Graži neištuštinusi piniginės

Nori daugiau turėti – taupyk. Tačiau ta būtinybė jokiu būdu neturi būti įrėžta tavo išvaizdoje. Kaip neištuštinus piniginės atrodyti maksimaliai gražia?

Neleisk plaukams išblukti

Grožio salone ar namie nusidažei plaukus, bet jau pirmą kartą ištrinkti jie nebeatrodo taip, kaip ką tik nudažyti. Priežastis – ypač stipraus poveikio šampūnas. Kokį rinktis, kad taip nenutiktų?

Gudri taktika. Tiks lengvos konsistencijos kasdien naudoti skirti arba kuo natūralesnės sudėties šampūnai. Kartkartėmis derėtų naudoti priemones lygiai dažytiems arba sruogelėmis margintiems plaukams prižiūrėti – priklausomai nuo būdo, kuriuo jie dažyti. Tikrai lengvai rasi šampūnų, balzamų ar kaukių konkrečiai savo plaukų spalvai puoselėti. Kad poveikis būtų dar intensyvesnis, ištrinkusi perskalauk plaukus žolelių nuoviru. Jei esi tamsiaplaukė, pasiruošk ąžuolų žievių nuoviro, jei blondinė – ramunėlių. Šių vaistažolių rasi kiekvienoje vaistinėje. Reikia iš esmės pakoreguoti plaukų spalvą? Gali išlošti nemažai laiko ir per metus sutaupyti net iki trijų dažymų (gerame salone tai kainuotų apie 500 Lt) įsigijusi sruogelių dažymo rinkinį ir nudažiusi keletą gijų aplink veidą, ties viršugalviu ir už ausų. Tokiems marginimo darbams net nereikia įgudusios rankos, o ataugusios šaknys dar kurį laiką bus nepastebimos.

Išsirink tinkamą kirpimą

Tau atrodo, kad pakanka pakirpti galiukus, tad lengva širdimi patiki šį darbą savo vaikinui. Jis – ne kirpėjas? Laikas išsigąsti: vienas netikslus grybštelėjimas, ir dėl šukuosenos kankinsiesi porą mėnesių.

Gudri taktika. Užuot kvailai rizikavusi ir vaikiškai eksperimentavusi, geriau vieną kartą sumokėk profesionaliam kirpėjui – šukuosena ilgai bus daili ir tvarkinga. Labai neprastas variantas – pečius siekiantys, pastebimu kampu pakirpti plaukai (priekinės sruogos ilgesnės už tas, kurios krinta ant kaklo). Tokią pamėgo Gwyneth Paltrow ir Anne Hathaway. Plaukai krinta lengvomis bangomis ar garbanojasi? Geriausia pasirinktis – asimetriškai ant vieno šono šukuojami plaukai. Taip visada atrodysi žavi, seksuali. Galop taupymo tikslais gali rinktis bet kokią sluoksniais karpytų plaukų šukuoseną – ji tave puoš iki kito apsilankymo pas stilistą, kad ir kada jis įvyktų. Tik atmink: joks griežtas kirpimas taupyti nepadės – bob stiliaus šukuoseną teks atnaujinti kas 4–6 savaites. Išsišakojo galiukai, o tavo kišenėse – nė cento jiems susitvarkyti kirpykloje? Dar kiek patempsi kasdien juos patepusi lašeliu alyvuogių aliejaus. Pažeistas galiukų paviršius taps lygesnis, plaukai labiau blizgės.

Pratęsk manikiūro ir pedikiūro galiojimą

Nuo atpalaiduojamojo masažo iki preciziško lakavimo: suprantama, kodėl patiki šį darbą profesionalams. Pati vargu ar geriau padarytum. Tačiau jei nori sutaupyti, gali pailginti periodus tarp apsilankymų.

Gudri taktika. Rinkdamasi nagų laką ieškok patrauklaus šviesaus atspalvio. Net jam aptrupėjus defektai liks nepastebimi – priešingai nei tada, jei nagus nulakuotum tamsia ar ryškia spalva. Taip pat būtų gerai, jei lakas spindėtų. Pasirodo, žėrinčios dalelės padaro jį gerokai atsparesnį įtrūkimams bei lupimuisi. Dar vienas idealaus lakuotų nagų paviršiaus ilgaamžiškumo triukas – kasdien juos perbraukti skaidriu greitai džiūvančiu tvirtinamuoju laku (vadinamuoju top coat). Jei lakuotas nagų paviršius susiraižė, prie kiekvieno pažeisto nago kelioms sekundėms priglausk lako valikliu sudrėkintą vatos tamponėlį ir švelniai nubrauk. Taip tolygiai pašalinsi viršutinį suraižytą lako sluoksnį. Likusį nagų lako sluoksnį padailink dildele ir padenk skaidriu tvirtikliu. Dar vienas būdas pakoreguoti suraižytus nagus – užtepti ant jų rausvo lūpų blizgio ir įtrinti. Jis suminkštins odos atplaišėles, užpildys lakuoto paviršiaus rėželius, suteiks nagams spindesio.

Saugok šukuoseną

Atlikusi keletą esminių darbų, profesionalo sukurta šukuosena džiaugsiesi visą savaitę.

Gudri taktika. Prieš vykdama į grožio saloną dusyk kruopščiai ištrink galvą šampūnu. Geriausia paprastu, be jokių papildomų funkcijų. Taip būsi tikra, kad iš plaukų pašalinsi visas anksčiau naudotas modeliavimo priemones. Stilisto paprašyk sukurti idealiai lygių plaukų šukuoseną. Jokių bangelių! Kodėl? Ogi taisyklingai ištiesintų plaukų šukuosena yra beveik neįveikiama – kelias dienas ji bus tokia, kokią suformavo stilistas, kelias dienas galėsi plazdėti lengvomis bangelėmis, galop – susisukti kuodą arba susirišti stilingą uodegą. Bijai, kad plaukai greitai susiriebaluos? Pastebėjusi pirmuosius riebalų atakos požymius, pakelk plaukus ir ties šaknimis nusausink juos sugeriamosiomis servetėlėmis arba vatos tamponėliu, sudrėkintu šiek tiek alkoholio turinčiu veido losjonu. Tokiu pat tikslu gali naudoti sausą šampūną. Šia priemone ištepk visus plaukus ir papūsk vėsia džiovintuvo oro srove – susigers bet koks riebalų perteklius. Galop prauskis kuo vėsesniu vandeniu – karšto vandens garai gali lengvai suniokoti tavo pastangas plaukus išlaikyti lygius.

Išlaikyk auksinį įdegį

Jeigu tinkamai neparuoši odos, net ir geriausiomis priemonėmis sukurta auksinė oda džiugins tik tris dienas.

Gudri taktika. Jei nepatingėsi skirti šiek tiek laiko paruošiamajai procedūrai, dirbtinis įdegis išliks gerokai ilgiau. Nieko sudėtinga – reikia tik kruopščiai nušveisti ir sudrėkinti odą. Šveitikliu su mikrogranulėmis nušveisk visą kūną nuo kulnų iki pat ausų galiukų. Pašalinsi suragėjusių negyvų ląstelių sluoksnį, kuris paprastai ir trukdo odai geriau pasisavinti veikiąsias savaiminio įdegio priemonės daleles. Be to, priverstinai rudinama švari oda atrodys natūraliai įdegusi, netaps per tamsi ar dėmėta. Nušveitusi tepk odą kūno kremu ar losjonu. Nepagailėk jo sausiausioms vietoms: kulnams ir alkūnėms. Kai oda taps švelni ir lygi, denk savaiminio įdegio priemone. Gali būti tikra: ji lengvai pasiskirstys ir tinkamai įsigers. Galop nepatingėk odos patepti lengvos tekstūros kūno aliejumi – jis papildomai drėkins odą. Po šio titaniško procedūrų komplekso stenkis nesiprausti karštoje vonioje – toks vanduo sausina odą, blukina įdegio atspalvį. Be to, nepurkšk kvepalų bet kaip. Tegul jie nusėda nepastebimose vietose, ant plaukų ar drabužių. Kodėl? Jei juose yra alkoholio, šis, pakliuvęs ant dirbtinai rusvintos odos, gali pavirsti pastebimomis dėmėmis.

Nepersistenk dorodama spuogus

Visos žinome, kokia sunki ši kova. Kad ją laimėtum, paprastai naudoji keletą priemonių tuo pat metu. Įsigyti tokią kolekciją – nemenkos išlaidos, o nauda akivaizdi tampa tik daugiau nei po dviejų mėnesių. Kaip sutaupyti?

Gudri taktika. Jei jau esi išbandžiusi ne vieną kosmetikos priemonių rinkinį, turbūt pastebėjai: į kai kuriuos produktus verta investuoti, o kai kuriuos gali naudoti ir pigesnius. Brangų prausiklį ir toniką drąsiai keisk pigesniais. Tik svarbu, kad abiejuose produktuose būtų salicilo rūgšties. Tikriausia tavo kosmetinėje yra ir koncentruotos, ant kiekvieno spuogo tepamos priemonės? Dažnai rašoma, kad ja spuogelius reikia tepti dusyk per dieną, tačiau visiškai pakanka tai daryti tik kartą. Būk rami: ši priemonė ypač koncentruota, jos poveikis trunka ilgai. Taupyti gali ir kremo sąskaita. Kai tavo oda išskiria daugiausia riebalų, pavyzdžiui, per mėnesines, veidą kremu tepk tik kartą per kelias dienas. Ir labai plonai: pirštu pakabink maždaug pupelės dydžio kremo šlakelį, mažais taškeliais užtapšnok ant odos ir lengvais prisilietimais išskirstyk per visą veido odą.

Neskubėk rauti plaukelių

Kas mėnesį tvarkaisi antakius, bikinio zoną, kojas. Paprastai salone už šias depiliacijos paslaugas sumoki apie 200 Lt. Per metus – daugiau nei 2 000 Lt. Oho!

Gudri taktika. Stenkis atauginti kuo ilgesnius plaukelius – jie turėtų būti bent septynių milimetrų, šaltuoju sezonu ir tada, kai nedemonstruoji kojų, neblogai būtų net visas centimetras. Toks ilgis optimalus, kad depiliacija vašku būtų veiksminga. Beje, šią procedūrą gali pabandyti atlikti pati. Turbūt žinai, kad vašką reikia tepti pagal plaukų augimo kryptį, pridėti specialią juostelę, tada plėšti prieš plaukų augimo kryptį. įsigyk cukraus ar medaus pagrindo depiliacinę priemonę — tokia mažiausiai dirgina odą. Tiesa, panašios gali pasidaryti ir pati. Maždaug 150 g cukraus sumaišyk su 30 ml vandens, įberk pusę arbatinio šaukštelio citrinos rūgšties ir apie 20 minučių pavirink ant silpnos ugnies. Gauta masė turi būti auksinio atspalvio ir minkšta kaip plastilinas. Darai tai pirmą kartą? Praktikuokis su plaukeliais, augančiais ant blauzdų. Šią sritį mažiau skauda. Įgudusi galėsi imtis ir bikinio zonos. Kad ataugant plaukeliams neiškiltų spuogelių ir pūlinukų, periodiškai šveisk odą. Plaukeliai ataugo, tačiau dar per trumpi šalinti vašku? Jie bus mažiau pastebimi, jei padengsi odą savaiminio įdegio kremu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis