Mama buvo teisi: žavesio tiesos

Mama ir tau tikriausia jau ausis išūžė savo patarimais. Kartais jie išties būna juokingi ar beviltiškai pasenę, tačiau Kai kalba pasisuka apie grožį, būk tikra: ji retai klysta!

Kol esi jauna, įsivaizduoji, kad elgesys, gyvenimo būdas, pomėgiai, įpročiai, ydos neturi jokios įtakos tavo grožiui – juk štai savaitę naktimis nemiegojai, su draugėmis rymojai ar vynelį gurkšnojai, į vaikinus akimis šaudei, ir nieko, tokia pat žavi, energinga esi... O, jaunatviškas naivume! Dėl to, ką šiandien darai netinkamai gailėsiesi po 10 metų. Tad verčiau leisk mamai kalbėti – ji juk zyzia tik gera tau linkėdama. Išklausyk ją ir jos paklausyk!

Nekarpyk odelių apie nagus

Mat jas nukarpiusi pašalinsi apsauginį barjerą tarp nago ir odos – dėl to nagai gali lėčiau augti, pradėti lūžinėti. Dar daugiau problemų kils, jei netyčia įsikirpsi, – į tokias žaizdeles infekcijos įsimeta itin lengvai, be to, gali susiformuoti raginis darinys, oda ims pleišėti, skilinėti. Skamba nekaip, ar ne? Tad jokių operacijų! Vakarais rankas būtinai palepink riebiu kremu, jei odelės aplink nagus pažeistos, sukietėjusios, ištepk rankas specialia riebia kauke ar aliejumi ir eik miegoti apsimovusi medvilnines pirštines. Po kelių naktų oda vėl bus sveika.

Išsitiesk – atrodysi aukštesnė

Paprasta kaip dukart du: išsitiesusi tarsi ūgteli dešimčia centimetrų. Taigi turėk omenyje: susikūprinusi atrodai žemesnė, nepatraukli, vyresnė, nelaiminga. Net sėdėdama prie darbo stalo įsivaizduok, kad esi lėlė marionetė, kurią už virvelių kažkas vis timpteli aukštyn. Išsitiesus nebemaus nugaros, jausiesi žvalesnė, lieknesnė, seksualesnė. Užmesk akį ir į aplinkinius – galbūt tai, ką pamatysi, tave įkvėps pasitempti.

Nesidažyk per daug!

Ne kartą tokią pastabą girdėjai? Net ir tada, kai makiažas buvo, regis, vos pastebimas? Užuot puolusi įrodinėti savo tiesų, apsvarstyk mamos žodžius: storas makiažo sluoksnis paslepia, suniveliuoja, iškreipia natūralius bruožus, o tau, tokiai jaunai, juk pakaktų maskuojamąja priemone paslėpti odos nelygumus, tamsiais vokų šešėliais paryškinti akių kontūrus, užriesti, juodai nudažyti blakstienas – ir žvilgsnis jau žėri! Makiažo finišas – pora potėpių skaistalais ir vienas lūpų dažų sluoksnis.

Miegok ant šilkines pagalvės

Manai, šilko pagalvė – nebūtina prabanga? Klysti – medvilniniai pagalvių užvalkalai gerokai šiurkštesni, tad jei miegodama dažnai vartaisi, gali pažeisti plaukų paviršių. Kad taip nenutiktų, kol apsišilkuosi, eidama miegoti tepk juos lyginamuoju serumu L'Oreal Professionel Serie Expert Smoothing Night Treatment arba supink kasą ir surišk ją juostele (jokiu būdu neužveržk elastine guma!). Dar vienas šilkinės pagalvės pranašumas – kad ir kaip ilgai ant jos miegotum, neliks užvalkalo klosčių atspaudų ant veido.

Nepamiršk grožio miego

Jis būtinas – ne, privalomas! Mat tuo metu, kai giliai miegi, atsinaujina ląstelės, nukentėjusios nuo saulės, užteršto oro, streso. Tuo tarpu miego trūkumas išprovokuoja nuovargį, nuotaikos kaitą. Taigi jei pasitaikys proga švęsti kelis vakarus iš eilės, po tokio vakarėlių maratono turi bent porą trejetą savaičių pagyventi ramiai ir miegoti iki soties. 7–8 valandos miego – būtina sąlyga sveikatai bei grožiui palaikyti.

Avėk aukštakulnius

Įsispyrusi į batukus aukšta pakulne išsyk pasijusi aukštesnė, ilgesnėmis, liaunesnėmis kojomis. Be to, avėdama aukštakulnius privalėsi ištiesti nugarą. Plonapadžiai bateliai ne žemesne nei septynių centimetrų pakulne šiuo atveju patys tinkamiausi. Nori dar stipresnio įspūdžio? įsigyk šviesiai rusvos odos batelius – jie tarsi susilieja su kojų oda, todėl šios atrodo dar ilgesnės. Tik įsidėmėk: kasdien nuo ryto iki vakaro avėdama aukštakulnius rizikuoji pažeisti stuburą – jie skirti puoštis iškilmingomis progomis, per vakarėlius, šiokiadieniais verčiau rinktis patogius žemakulnius.

Nori geresnės nuotaikos – pasidažyk lūpas

Tyrimų duomenimis, ryškios spalvos stimuliuoja smegenis, stiprina pojūčius, gerina nuotaiką. Raudonos lūpos visada veikia – pasitempi, jautiesi seksuali, energinga. Tik išsirink tinkamą atspalvį. Sunkios matinės lūpos nebemadingos – dabar vertinami lengvos tekstūros dažai. Dieną tiks rausvi atspalviai, kuriuose yra lašelis rusvo pigmento, – jie tik suteiks sodrumo natūraliai lūpų spalvai. Vakare rinkis ryškų toną, tačiau nepamiršk veido išlyginti pudra, o blakstienų – nutepti tušu. Toks įvaizdis visada įspūdingas, gaivus. Tiesa, primename: šilti raudonos atspalviai dera merginoms rusvo ar gelsvo odos atspalvio veidais, šalti (uogų) – baltaveidėms ir rausvaskruostėms.

Nesiraukyk – pasirodys raukšlių

Be abejo, tiesa! Pasikartojantys veido raumenų judesiai, kitaip tariant, įprotis nevalingai raukyti kaktą, antakius, nuleisti lūpų kampučius, alina odą, ji praranda elastingumą. O tada, žiūrėk, ir raukšlelių gausėja. Taigi veido raumenų kontrolė, ypač tada, kai ką nors susikaupusi dirbi (vairuoji, rašai, skaitai, mezgi), apsaugos nuo per ankstyvos ploniausios veido odos deformacijos. Jau prisiraukei – oda lyg suglamžyta, nors dar tik 25–uosius įpusėjai? Įprask naudoti priemonę su retinoliu. Dieną – drėkiklį su UVSF. Beje, jei rega silpna, būtinai nešiok akinius – nieko nėra baisiau nei besimarkstanti, kažką įžiūrėti bandanti mergina. Tokioms raukšlių apie akis susiformuoja greičiausia. Be to, nepamiršk saulės akinių. Net jei matai kaip sakalas!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis