moterys tuo net nepasidomi. A. Kajutytė teigia, kad labai svarbu atkreipti dėmesį ir į techniką, nes skirtingi lazeriai turi ir skirtingą poveikį.


„Šalinant plaukus didžiausią reikšmę turi šviesos ilgis: kuo giliau blyksnis įsiskverbia į odą, tuo didesnė tikimybė greičiau paveikti plauko folikulą. Šiuo metu efektyviausi ir Lietuvoje dažniausiai sutinkami yra dviejų tipų plaukų šalinimo lazeriai – Diodo ir Aleksandrito. Skirtingi klinikiniai tyrimai rodo, kad jų poveikio rezultatai yra labai panašūs.


Diodo technologija šiek tiek naujesnė nei Aleksandrito, tad turi tam tikrų privalumų - kokybiškiau naikina storus tamsius plaukelius. Diodo lazerio bangų ilgis didesnis, todėl jos prasiskverbia giliau, mažesnė tikimybė pažeisti odos paviršių. Giliai patenkantys diodų lazerio šviesos impulsai ne tik naikina plauko folikulą, bet ir stabdo patinimų formavimąsi, kuo dažnai skundžiasi tie, kurie renkasi įprastus plaukelių šalinimo metodus. Trumpesnės bangos ilgio lazeriai, fotoepiliatoriai gali paskatinti laikiną odos paraudimą, raudonų gumbelių, spuogelių atsiradimą. Be to, tokie prietaisai sunkiau veikia šiurkščius, tamsius plaukus bei yra mažiau tinkami tamsesnę odą turintiems žmonėms.


Aleksandrito lazeriai šiek tiek geriau paveikia šviesius plonus plaukelius. Bijantiems skausmo rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar naudojama speciali įranga, atšaldanti depiliacijos zoną. Aukštos klasės lazeriuose integruota vėsinimo sistema kontroliuoja temperatūrą automatiniu būdu visą depiliacijos laiką, tai sumažina skausmą procedūros metu. Papildomam nuskausminimui gali būti naudojamas specialus kremas“, – vardija A. Kajutytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis