Specialistė pataria, kaip pasirinkti sau tinkantį plaukų atspalvį

Tikriausiai visos esame susidūrusios su situacijomis, kuomet po plaukų dažymo rezultatai nė iš tolo neprimena to, ką mes įsivaizdavome. Kaip pasirinkti sau tinkančią plaukų spalvą mums pasakoja kirpimo bei dažymų ekspertė Lina Seliokienė, spalio 12 dieną parodoje „Grožis 2018“ vesianti seminarą tema „Šviesiaplaukių tonavimas madingomis spalvomis“.


Dažnai įsivaizduojame, kokios plaukų spalvos norėtume, tačiau rezultatai ne visuomet atitinka lūkesčius. Nuo ko tai labiausiai priklauso?


Dažnai meistrai susiduria su situacijomis, kuomet klientė rodo nuotrauką su pageidaujama plaukų spalva, tačiau neįsivertina, ar ši spalva jai tinka. Tad profesionalaus meistro darbas ne tik nudažyti plaukus, bet ir parinkti tinkamą spalvą.


Tai ką matome Instagrame ir tai, kaip merginos atrodo gatvėje - visai skirtingi dalykai. Plaukų spalva, kuri mus taip žavi nuotraukoje, iš tiesų yra harmoninga makiažo, šukuosenos ir netgi drabužių visuma. Įsivaizduokime, kad rausvą veido odą turinti žydraakė pageidauja pilkšvos plaukų spalvos su rožiniu atspalviu. Spalva madinga, geidžiama, tačiau mūsų klientės veido oda su tokios spalvos plaukais atrodys pavargusi, pasiligojusi ir dar raudonesnė.


Kaip parenkamas konkrečiam žmogui tinkanti spalva?


Mums tinka visos spalvos, tereikia parinkti tinkamą atspalvį. Paprasta taisyklė, kuri galioja kalbant ne tik apie plaukų spalvas - tinka tai, kas duota gamtos, tad reikia atkreipti dėmesį į savo natūralią akių, odos ir plaukų spalvą. Pavyzdžiui, jei akys yra žalios, tačiau įdėmiau įsižiūrėjus matomi gelsvi, pilkšvi ar melsvi atspalviai, vadinasi, tinkamos ne tik šios spalvos, bet ir tos, kurios sudarytos iš jų. Koloristika - tai mokslas, ir jį išmanantis meistras tikrai nesuklys parinkdamas atspalvį klientės plaukams.


Šalti ir šilti atspalviai – ar egzistuoja kažkokios taisyklės šiuo klausimu?  


Lietuvaites retai kada galima priskirti tik šiltam arba tik šaltam tipui - dažniausiai turime po dalelę tiek vieno, tiek kito tipažo. Tad vienareikšmiškai teigti, kad kažkurios iš šių spalvų mums idealiai tinka arba visai netinka, būtų klaidinga. Plaukų dažymas skirtingomis spalvomis šiuo atveju gali būti maža gudrybė, kuri neleis apsirikti. Šaltos spalvos tamsesnės plaukų šaknys visada išryškins akis, o šiltesnio, šviesesnio atspalvio plaukų galai veido odai suteiks skaistumo, gyvybingumo jausmą.


Plaukų spalvą norinčioms keisti merginoms galiu patarti: prieš eidamos pas plaukų meistrą atlikite namų darbus - paieškokite jūsų tipažą atitinkančių aktorių ar dainininkių nuotraukų. Jos dažnai keičia įvaizdį, tad galėsite matyti, kokie variantai joms tinka labiau, kokie - mažiau. Taip bus paprasčiau suprasti, kas labiausiai tiktų ir jums.


Dažant plaukus koją kartais pakiša natūralūs plaukų pigmentai. Kokia jų įtaka rezultatams ir kaip su jais kovojama?  


Mūsų plaukuose yra dvi pagrindinės pigmentų rūšys - eumelaninai ir feumelaninai - darantys įtaką galutinei plaukų spalvai. Kuo tamsesnė natūrali plaukų spalva, tuo dažymo metu sudėtingiau išgauti šviesias šaltas spalvas. Sunkiau, bet viskas įmanoma. Tik reikia nusiteikti, kad gali ilgiau užtrukti ir brangiau kainuoti. Sintetinius pigmentus (dažus) kiekvienas plaukas priima individualiai. Profesionalus meistras turėtų įvertinti, koks natūralus pigmentas slypi jūsų plaukuose ir kaip jis reaguos susijungus su sintetiniu pigmentu, tad galutiniai dažymo rezultatai neturėtų labai nustebinti.


Toms merginoms, kurios turi natūraliai tamsius plaukus ir nori išgauti šaltas šviesias spalvas, eksperimentuoti namuose nereikėtų. Labai tikėtina, kad galutiniame rezultate plaukai turės oranžinio arba geltono atspalvio.


Plaukų atspalvį mėgstančios keisti šviesiaplaukės tikriausiai jau girdėjo apie plaukų tonavimą. Kas tai ir kuo šis metodas skiriasi nuo įprasto plaukų dažymo?


Tonavimo procedūra atliekama tik su labai švelniais dažais, kurie nekeičia plauko struktūros ir neturi įtakos plauko kokybei. Procedūra taip pat gali būti atliekama naudojant dažančius kondicionierius, kurie ne tik dažo plaukus, bet ir juos drėkina, prisotina naudingomis medžiagomis. Galite džiaugtis vis naujais atspalviais nekenkiant savo plaukams. Vienintelis minusas - tonuojama plaukų spalva gana greitai nusiplauna, tad plaukų priežiūrai patartina naudoti specialias priemones. Geriau atsisakyti giliai valančių, su pleiskanomis kovojančių bei savo savo sudėtyje sulfatų turinčių šampūnų - jie ypač greitai nuplauna plaukų spalvą.


---


Nori daugiau sužinoti apie plaukų priežiūrą? Spalio 12-14 dienomis kviečiame apsilankyti Klaipėdoje vyksiančiuose „Grožis 2018“ ir „Stiliuz 2018“ renginiuose. Tavęs laukia grožio bei stiliaus seminarai, profesionalų konsultacijos, nemokamos grožio procedūros bei dovanos!

Daugiau informacijos: www.expo-vakarai.lt arba facebook.comUžsakymo nr.: PT_50832

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis