Kaip išsirinkti tinkamą plaukų šepetį?

Šukavimo priemonės pasirinkimas – tai daug svarbesnis veiksnys, nulemiantis plaukų sveikumą ir grožį, nei šampūno pasirinkimas. Plaukus šukuojame kelis kartus per dieną, todėl labai svarbu ar savo šepetį naudoji pagal paskirtį.

Turi žinoti, kad...

Iš sintetinių medžiagų pagamintas šepetys, ypač žiemos metu, yra didžiausias tavo priešas. Jei šukuoji savo plaukus nailoniniu šepečiu, neturėtum stebėtis, jog plaukai visuomet įsielektrinę.

Geriausias sprendimas – naudoti medinį ar pagamintą iš kaulo, natūralių šėrių plaukų šepetį. Medinis šepetys ne tik nepeša plaukų, bet ir masažuoja galvos odą. Be to, priešingai nei plastmasinių šepečių, suapvalinti medinio šepečio galai visai nenudyla ir nedrasko galvos odos.

Šepetys pagal paskirtį

Plokščias šepetys tiks ilgiems garbanotiems, arba vidutiniškai besigarbanojantiems plaukams. Plokščias šepetys su angelėmis – puikus pasirinkimas plaukų džiovinimui.

Reti šereliai ar dantukai padeda tavo plaukams ir galvos odai nenudegti, kadangi jie padeda cirkuliuoti karštam orui džiovinimo metu.

Apvalus šepetys. Tokio tipo šukavimo priemonė reikalinga galiukų sukimui arba tiesinimui, nes galvos odai yra per kieta. Labiau tinka trumpiems, pusiau arba itin storiems plaukams. Apvalų šepetį taip pat gali naudoti norėdama papurinti plaukus prie šaknų, tačiau dantukai ar šėreliai turi būti nevienodo ilgio.

Garbanėms patariama rinktis mažesnį, o tiesių plaukų savininkėms – didesnį apvalų šepetį.

Lenktas, retadantis šepetys. Tinkamas šukuosenos formavimui džiovinimo metu arba susivėlusių vietų iššukavimui. Ilgi dantukai skirti purios šukuosenos formavimui, o trumpi – standžiai šukuosenai.

Dvipusis šepetys. Šios plaukų šukavimo priemonės paskirtis yra formuoti purią šukuoseną plaukų džiovinimo metu. Trumpi dantukai skirti trumpiems plaukams, o ilgi, atitinkamai, ilgesniems.

Natūralių šėrių šepetys. Juo puikiai iššukuosi susikaupusias dulkes ir plaukų formavimo priemonėmis padengtus plaukus. Tokį šepetį patariama naudoti lygius plaukus turinčioms ilgaplaukėms ir tuo atveju, jei tavo plaukai labai sausi.

Nailoninis šepetys. Tokio tipo šepetys tiks, jei tavo plaukai trumpi, banguoti ir ploni.

NEPAMIRŠK:

Šukuoti trumpus plaukus reikėtų pradedant nuo plaukų šaknų link galiukų, ilgus – pradedant nuo galų. Be to, šlapių plaukų šukuoti nevalia, jei nenori sumažinti savo plaukų apimties!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis