Kaip prižiūrėti odą atvėsus orams (pataria kosmetologė)

Termometro stulpeliui nukritus žemyn odai reikalinga ypatinga priežiūra: didelė temperatūrų kaita, sausas patalpų oras ją vargina ir sausina. Dehidratuota oda papilkėja ir atsiranda raukšlių. Kaip taisyklingai prižiūrėti veido odą žiemą pataria kosmetologė GENUTĖ ŠPOKAITIENĖ.

* Drėgmės žiemą pradeda trūkti visų tipo odai. Ypatingą dėmesį reiktų skirti jautriai ir sausai odai. Ji pradeda šerpetoti greičiausiai. Tačiau, net jei turi mišrią odą, skruostuose gali atsirasti tempimo pojūtis. Visų tipų odą reikia drėkinti papildomai.

* Neišmesk tų kremų, kuriuos naudojai. Įsigyk papildomai to pačio ženklo drėkinamąjį serumą.

* Sausai odai gali naudoti drėkinamąjį ir maitinamąjį kremą. Jis kiek riebesnis nei vien drėkinamasis. Tačiau nepamiršk prieš kremą patepti odos drėkinamuoju serumu.

* Jei tavo oda mišri, taip pat papildomai tepk drėkinamuoju serumu. Skruostus drėkinamuoju kremu, o T zoną – riebalų išsiskyrimą reguliuojančia priemone. Atsargiai su riebiais kremais. Jei odą tempia, jai trūksta drėgmės, bet ji netapo sausa. Geriau naudok lengvesnės konsistencijos drėkinamuosius losjonus. Ypač jei oda riebi ir stora. Kitaip užkimši pora, oda negalės kvėpuoti.

* Jautriai odai su išsiplėtusiais kapiliarais naudok tik specialius kremus, kuriuos paskirs tavo kosmetologė ar patars vaistininkas. Jei oda jautri šalčiui, pirk apsaugantį nuo šalčio ir vėjo, itin dirgliai odai.

* Specialios veido odos priemonės yra sukurtos ir važiuojantiems į kalnus. Tad jei išsiruošei slidinėti, nė nedvejok ar verta įsigyti nuo šalčio apsaugantį kremą. Juk nekyla klausimų, ar šiltuose kraštuose būtinas apsauginis kremas nuo saulės?

* Anksčiau buvo teigiama, kad žiemą naudoti drėkinamųjų kremų negalima. Dabar ši nuostata kinta. Odą drėkinti būtina visus metus. Tai pirmoji ir pagrindinė prevencinė priemonė nuo raukšlių. Tik žiemą pasitepusi drėkinamuoju kremu neik iš karto į lauką. Palauk apie valandą.

* Atidžiai rinkis makiažo valiklius ir veido prausiklius. Juose turi būti kuo mažiau alkoholio. Jis labai dirgina ir sausina odą. Geriausia, jei naudosi kuo švelnesnius ir skirtus jautriai odai.

* Gerk kuo daugiau vandens, drėkink patalpas ir rankinėje visuomet turėk flakonėlį su vandeniu veidui apipurkšti. Purkšk veidą mineraliniu ar gėlių vandeniu kelis kartus per dieną. Naudos bus net užpurškus ant makiažo.

* Gali derinti skirtingo poveikio serumus ir kremus. Pavyzdžiui, nakčiai veidą tepk drėkinamuoju serumu, o dieną – prisotintu deguonimi. Žiemą mažiau būname gryname ore, todėl pastarasis serumas odai suteiks skaistumo.

* Jei dirbi uždaroje patalpoje ir mažai būni lauke, apsauga nuo saulės spindulių nėra būtina visą tamsųjį laikotarpį iki pat kovo. Nuo žalingų saulės spindulių saugančios medžiagos taip pat yra chemija. Ne visos odos ją toleruoja, būna ir alerginių reakcijų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis