9 tau rūpimi klausimai apie kvepalus

Ir kodėl prie kvepalų nepateikiama tokios išsamios informacijos kaip prie kremų ar plaukų dažų... Nebedūsauk! Atrinkome pačius aktualiausius klausimus apie kvapus bei kvepalus ir paprašėme į juos atsakyti ekspertus – tuos, kurie aromatus kuria arba analizuoja jų įtaką gyvenimo būdui bei kokybei.

Kaip kvepintis, kad aromatas būtų ilgiau juntamas?

Iš pradžių kūną patepk to paties aromato kūno losjonu ar kremu — kvapas ilgiau išliks, nereikės tiek purkšti kvepalų, kad erzintų nosį. Gali atlikti eksperimentą: vieną ranką papurkšk tik kvepalais, o kitą iš pradžių patepk aromatiniu kūno losjonu ir tik tada pakvėpink. Įsitikinsi: skirtumas akivaizdus.

Naudoju kvapų kūno kremą ir šampūną, paskui pasipurškiu kvepalais. Ar nesugadinu tikrojo jų aromato?

Žmonės iš visų kvapų atskiria tris skirtingus komponentus. Vadinasi, užuodžiame tik tai, kas ryškiausia. Tad tikrai neverta baimintis, kad šampūno, rankų kremo ar kūno losjono kvapas nustelbs kvepalų aromatą.

Kaip geriausia išbandyti kvepalus?

Į parfumerijos saloną užsuk, kai ten nedaug lankytojų, t.y. ne piko valandomis, geriausia – iki vidurdienio. Ir tik tada, kai turi daugiau laiko: galėsi susikoncentruoti, be to, ir pojūčius vertinsi tiksliausiai. Tą dieną, kai nuspręsi išsirinkti naujų kvepalų, nesikvepink – kad joks kitas aromatas neapgautų uoslės. Išbandyk keletą variantų, paprašyk patikusių kvepalų mėginėlio. Namie atlik dar vieną testą: gautais kvepalais pasikvėpink vos išlindusi dušo. Tada užuosi visus tikruosius aromato akordus. Patinka? Grįžk į parfumerijos saloną. Šįkart jau tiksliai žinosi, ko nori.

Ar galima prie kvepalų įprasti ir jų nebeužuosti?

Ilgai naudojant vis tuos pačius kvepalus panašiai ir nutinka: pasikvėpini, o po trijų minučių nieko nejunti, tuo tarpu aplinkiniams tiesiog nosį riečia. Nuolat per daug kvepindamasi rizikuoji apskritai nebeskirti aromato sudedamųjų dalių. Taigi nepersistenk.

Kaip išsklaidyti dieninių kvepalų aromatą prieš purškiantis vakariniais?

Visiškai ištrinti dienos meto kvepalų neįmanoma. Nebent naudotum labai lengvą tualetinį vandenį ir būtum juo pasipurškusi ankstyvą rytą. Geriausia prieš keičiant kvapą – išsimaudyti duše. Jei tokios galimybės nėra, išmok aromatus derinti: ir dieną, ir vakare kvepinkis tokiais, kurių kai kurie komponentai sutampa. Tada dieninis ir vakarinis aromatas harmoningai susilies, negoš vienas kito. Dar vienas kvepalų derinimo variantas: dieną naudok lengvus, gaivius aromatus, vakare – sunkius, seksualius. Pavyzdžiui, puikus derinys – citrusinių vaisių, abrikosų ar vyšnių žiedų kvapas dieną ir aštrokas sandalmedžio ar muskuso kvapas vakare. Taip galima sukurti dar stipresnį geismą žadinančią kvapų kompoziciją.

Ar kvepalai gali pasenti? Atrodo, kad ilgainiui jų aromatas kinta.

Taip. Pažeidus pakuotę maždaug po 3–6 mėnesių alkoholis ir aldehidai (organinės kvepalų sudedamosios dalys) išgaruoja arba išsiskaido ir pakeičia aromato struktūrą. Tad nenuostabu, kad pakinta ir kvapas. Gėlių, vaisių, kitų natūralių ingredientų dvelksmą nustelbia cheminių ingredientų kvapai. Žodžiu, aromatas tampa labiau sintetinis. Kad apsaugotum kvepalus nuo tokių pokyčių, laikyk juo vėsioje sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jokiu būdu ne vonioje. Jei ketini kvepalus naudoti tik retkarčiais, dėk juos atgal į jų originalią metalinę, plastiko ar popieriaus pakuotę ir kišk šaldytuvan.

Ką daryti per stipriai pasikvėpinus?

Pernelyg stipraus aromato sunku atsikratyti kaip ir ištaisyti patiekalo skonį padauginus kokio nors prieskonio: neišsisuksi, jei nežinosi, kaip jį neutralizuoti. Taigi persikvėpinai? Tas kūno vietas, ant kurių purškei kvepalų, patrink bekvapiu kūno losjonu ar kremu. Kitas būdas pakvėpintas vietas nuplauti bekvapiu muilu. Aromatas taps švelnesnis.

Kvepalų geriau purkšti ant kūno ar ant drabužių? Girdėti įvairiausių nuomonių.

Idealiausia kvepalų purkšti ant nuogos odos. Tada iškart vyksta cheminė reakcija, ir jie kaipmat ima skleistis, – beje, tikruoju aromatu. Tai labai svarbu: ant odos atsidūrę kvepalai šyla, garuoja ir tampa maksimaliai intensyvūs. Deja, nieko panašaus nepajusi, papurškusi jų ant drabužių. Tiesiog bus panašus įspūdis kaip uostant kvepalais suvilgytą popieriaus lapelį.

Kodėl tokiais pat kvepalais pasipurškusi draugė kvepia vienaip, o aš – kitaip?

Aromato atspalvį lemia individualios odos savybės. Kiekviena smulkmena, nuo dietos iki prakaito kiekio, lemia šiuos skirtumus. Aišku, pirminis kvapas bus kone toks pat nepriklausomai nuo odos ypatybių, tačiau bazinis – neabejotinai skirsis. Tad rinkdamasi kvepalus nesivadovauk draugės patirtimi. Kad žinotum, kaip kvepalai skleisis ant tavo odos, papurkšk jų ant riešo ir porą valandų pasivaikščiok. Tada įvertink aromatą ir jo pokyčius. Jis tau malonus? Vadinasi, gali traukti piniginę!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis