Grožio džiunglės

Grožio priemonių pasiūla didelė. Dar daugiau – informacijos, kaip rūpintis savo išvaizda. Kad nepasiklystum, kiekvieną savaitę atsakysime į tavo klausimus apie grožio puoselėjimą, naujausias madas ir atskleisime įvairių gudrybių.

Oda juk pripranta prie ilgai naudojamo valiklio ir dėl to jo poveikis susilpnėja?
Ne, oda nepripranta prie valiklio. Tik kaip ir kremą jį reikia keisti kas sezoną. Karštaisiais mėnesiais oda išskiria daugiau riebalų, todėl rinkis gelinį prausiklį – jis geriau sugeria riebalus. Žiemą odą itin sausina temperatūrų kontrastai. Tačiau būtina saugoti ir nuo šalčio. Ją reikia ne tik drėkinti, bet ir maitinti.

Man dar tik 25-eri, bet jau aptikau pirmų žilų plaukų. Kaip galėčiau juos paslėpti?
Pavienius žilus plaukus geriausiai maskuoja šviesios sruogelės. Jei nori kuo natūralesnio įspūdžio, rinkis vos vienu ar dviem tonais šviesesnes. Beje, pati geriau neeksperimentuok. Kruopštų darbą palik profesionalui.

Ką daryti, kad blakstienų tušu neištepčiau paakių?
Prieš dažydama apatines blakstienas papudruok paakius. Pudra sugers drėgmę ir leis tušui išdžiūti iki galo. Vasarą oda gausiau prakaituoja, tad verčiau rinkis tik vandeniui atsparų tušą.

Mano vaikinas mano, kad teptis kremu nuo saulės yra nevyriška. Kaip galėčiau jį perkalbėti?
Pasakyk, kad nusvilusi besilupanti oda tau atrodo visai neseksualiai. Arba nupirk vandeniui atsparaus purškiklio nuo saulės. Juo kur kas lengviau padengti kūną ir kaskart išsimaudžius nereikės atnaujinti apsauginio sluoksnio.

Kodėl reikia reguliariai kirpti plaukus? Ar taip jie greičiau auga?
Kirpimas plaukų augti neskatina. Tačiau nekerpami galiukai skilinėja, plonėja ir lūžta, o nušiurę plaukai atrodo trumpesni. Atnaujinant šukuoseną suskilinėjusi plauko dalis nukerpama, ir taip kuriam laikui šis grožio neteikiantis procesas sustabdomas. Taigi jei nenori, kad kirpėja per sprindį rėžtų plaukus, lankykis pas ją kas porą mėnesių ir tarp kirpimų lepink juos kaukėmis bei balzamais.

Ūselius virš viršutinės lūpos šalinu vašku. Tačiau kas kartą reikia laukti, kol jie ūgtelės, kad vėl galėčiau atlikti šią procedūrą. Ar įmanoma jų atsikratyti nieko nelaukus?
Vašku šalinami plaukeliai turi būti ne trumpesni kaip 6 milimetrų. Jei nenori laukti, kol jie ataugs, apsvarstyk kitus būdus. Gali mokytis ūselius šalinti siūlu. Arba investuoti į procedūras lazeriu. Ūselius reikės šalinti gerokai rečiau ir ataugs jie vis plonesni bei retesni. Tačiau ši procedūra veiksmingesnė tamsiaplaukėms.

Juodu tušu paryškintos apatinės blakstienos atrodo pernelyg dramatiškai. Ką patartumėte?
Viršutines dažyk juodu, o apatines – rudu tušu. Tikrai neatrodysi kaip nors keistai – viršutinės blakstienos iš prigimties yra tamsesnės nei apatinės.

Sako, degintis nėra gerai, bet kaip kitaip galima gauti vitamino D?
Vitamino D labai reikia, kad kaulai būtų stiprūs, oda – skaisti. Tačiau jo gali gauti ir gerdama pieno bei valgydama lašišų. O su saule nejuokauk – venk atokaitos vidurdienį ir visada tepkis apsauginiu kremu, kurio SPF – bent 15.

Kodėl nuo kvepalų man pradeda skaudėti galvą?
Lakios kvepalų dalelytės dirgina nosies nervų galūnėles, o šios tuoj pat aliarmo signalą siunčia nervų sistemos centrui smegenyse. Nustatyta, kad kvepalai – vienas svarbiausių migreną sukeliančių veiksnių. Ypač dažnai galvos skausmus sukelia stiprūs, aštrūs ir sunkūs rytietiški kvapai. Tokioms kaip tu verčiau rinktis lengvus, gaivius aromatus.

Kaip paslėpti nušiurusius plaukų galiukus kol eisiu pas kirpėją?
Kuo dažniau plaukus drėkinsi, tuo ilgiau jie išliks gražūs. Nušiurusius galiukus užmaskuosi patepusi juos nenuplaunamu kondicionieriumi prieš pradėdama formuoti šukuoseną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis