Grožio planas pagal mėnulį: jaunatis ir priešpilnis (II dalis)

Tikriausiai iš mokyklos laikų pameni, jog Mėnulis sąlygoja vandenynų potvynius bei atoslūgius. Turėdami omenyje, kad 70 proc. mūsų kūno masės sudaro vanduo, galime drąsiai teigti: Mėnulis veikia ir mus. Taigi vienomis Mėnulio fazėmis verta rūpintis savo grožiu, kitomis – verčiau nė piršto nejudinti.

JAUNATIS

Kaip veikia tave. Per jaunatį jautiesi ypač lengvai, tarsi pakilusi nuo žemės: norisi bėgioti, šokinėti, kūnas pats veržiasi arčiau dangaus. Organizmo skysčiai kaupiasi viršutinėje kūno dalyje.

Ką tu gali padaryti dėl savęs. Jaunatis dovanoja energijos ir jėgų antplūdį, taigi tai ypač tinkamas laikas ką nors pradėti: pavyzdžiui, susirūpinti sveikata ir kūno linijomis. Nusipirk abonementą į sporto klubą, baseiną arba tiesiog imk bėgioti lauke. Per jaunatį raumenys labai gerai reaguoja į fizinį krūvį ir juos kur kas lengviau formuoti. Jei pradėti sportuoti sunku, stenkis kuo dažniau būti gamtoje ir ramiai pailsėti.

Per jaunatį pagulėk „druskos marškinėliuose“: 3 ar 4 valgomuosius šaukštus jūros druskos ištirpink 1 litre šilto vandens, pamirkyk šiame tirpale medvilninius marškinėlius ilgomis rankovėmis, išgręžk ir apsivilk. Apsivyniok sausą rankšluostį, pasileisk mėgstamą muziką ir apie valandą ramiai pagulėk. Neilgai trukus imsi stipriai prakaituoti: atsivers ir ims valytis odos poros. Rezultatas – švelni, glotni oda, išnyks spuogeliai ant krūtinės ir nugaros. Maža to, ši procedūra šiek tiek mažina kūno apimtis! Beje, jei gulint ims stipriai niežėti ir deginti odą, nelauk valandos, prauskis anksčiau. Ši procedūra nerekomenduojama, jei ant odos yra žaizdelių.

Per jaunatį kūnas palengvėja maždaug 20 proc., medžiagų apykaita būna ypač sparti, todėl jei šiek tiek improvizuosi dieta, daug bėdos neprisidarysi. Jaunatis idealiai tinka ir iškrovos dienoms. Šiuo laikotarpiu organizmas ypač aktyviai šalina šlakus.

Per jaunatį drąsiai kaitinkis saunoje. Ją gali surengti net savo namuose. Įberk į šiltą vonią stiklinę jūros druskos, pasikaitink, vėliau nusiprausk vėsiu vandeniu. Išlipusi neskubėk šluostytis, leisk odai pačiai išdžiūti – per jaunatį ji ypač gerai sugeria skysčius. Pasitepk drėkinamuoju kremu.

Jei esi labai nepakanti antakių korekcijai ar depiliacijai, stenkis šias procedūras atlikti dabar, mat šią Mėnulio fazę oda būna ne tokia jautri. Šiuo metu tinka gydyti ir įaugusius nagus.

PRIEŠPILNIS

Kaip veikia tave. Saulė ir Mėnulis tolsta vienas nuo kito, ir tavo organizmo skysčiai traukiami į skirtingas puses. Kūnas šiuo tarpsniu įsitempia, rengiasi pilnėjimo procesui.

Ką tu gali padaryti dėl savęs. Dabar organizmas maksimaliai pasisavina viską, kas į jį patenka, todėl negailėdama tepkis maitinamaisiais ir drėkinamaisiais kremais. Tai – geriausias laikas įvairioms kūno įvyniojimo procedūroms, kaukėms ar masažams. Pavyzdžiui, palepink veidą masažu su alyvuogių aliejumi. Atsisėsk priešais veidrodį, užlašink keletą lašelių aliejaus ant pirštų ir pradėk švelniai glostyti nuo kaktos vidurio smilkinių link, paskui – iš apačios į viršų: nuo antakių lankų iki plaukų linijos. Tada švelniai vesk pirštais nuo nosies nugarėlės iki ausų, nuo viršutinės lūpos iki ausų, nuo lūpų vidurio iki jų kraštų, nuo smakro vidurio iki ausų ir atgal, nuo smakro įdubimo iki ausų lezgelių, nuo burnos kampučių ausų link. Kiekvieną judesį kartok 3–4 kartus. Reguliarus veido masažas su alyvuogių aliejumi ne tik užkirs kelią raukšlelėms, bet ir šalins inkštirus, slopins uždegimus, apskritai gerins odos būklę.

Jei esi brangių stangrinamųjų ar anticeliulitinių kūno kremų mėgėja, įsidėmėk: Mėnulio žinovės pataria juos naudoti tik septynias dienas – per priešpilnį.

Šiuo metu drąsiai keliauk ir į kirpyklą: dabar pakirpti plaukai greičiau augs, bus sveikesni, paklusnesni, nelūžinės jų galiukai. Priešpilnį tinka ir šukuosenas cheminiu būdu formuoti, nes plaukai kur kas lengviau iškęs šią juos džiovinančią procedūrą. Nepatingėk namie pasidaryti galvos masažo. Didžiuosius pirštus pridėk ant kaklo už ausų, likusius išskleisk ir priglausk tvirtai prie galvos odos. Nekilodama jų apsuk 10–15 apskritimų, tik nepamiršk: kartu su pirštais turi judėti ir galvos oda. Vėliau kilk aukštyn, kol pasieksi kaktą. Masažuokis rytą ir vakare po 5 minutes. Rezultatas – sveikesni, tankesni ir labiau spindintys plaukai.

Mėnuliui pilnėjant organizmas ypač gerai pasisavina maistą, t. y. ruošia sau atsargų, tad jei nenori savęs liūdinti papildomais kilogramais, šiomis dienomis venk riebaus, kaloringo maisto, valgyk daugiau vaisių ir daržovių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis