Plaukų puoselėjimo gudrybės: garbanotiems ir tiesiems plaukams

Jei tavo plaukai tiesūs, o draugės garbanoti, jums neverta dalintis patarimais, kaip puoselėti savo plaukus. Nebent dėl bendro išprusimi. Mat garbanotų ir tiesių plaukų priežiūra skirtinga.

TIESŪS PLAUKAI

Lyg būtu maža suskilinėjusių galiukų, gyvybingumą iš tavo plaukų sunkia ir galvos odos išskiriami riebalai, įvairių priežiūros priemonių likučiai, galiausia tiesiog nešvara. Grąžink plaukams spindesį!

1 ŽINGSNIS: Giliai valyk

Kartą per savaitę trink galvą giliai valomuoju šampūnu – kad pašalintum ne tik nešvarumus, bet ir naudojamų priemonių likučius. Iš pradžių ištepk kondicionieriumi tik dalį plaukų – maždaug nuo ausų iki pat galiukų, kad sukurtum apsauginį barjerą. Dabar jau gali trinkti galvą šampūnu – įmasažuok jį ties šaknimis, tada išmuiluok visus plaukus ir galiausia kruopščiai išskalauk vandeniu: jie bus švarūs, bet neišsausės. Galiausia perliek juos šaltu vandeniu – jis prispaudžia ir išlygina plaukų kutikules.

2 ŽINGSNIS: Paruošk

Nusausink šlapius plaukus rankšluosčiu, patepk priemone nuo šiaušimosi ir iššukuok šukomis plonais dantukais. Taip plaukų neišsausinusi užpildysi jų įtrūkimus naudojama priemone. Galiausia patepk plaukus purumo teikiančia priemone.

3 ŽINGSNIS: Modeliuok

Uždėk ant džiovintuvo smailųjį antgalį ir pakreipk jį taip, kad srovė eitų iš aukštai žemyn, ant tavo plaukų. Taip kutikulės liks prisiplojusios, o sruogos labiau žvilgės. Baigdama apipūsk plaukus šalto oro srove – ji sutvirtins prisiplojusias kutikules. Jau sausų plaukų galiukus ištrink trupučiu glotninamosios priemonės – ji sulipins suskilinėjusius galiukus. Gali iššukuoti plaukus šepečiu (labiausiai tiks su šereliais, ne dantukais), apipurkštu plaukams spindesio teikiančia priemone.

GARBANOTI PLAUKAI

Dažniausia priežastis, kodėl neblizga garbanoti plaukai: jie yra pernelyg sausi. Taigi pagrindinė tavo užduotis – drėkinti, drėkinti ir dar kartą juos drėkinti, tada tavo spiralės spindės prieš šviesą kaip nulakuotos.

1 ŽINGSNIS: Drėkink

Garbanoti plaukai patys savaime yra sausesni nei tiesūs, o jų kutikulės – labiau pasišiaušusios. Naudok drėkinamuosius šampūną bei kondicionierių. Drėgmė tavo spiralėms suteiks daugiau svorio ir taip apsaugos nuo spindesį naikinančio šiaušimosi. Kad plaukai spindėtų, juose turi išlikti ir natūralių, sveikų riebalų. Štai kodėl nepatartina galvos trinkti kiekvieną dieną: iškentėk bent porą – kuo ilgiau, tuo geriau. Jei sruogos sušlampa nuo lietaus ar sniego, net ir netrinkusi jų patepk kondicionieriumi, kad nesausėtų.

2 ŽINGSNIS: Paruošk

Prieš modeliavimo priemones ištepk plaukus specialiu serumu nuo šiaušimosi ar garbanoms skirtu kremu, kuris teikia žvilgesio. Taip kartu užpildysi ir plaukų įtrūkimus. Kita serumo ar kremo nauda: juos naudojant paprasčiau išnarplioti susiraizgiusius plaukus, šukuojami jie ne taip žalojami. Dabar iššukuok visas garbanas šukomis stambiais retais dantukais – taip labiau priplosi kutikules.

3 ŽINGSNIS: Modeliuok

Imk maždaug po 3 cm pločio sruogą ir suk ant piršto, o paskui paglamžyk spirales, suteikdama kiekvienai formą ir drauge – vienodumo. Išdžiovink plaukus džiovintuvu su difuzeriu – taip mažiau juos žalosi. Galiausia jau sausas sruogas apipurkšk blizgesio teikiančiu laku ar kita specialia priemone.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis