Plaukų įdomybės: blakstienose gyvena erkutės, tarpvietės plaukai lemia kūno kvapą ir kiti negirdėti faktai

* Kūno plaukai turi raumenis. Gali tuo tikėti arba ne, tačiau kūno plaukai turi raumenų ląsteles – dėl to jie kartais pasišiaušia.

* Kūno plaukai yra susiję su intelektu. Pasak 1996 metais atlikto tyrimo, kuo daugiau kūno plaukų turima, tuo žmogus yra protingesnis. Aptiktas ryšys yra ganėtinai menkas, tačiau tyrėjai pastebėjo, kad daugumos Mensa (aukštą intelekto koeficientą turinčių žmonių draugija) organizacijos vyriškos lyties narių plaukuotumas, palyginus su paprastais žmonėmis, buvo žymiai didesnis.

* Turime dvi skirtingas kūno plaukų rūšis (techniškai – tris). Normalūs plaukai yra ilgi ir stori, pavyzdžiui, barzdos, gaktikaulio ir pažastų. Atkreipk dėmesį, kad tiek ant veido, tiek ant penio augantys plaukai yra tokie patys. Pūkeliniai plaukai yra plonesni už normalius, pavyzdžiui, ant rankos augantys plaukeliai. Kūdikių plaukai yra dar viena visiškai skirtinga kūno plaukų rūšis – lanugo. Tačiau jų netenkame vos gimę.

* Gaktos plaukai lemia tavo keistą kvapą. Kiekvienas normalus plaukas turi savo riebalinę liauką, atsakingą už prakaito atsiradimą ir apsaugą nuo mikrobų. Ji taip pat kuria kūno kvapą.

* Plaukai atsakingi už priešingą lytį traukiančių hormonų skleidimą. Yra begalė būdų, kaip mūsų kūnas gamina hormonus, o kūno plaukai gali paskleisti hormonus ir pasiųsti juos potencialiems partneriams. Taigi kūno plaukus gali vadinti savotiškais piršliais.

* Kūno plaukai reguliuoja tavo temperatūrą. Jie gali išlaikyti šilumą, kai mums šalta, ir pašalinti prakaitą, kai mums karšta. Tad pamąstyk apie tai prieš rinkdamasi lazerinę depiliaciją.

* Gali prarasti iki 150 plaukų per dieną. Vidutiniškai žmonės per dieną praranda apie 100 plaukų.

* Tavo plaukų spalva gali būti genetinių sutrikimų rodiklis. Blondinės turi daugiau estrogeno, raudonplaukės yra labiau jautrios skausmui, blondinės dažniau susiduria su mokymosi sunkumais ir makulos degeneracija, o pliki žmonės miršta anksčiau. Tikėtina, kad brunetės bus priklausomos nuo rūkymo.

* Blakstienose gyvena mažyčiai padarėliai. Tai erkutės vadinamos „demodex“, jas turi beveik pusė žmonijos. Paprastai šios erkutės yra nekenksmingos, tačiau kartais jos paskatina niežulį ir uždegimą.

* Tavo plaukuose gali būti aukso. Tačiau neverta su plaukų maišu keliauti į artimiausią lombardą, nes aukso gali būti tik pėdsakai.

* Beveik visi depiliuoja arba skuta bikinio zonos plaukus. Naujausi tyrimai parodė, kad per pastarąsias 4 savaites gaktą depiliavo arba skuto 90 procentų žmonių. Tyrimai taip pat parodė, kad 60 procentų vyrų norėtų partnerės, kurios gakta būtų nuskusta. Net 19 procentų vaikinų neturi gaktos plaukų. 80 procentų žmonių, kurie skutasi genitalijų plaukus, patiria niežulį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis