Ką daryti: kankina išsiplėtę kapiliarai

Nežinai, kaip suvaldyti išsiplėtusių kapiliarų tinklą? Tau pataria COSMO grožio specialistė.

Mano bėda – išsiplėtę kapiliarai ant šlaunų. Pastebėjau keletą ir ant veido. Mano mama turi tokią pat problemą, tad galbūt tai paveldima? Tačiau gal yra kokių patarimų, kaip sutramdyti jų plėtimąsi? Jurgita

Viena iš išsiplėtusių kapiliarų priežasčių – paveldimumas. Tad jei tavo mama turi šią problemą labai tikėtina, kad ir tu seksi jos pėdomis. Jei jau pastebėjai pirmuosius ženklus (ant veido, šlaunų) imkis priemonių kuo greičiau ir anksčiau.

Savo genų nepakeisi, bet gali valdyti išorinius veiksnius, kaip dažna temperatūrų kaita, aukšta temperatūra, ilgas buvimas saulėje ir alkoholio vartojimas. Tad jau nuo šiandien atsisakyk alkoholio, nerukyk, venk ilgo buvimo saulėje ar soliariume, nesilankyk pirtyse, žiemą eidama iš šiltos patalpos šaliką vyniok iki pat nosies. Tavo oda itin jautri, todėl venk grubių grožio procedūrų.

Apsilankyk pas dermatologą – jis patars kokią gydomąją kosmetiką geriausiai tau tiktų. Arba bent pasitark su vaistininku. Nuo kuperozės gelbsti šios sudedamosios medžiagos: kaštonų ekstraktas (eskinas), glycyrrhetinic rūgštis, ryžių lukštų ekstraktas (gama oryzanol), meškauogių ekstraktas (molberry).

Aiškiai matomo kraujagyslių tinklo kosmetikos priemonėmis (net ir gydomosiosmis) nepanaikinsi. Gali tik prislopinti. Labai stambūs, išsiplėtę kapiliarai gali būti naikinami lazeriu arba elektrokoaguliacijos būdu. Šias procedūras geriausia atlikti rudenį arba žiemą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis