Ką daryti: kamuoja spuogai (kaip jų atsikratyti)

Net brangiausios makiažo priemonės neužmaskuos odos trūkumų. Geriau investuok į odos gydymą, o ne į dar vieną kreminę pudrą. COSMO grožio specialistė pataria, kaip kovoti su spuogais.

Man 19 metų ir niekaip negaliu atsikratyti spuogų ant veido, atsiradusių dar paauglystėje. Atrodo, išbandžiau viską ir niekas nepadėjo. Ką daryti? Greta

Spuogų atsikratyti per dieną ar savaitę nepadės nė viena priemonė. Tik griežtas režimas ir kantrybė.

Kovą su spuogais pradėk nuo tinkamos higienos. Jokiu būdu neik miegoti nenusivaliusi makiažo. Veidą būtina prausti ryte ir vakare švelniu putojančiu veido prausikliu. Itin tinka antibakterinis ar su salicilo rūgštimi. Galiausiai veidą nuprausk šarminiu mineraliniu vandeniu ir šluostyk tik su vienkartiniais popieriniais rankšluosčiais.

Kartą per savaitę veidą nušveisk. Dažniau nereikia. Jei šveisi per daug, oda tik dar labiau sudirgs. Taip pat verta kartą per mėnesį kosmetologės kabinete atlikti veido valymą. Jei spuogų itin daug, jie raudoni ir pūlingi, geriau visai nešveisk ir nedaryk veido valymo. Visų pirma reiktų nuslopinti uždegimą, tik tada pradėti gydymą. Prausk medetkų nuoviru ir apsilankyk pas gydytoją dermatologę. Jei spuogų problema itin opi, tik ji galės paskirti tinkamą vaistinį preparatą.

Jokiu būdu pati nespaudyk spuogų. Net jei jo viršūnėlė balta. Išspaudusi bakterijomis užkrėsi sveiką odą. Geriau jį „pridegink“. Vaistinėje nusipirk 2 proc. salicilo spirito ir juo sudrėkinusi vatos gumulėlį prispausk prie spuogo. Taip palaikyk kelias sekundes (ne ilgiau penkių). Taip pat ant spuogų gali tepti arbatmedžio eterinį aliejų arba specialų tepalą nuo spuogų. Jokiu būdu šia priemone netepk viso veido – oda išsausės ir pradės šerpetoti.

Net ir spuogų nusėtą veido odą būtina drėkinti. Nusipirk drėkinančią emulsiją ar gelį, skirtą riebiai ar mišriai odai. Drėkiklį tepk po visų procedūrų ryte ir vakare.

Jei nori greitesnio rezultato, nenaudok kreminės ar birios pudros. Bent kelias savaites. Pradėjus gyti spuogams, įsigyk naują kreminę pudrą, o seną mesk lauk. Žiūrėk, kad būtų vandens, o ne aliejaus pagrindu ir skirta riebiai odai. Birią pudrą tepk ne kempinėle, o teptuku. Makiažo kempinėles būtina plauti antibakteriniu muilu kiekvieną kartą panaudojus. Teptuką – bent kartą per savaitę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis