Sezoninis plaukų slinkimas: neišlaidauk, o gudriai naudok elementarius produktus

Kaskart keičiantis sezonams ne viena mūsų susiduriame su intensyvesniu plaukų slinkimu. Tad natūralu, kad ir artėjant žiemai pastebėsi vis daugiau išslinkusių plaukų duše, vieną kitą prikibusį prie megztinio ar neblogą pluoštą šepetyje.

Kad sustabdytum sezoninį plaukų slinkimą, nebūtina pirkti gydomųjų ampulių. Pakaks porą savaičių naudoti specialų šampūną arba natūralias priemones. Pastarosios bus veiksmingesnės, jei pakoreguosi ir mitybą - kad plaukai neslinktų, svarbu juos aprūpinti visomis reikalingomis medžiagomis. Štai keli natūralių produktų receptai, padėsiantys kovoti su plaukų slinkimu.

Kokosų aliejus su pipirais

Reikės:

3-4 šaukštų kokosų aliejaus

1/4 šaukštelio raudonųjų čili pipirų

10 lašelių eterinio rozmarinų aliejaus

Kokosų aliejų sumaišyk su čili pipirais ir indą su šiuo mišiniu pakaitink vandens vonelėje arba statydama tiesiai ant viryklės (vidutinės kaitrumo ugnies). Kai masė kiek atvės, įlašink rozmarinų aliejaus ir išmaišyk. Mišinio temperatūra turi ne deginti, o tik šildyti. Priemonę masažuodama įtrink į galvos odą ir plaukų šaknis. Plaukus per visą ilgį ištepk kitu greitai paruošiamu mišiniu, sumaišiusi porą šaukštų kokosų aliejaus (tiks ir alyvuogių) ir kiaušino trynį.

Kaukę laikyk 20-40 minučių. Nuplauk šiltu vandeniu ir ištrink galvą šampūnu. Jei reikia, perplauk balzamu. Tokia kauke tepti plaukus rekomenduojama kas 4 dienas, kol pastebėsi, kad plaukai sustiprėjo, o slinkimas sumažėjo.

Shutterstock nuotr.

Svogūnas ir česnakas

Reikės:

1 vidutinio nulupto svogūno

2-3 skiltelių nulupto česnako

100-150 g konjako

2-3 šaukštų ricinų aliejaus

Sutrink česnako skilteles iki košelės ir užpilk pašildytu konjaku (jo neužvirk). Uždenk sandariai dangčiu ir laikyk vėsioje ir tamsioje vietoje 4 dienas. Per tą laiką retkarčiais indelį pakratyk. Po 4 dienų turinį perkošk, kad skystyje neliktų česnako gabalėlių.

Nuluptą svogūną susmulkink trintuvu ir per marlę iš gautos masės išspausk sultis. Jas sumaišyk su šaukštu pasigamintos česnakų trauktinės ir ricinų aliejumi.

Šiuo skysčiu tepk plaukų šaknis ir galvos odą. Plaukus stiprinančią kaukę laikyk 30-40 minučių. Galvą galima apvynioti maistine plėvele ir pašildytu rankšluosčiu. Kaukę nuplauk drungnu vandeniu ir ištrink galvą šampūnu, paskui ištepk balzamu ir išplauk. Šią kaukę naudoti reikėtų 2 kartus per savaitę apie 4 savaites.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis