Kremai: mitas ar tiesa?

Apie odą ir kremus jiems puoselėti bei ginti nuo raukšlių sklando daugybė gandų. Aptarkime kelis populiariausius.

Kremo poveikis matyti vos po kelių dienų. Mitas! Nesitikėk staigių rezultatų - reikia kremą reguliariai tepti maždaug keturias savaites, kad pastebėtum malonių pokyčių (juk epitelio ląstelės atsinaujina kas 28 dienas). Beje, nemanyk ir taip, kad kuo ilgiau kremą vartoji, tuo labiau jis gražina odą. Kiekviena priemonė labiausiai veikia pirmaisiais mėnesiais. Jei matomas rezultatas po tiek laiko netenkina, ieškok ko nors nauja.

Stresas sendina. Tiesa! Kuo labiau nerviniesi, tuo nuožmiau tavo organizmą atakuoja laisvieji radikalai, jie kenkia ir odai. Taigi jei tavo gyvenimas ganėtinai intensyvus ir kupinas streso, ieškok kremų su antioksidantais.

Priemonių nuo raukšlių reikia dairytis tik sulaukus trisdešimties. Mitas! Kur kas svarbiau - žinoti, ko konkrečiu tarpsniu reikia. Tarkim, jei tau vos per dvidešimt, pakanka stangrinamųjų priemonių su antioksidantais ir apsauga nuo saulės spindulių. Vėliau teks ieškoti kremų su stipresnėmis veikliosiomis medžiagomis. Kas bus, jei per anksti pradėsi naudoti kremą nuo raukšlių? Tikrai šių neatsiras greičiau – tiesiog jei per anksti pripratinsi odą prie intensyvaus poveikio priemonių, ji nebe taip į šias reaguos, kai jų iš tiesų prireiks.

Sausa oda greičiau sensta. Iki šiol atliktų tyrimų rezultatai prieštaringi. Neabejojama dėl viena: tokią odą greičiau nusėja smulkios raukšlytės. Taip pat ji dažniausia būna jautresnė. Atkreipk dėmesį: kuo dažniau oda prausiama, tuo labiau ji sausėja, nes nuplaunamas apsauginis lipidų (riebalų) sluoksnis. Taigi jei tavo oda sausa, nekankink jos voniomis – ne ilgiau kaip 20 minučių ne karštesniame nei 40 C vandenyje pliuškenkis vos kartą per savaitę. Po vonios ištepk kūną losjonais apsauginiam lipidų sluoksniui atkurti.

Kuo daugiau kremo tepsi, tuo labiau jis veiks. Mitas! Oda jo pasisavina tiek, kiek reikia. Kremo perteklius odą gali tik sudirginti. Beje, kaip tik dėl to nepersistenk rinkdamasi naują priemonę - tepdama storu sluoksniu rizikuoji nurašyti net ir itin tinkamą kremą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis