KIRPĖJAS: apie plaukų šilką ir šukuoseną apskritaveidei

Į COSMO skaitytojų klausimus apie plaukus, jų priežiūrą, naujas madas atsako kirpimo meistras VALERIJ GIGEVIČ (kirpykla „UFF“).

1. Kas yra plaukų šilkas ir kokiems plaukams jis skirtas? Ar jis nepakenks plaukams ir jų per daug neapsunkins? ar galima jį naudoti kasdien? Aušra

Šilkas, kuris būna minimas šampūno ar kondicionieriaus sudėtyje ir turėtų plaukams suteikti spindesio, plaukų nei atgaivina, nei turi kažkokių gydomųjų savybių. Tai reklamos sukurtas mitas.

Taip pat yra puškiamas ir tepamas šilko ekstraktas ant švarių plaukų (ištrinktų drėgnų ar sausų). Jo pagrindas dažniausiai yra silikonas. Jis padengia plaukus ir padaro juos tuo metu žvilgančius, elastingus. Plaukų šilkas neturi kažkokių atstatomųjų ar gydomųjų savybių, nors tikrai nėra kenksmingas.Tiesa, atskiros priemonės gali turėti papildomų medžiagų, apsaugančių nuo karščio ar saulės spindulių.

Plaukų šilko jokiu būdų nereiktų padauginti. Jis kaip ir kieviena priemonė, kurios pagrindas yra silikonas, plaukus apsunkina. Todėl jei nenori atrodyti kaip netrinktais plaukais, naudok labai saikingai. Apipuršk arba sutepk tik pačius galiukus arba plaukus, bet netrink galvos odos, plaukų šaknų. Nepatarčiau naudoti kiekvieną dieną labai ilgą laiko tarpą.

2. Mano veidas apskritas ir pati nesu labai liekna. Koks plaukų kirpimas man tiktų? Dina

Apvaliai veido formai tiktų populiari, taip vadinama bob šukuosena. Tačiau ją rinktis reiktų atsargiai. Plaukai turėtų baigtis ne aukščiau kaip 5 cm. žemiau smakro linijos. Antraip, ši šukuosena gali taik dar labiau paryškinti veido formą. Smakras ir skruostai turi būti atidengti.

Jei plaukai stori ir ilgi, reiktų vengti, kad jie būtų vieno ilgio. Juos būtų galima iškarpyti ties pakaušiu. Tai vizualiai pailgins veidą.

Reiktų vengti smulkių garbanų. Jei plaukai garbanoti, nesikirpk trumpai. Veidas taps panašus į burbuliuką. Palik juos ilgesnius (gal net žemiau pečių), bet ne vieno ilgio.

Jei nori kirpčių, nesirink ilgų ir sunkių. Tegul jie būna trumpi ir lengvi.

Trumpų plaukų šukuosena gali dengti ausis. Tačiau plaukų ilgis turėtų būti gana trumpas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis