Kaip atkurti plauko struktūrą? Pataria plaukų stilistas V. Gigevič

Polinkis riebaluotis, plaukų „mirtis“ ir išsausėjimas po reguliaraus dažymo, galiausiai, džiaugsmą žiema nustelbiantis įsielektrinimas - tai dažniausiai patiriamos plaukų problemos. Kaip su tokiomis kasdieninėmis bėdomis susitvarkyti COSMO skaitytojoms pataria plaukų stilistas ir kirpimo meistras VALERIJ GIGEVIČ (kirpykla „UFF“)

1. Ar normalu, jeigu plaukai labai greitai susiriebaluoja? Išsiplovus plaukus, jau po dviejų dienų negaliu išeiti į gatvę neišsiplovus vėl. Gal kaltas šampūnas? Ką patartumėte daryti, kad taip greitai nesiriebaluotų?

Pasirinkite šampūną riebiems plaukams, nenaudokite visiems plaukų tipams skirtų priemonių.
Plaudama galvą, plaukus trinkite šampūnu du kartus, taip geriau išsiplaus riebalų perteklius ir pasausės plaukas. Nenaudokite kondicionierių ar kremų plaukams. Jums turėtų pakakti šampūno, ir
aliejuko, tik svarbu nepamiršti, jog jis tepamas tik ant galiukų, o ne ant visų plaukų, nes tai tik dar labiau paskatins plaukų riebalavimąsi.

2. Išbandžiau aibes šampūnų, vitaminų ir įvairiausių aliejų, tačiau plaukai niekaip negali atsigauti. Kaip tinkamai prižiūrėti sausus plaukus, kurie yra trapūs, skilinėja ir po eilinio dažymo lūžinėja?

Labai svarbu, kad plaukų priežiūros priemones naudotumėte iš tos pačios serijos, nes jos geriausiai veikia naudojamos kartu. Prieš plaunant sausus plaukus, pamasažuokite galvos odą bent 10 min. įtrindama aliejumi, tam gerai tinka argano aliejus. Plaukus plaukite šampūnu 2 kartus, nes pirmas kartas tik pašalina nešvarumus, o antrą šampūnas jau veikia pagal paskirtį: kaip maitinamoji ir gydomoji priemonė. Trinkdamos galvą pirštų galiukais švelniai masažuokite galvos odą - tai pagerins galvos odos kraujo apytaką ir skatins riebalų išsiskyrimą. Patartina naudoti kaukes sausiems plaukams bent 2 kartus per savaitę ir palaikyti šiltai ne mažiau 20 min. (šiltai, turiu omenyje, kad reikia dėvėti kepurėlę ar plaukus susukti į rankšluostį. Plaukus skalaukite drungnu vandeniu, nes karštas vanduo sausina plaukus. Reguliariai naudokite serumus, plaukų aliejus, skirtus plaukų galiukams. Sausų plaukų savininkėms taip pat patartina naudoti nenuplaunamą plaukų balzamą. Kiek įmanoma dažniau turėtumėte leisti plaukams išdžiūti natūraliai, tačiau jei tam nėra laiko, būtina naudoti nuo karščio apsaugančias priemones. Niekuomet nesirinkite plaukų modeliavimo priemonių, jeigu jų sudėtyje yra alkoholio. Alkoholis, esantis plaukų lako, putų, gelių ar kitų priemonių sudėtyje, taip pat išsausina plaukus.

3. Kaip susitvarkyti su nuolat įsielektrinančiais plaukais?

Pirma, plaukų nepakanka trinkti tik šampūnu - reikia pasirinkti plauką maitinančias ir stiprinančias priemones: kaukes, balzamus, plaukų aliejus - tam gerai tinka Makadamijos riešutų aliejus. Šios priemonės saugo plaukus nuo temperatūros pokyčių bei žalingo aplinkos poveikio. O tai ir yra pagrindinės priežastys, sukeliančios plaukų elektrinimąsi. Antra, reikėtų įprastas šukas pakeisti medinėmis. Medinės šukos, pagamintos iš natūralaus pluošto ne tik gerai iššukuoja plaukus, bet jų nesuvelia ir nepriverčia elektrintis. P.S. mano asmeninis patarimas būtų užsipurkšti antistatiko ir problema išspręsta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis