5 dalykai, kuriuos turi žinoti, jei nenori pasenti per anksti

Tavo oda atspindi, kas dedasi organizme. Tad prieš pradėdama kovą su raukšlelėmis (ir tikromis, ir įsivaizduojamomis), sužinok, kodėl mes senėjame.

Priežastis Nr. 1 – saulė. Gyventi be jos negalime, tačiau būtent ji 80 procentų yra sausumo, pigmentacijos ir raukšlių kaltininkė. Trumpieji UV spinduliai iš visų jėgų sausina viršutinį odos sluoksnį, o žalingi ilgieji prasiskverbia gilyn ir provokuoja nesveiką ląstelių dalijimąsi bei elastinių skaidulų naikinimą.

Priežastis nr. 2 – nuolatinis miego trūkumas. Kol ilsiesi, oda nesnaudžia: vyksta du kartus spartesni nei dieną atsinaujinimo procesai, piką pasiekia kolageno ir elastino gamyba. Visam kam komanduoja hormonas melatoninas, kurio net 70 proc. gaminama naktį.

Shutterstock

Priežastis Nr. 3 – mimika. Niekas nesiūlo vaikščioti akmeniniu veidu, tačiau pernelyg stipriai reikšdama emocijas gali pridaryti odai žalos. Jei nuolat raukai kaktą ar antakius (nieko gera ir vieną iš jų kiloti), jei nuolat markstaisi, raukšlelių gali veide išvysti ir nuo 18-os. Čia kaip ir knygos puslapio kampą užlenkus – lygink nelyginusi, vis tiek tiek žymė jau matyti.

Priežastis Nr. 4 – drėgmės stygius. Dažnai pirmąsias raukšles galima supainioti su linijomis, kurios susiformuoja odai išsausėjus. Tačiau pastarosios, pradėjus gerai drėkinti odą, nyksta. Taigi jaunystėje pakanka vartoti daug vandens, kad oda išliktų lygi. Brandesnio amžiaus sulaukus tai vargu ar padės, nes ląstelės ilgainiui praranda savybę išlaikyti vandenį.

Priežastis Nr. 5 – glikacija. Taip vadinama reakcija, kai cukraus molekulės prilimpa prie baltymų (t. y. kolageno bei elastino) ir pradeda su jais sąveikauti. Galiausiai aplink baltymus susiformuoja tokia saldi luobelė, jie sutvirtėja, ir oda netenka stangrumo. Oficialus tos luobelės pavadinimas – galutiniai glikacijos produktai, angl. Advanced Glycation Endproducts, arba AGE. Šios trys raidės ką nors primena? Taip! Ant priemonių esantis užrašas anti-age anksčiau kaip tik taip ir buvo šifruojamas: antiglikacija!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis