Kaip „pamaitinti“ plaukus? Pataria plaukų stilistas V. Gigevič

Lėtai auga plaukai? Sunku atgaivinti plauko blizgesį? Ar plaukai tikrai slenka nuo dažno dažymo? Į jūsų klausimus atsako ir COSMO skaitytojoms pataria plaukų stilistas ir kirpimo meistras VALERIJ GIGEVIČ (kirpykla „UFF“).

1. Ar veiksmingi maisto papildai, kurie skatina plaukų augimą, stiprina plaukus? Galbūt geriau pasikliauti naminiais receptais? Kokie jie galėtų būti? Kokie pagrindiniai metodai norint sustiprinti plaukus?

Negalima sakyti, kad maisto papildai visiškai nenaudingi, tačiau nereikėtų aklai tikėti reklama ir laukti stebuklų. Jei pastebite, kad ėmė silpnėti plaukai, verta atkreipti dėmesį į savo maisto racioną, mitybos subalansavimą. Naminiai receptai irgi nėra blogai, bet reikėtų nepamiršti, kad jų veiksmingumas labai priklauso ir nuo to, kiek laiko naudingosios medžiagos veiks galvos odą. Mano patarimas šiuo atveju – gydykite plaukus naktį. Kaip vieną iš naminių receptų kaukių serijos, galite pabandyti sezamo aliejaus ir imbiero kaukę (30 ml sezamų aliejaus, 1 valgomojo šaukšto malto imbiero), įtrynusios masę i galvos odą ir paskirsčiusios per visus plaukus, laikykite galvą šiltai (tai padeda atlikti maistinė plėvelė ir rankšluostis arba kepurė), o ryte išskalaukite. Taip pat gerai veikia ir aliejinio pagrindo kaukes: į savo naudojamą kaukę galite įlašinti keletą lašų aliejaus (avokadų, alyvuogių). Kiekvieno iš mūsų plaukai skiriasi, deja, universalių priemonių ir jų „dozių“ nėra. Svarbu maitinti savo plaukus, rinktis būtent jūsų plaukų tipui tinkančias priemones ir, žinoma, nepamiršti, kad mūsų organizmai nėra šiukšliadėžės ir reiktų labiau atkreipti dėmesį į mitybos įpročius.

2. Kartu su pavasariu pasibeldė ir didžioji problema: skilinėjantys plaukų galiukai, trapūs, papilkėję, be spindesio plaukai.. Kaip spręsti problemą? Ypač, kai plaukai riebūs.

Tam labai tinka aliejai plaukams: kokosų, avokadų, alyvuogių, argano. Nereikėtų vadovautis klaidinga nuomone, kad naudojant aliejus plaukai apsunks, pradės greičiau riebaluotis, svarbu tik tinkamai juos naudoti. Jei plaukai riebūs, aliejaus nereikia trinti į šaknis, o paskirstyti jį tik ant plaukų galiukų ir šiuo atveju taisyklė „kuo daugiau, tuo geriau“ negalioja, labai svarbu nepadauginti priemonės, norint pamaitintį plaukus pakanka vos kelių aliejaus lašų.

3. Dažnai dažomi plaukai pradėjo sparčiai slinkti. Kokių priemonių imtis, kad tai sustabdyčiau?

Tai gali veikti keletas veiksnių ir nebūtinai dažnas plaukų dažymas. Dažyti plaukai reikalauja atitinkamos priežiūros, būtina naudoti priemones skirtas dažytiems plaukams, dažniau maitinti ne tik plaukus, bet ir galvos odą. Taip pat galite pabandyti pakeisti plaukų dažus, dažyti juos beamoniakiniais dažais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis