Keletas gudrybių, kad nuotraukose atrodytum gražiau

Žiūri naujausias savo nuotraukas ir susirauki pamačiusi visai ne tai, ką tikėjaisi išvysti? Atrodo, ir makiažas buvo tobulas, ir plaukai laku papurkšti, kad nesiplaikstytų į šalis, ir netgi pozavai taip, kaip treniravaisi prieš veidrodį, o vaizdas – tiesiog katastrofiškas. Patikėk, tu ne vienintelė, kurios „nemyli objektyvas“. Ką gi, keletas gudrybių gali padėti pakeisti šią situaciją.

Pradėkime nuo kūno padėties!

Savaime suprantama, fotografuotis reikia ištiesus nugarą, nesvarbu, ar sėdi, ar stovi. Juk nenorėtum, kad nuotraukose atrodytų, lyg tavo krūtinė būtų nukarusi. Nori atrodyti lieknesnė? Imk pavyzdį iš žvaigdžių: į kamerą jos atsisuka ¾ (šiek tiek pasukus kūną į šoną)! Jei pozuosi atsisukusi tiesiai į objektyvą, nusiteik keliems papildomiems kilogramams.

Žinoma, nepamiršk įtraukti pilvuko, tik ne per stipriai, antraip krūtinė išsišoks į priekį, veidas įsitemps ir tavo mažytė tobulos figūros gudrybė nuotraukose atsispindės akivaizdžiai. Dar viena paslaptis, kuria naudojasi praktiškai visos įžymybės: fotografuojantis reikia nuleisti pečius žemyn ir šiek tiek pastumti juos į priekį.

Jei fotografuojiesi sėdėdama, sukryžiuok kojas ties kulkšnimis, tuomet blauzdos įsitemps ir kojos atrodys lieknesnės. Jei mėgsti kojas kryžiuoti ties šlaunimis, per daug neatsipalaiduok ir stenkis viršutinę koją laikyti įtempusi, antraip ji prisiplos ir atrodys tikrai storesnė, nei yra iš tikrųjų. Abi kojas laikyk ne tiesiai prieš savo kūną, bet šiek pakreiptas į šoną, o pati truputėlį pasilenk į priekį.

Jei dalyvauji renginyje ar vakarėlyje ir fotografuojatės su visu kolektyvu, niekuomet nestok iš krašto, nes vizualiai atrodysi pati stambiausia!

Šis tas apie makiažą!

Kalbant apie makiažą, svarbiausias dalykas – tavo akys! Nuotraukose makiažas atrodys ne toks ryškus, kaip realybėje, todėl viršutines blakstienas gali pasidažyti ryškiau, o štai su apatinėmis geriau nepersistenk, nes nuotraukose gali atrodyti, kad po akimis turi pajuodusius ratilus. Pabrėžk akis pieštuku, tačiau jį švelniai patrink, kad linija nebūtų griežta. Jei tavo akys nėra didelės, neryškink apatinės akių linijos.

Akių vokų šešėlius rinkis natūralių spalvų: smėlio, rudą, pilką, pilką – violetinę, šampaninę, dramblio kaulo. Venk pernelyg ryškių ir tamsių šešėlių, nes nuotraukoms jie netinka. Jei nori, kad akys atrodytų skaidresnės, rinkis šešėlius su lengvu satino blizgesiu. Tavo tikslas – išryškinti akis, kad jos atrodytų didesnės ir seksualesnės, todėl vidinius akių kampučius patepk šviesia spalva, o išorinius – tamsesne. Viską išlygink, kad nesimatytų aiškaus spalvų perėjimo.

Jei tavo antakiai iš prigimties pakankamai šviesūs, nepamiršk jų paryškinti pieštuku arba tamsiais šešėliais (spalvą rinkis atsižvelgdama į savo plaukus). Juk antakiai tarsi įrėmina akis!

Be pudros, žinoma, išsiversti sunku, juk norisi lygios ir gražios odos. Tik nepamiršk, kad pudra turi būti matinė, kitaip nuotraukose veidas atrodys blizgus, tarsi susiriebalavęs! Šiek tiek birios pudros prieš pat fotosesiją tikrai nepakenks.

Ir nepamiršk pabrėžti lūpų kontūro pieštuku, antraip nuotraukose jos tiesiog išsilies! Kad lūpos atrodytų putlesnės, rinkis smėlinės spalvos apvadą. Venk tamsių ir labai šviesių lūpdažių!

O kaip su veidu?

Kad gražiai atrodytum nuotraukose, tau būtina pasirinkti tinkamą fotografavimosi rakursą. Jei tavo veidas apvalus, gražiausiai atrodysi galvą šiek tiek pasukusi profiliu. Lygiai tą patį reikėtų daryti, jei tavo ausytės šiek tiek atlėpusios.

Jei veidas pailgas ir norėtum tai paslėpti – palenk galvą šiek tiek į apačią, tarsi žiūrėtum iš padilbų, o kūną nestipriai pasuk į kairę arba į dešinę pusę.

Atkreipk dėmesį, kur randasi fotografas. Jeigu jis pritūpęs ir ketina fotografuoti iš apačios – nežiūrėk į jį, nes nuotraukose išryškės dvigubas pagurklis. O štai turinčios mažą ir smailų smakrą tokios pozos gali nebijoti. Kai pozuoji, stenkis žiūrėti kažkur į tolį, o ne tiesiai į objektyvą. Tuomet žvilgsnis atrodys kur kas natūralesnis.

Turi ilgą nosį ir norėtum ją užmaskuoti? Nestovėk profiliu ir nenuleisk smakro žemyn! Tiesa, jei nosytė dar ir šiek tiek kreiva, nereikėtų pozuoti ir atsisukus tiesiai į objektyvą, nes tokia poza išryškina veidro asimetriją. Beje, čia tau gali padėti ir makiažas: nosies sparnelius patepk tamsesnė nei visam veidui skirta pudra, o centrinę nosies liniją patepk šviesesne spalva. Išlygink spalvų perėjimus ir tavo nosytė vizualiai atrodys mažesnė.

Tikriausiai reikėtų kažką pasakyti ir apie šypseną. Na, čia kalba labai trumpa. Šypsena prasideda nuo akių: jeigu jos nespinduliuoja jokių emocijų ir atrodo tarsi negyvos, net ir tobulai ištreniruota šypsena niekuo nepadės. Taigi jei šypsaisi, šypsokis natūraliai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis