Kaip išsibalinti dantis namų sąlygomis?

Turėti sniego baltumo šypseną nori kiekviena moteris, tačiau visos puikiai žinome, kad vizitas pas odontologą – nepigus malonumas. Tačiau dantų balinimą galima atlikti ir namų salygomis, išbandant liaudies medicinos būdus.

Nors stomatologų nuomone, dantų balinimas namų sąlygomis neduoda maksimaliai efektyvaus rezultato, vis dėlto teisingai taikant liaudies medicinos priemones, galima ne tik džiaugtis akinančiai balta šypsena, bet ir užkirsti kelią kariesui, stomatitui ir kitoms burnos ertmės ligoms.

Kaip išvengti dantų pažeidimo rizikos?

Danties emalio pažeidimo rizika išlieka visada. Norėdama išvengti pasekmių, pasistenk sustiprinti savo dantis.

Tai padaryti valgydama daugiau šviežių vaisių ir daržovių bei pieno produktų, kuriuose gausu kalcio, stiprinančio dantų emalį. Jei esi alergiška pieno produktams, vaistinėje ieškok kalcio tablečių.

Arbatmedžio aliejus taip pat stiprina dantis. Į stiklinę vandens įlašink kelis jo lašus ir reguliariai skalauk burną. Be to, arbatmedžio šalina bakterijas ir gydo dantenų uždegimą geriau nei bet kuri dantų pasta. O svarbiausia – produktas natūralus!

Po 3 – 4 savaičių intensyvios dantų priežiūros gali imtis dantų balinimo.

Dantų balinimo būdai pagal liaudies mediciną:

* Soda. Į dantų pastą įdėk truputį sodos ir valyk dantis 3 minutes. Sodą gali naudoti ir be dantų pastos: užberk jos ant marlės ir aptrink dantis. Šį metodą taikyti galima tik kartą per savaitę, nes dažnas sodos naudojimas gali sukelti emalio plonėjimą ir pažeisti dantenas.

* Medžio pelenai. Jų sudėtyje yra kalio hidroksido, kuris ir yra balinimo priemonė. Nedidelį jų kiekį užberk ant dantų šepetėlio ir atsargiai išvalyk dantis. Tačiau ilgai naudoti pelenus nepatartina, nes šie kenkia emaliui, todėl valyk jais dantis taip pat ne dažniau nei kartą per savaitę.

* Aktyvioji anglis. Veikia taip pat kaip ir pelenai. Sutrink tabletę ir gautus miltukus naudok vietoj pastos.

* Uogos. Braškės ir žemuogės pasižymi balinimo efektu. Sutrink uogą iki košelės konsistencijos ir išsivalyk ja dantis. Ši dantų pasta ne tik natūrali, bet dar ir skani.

* Citrinų sultys. Išspausk citrinos sultis ir teptuku sutepk dantis, 5 minutes palaikyk, po to išskalauk burną vandeniu.

* Eteriniai aliejai. Tau reikės 2–3 laų citrinos arba greipfruto sulčių ir pusės stiklinės šilto vandens. Vandenį supilk į buteliuką, įlašink aliejaus ir gerai suplak. Gautą skalavimo priemonę naudoti galima 1–2 kartus per savaitę, dažnesnis jos naudojimas priklauso nuo tavo dantų jautrumo.

* Vandenilio peroksidas. Šio metodo negalima būtų priskirti prie liaudies medicinos, bet poveikis tikrai efektyvus. Vandenilio perokside suvilgyk vatos tamponėlį ir nuvalyk dantis. Taip pat galima kelis peroksido lašelius įlašinti į šiltą vandenį ir juo išskalauti dantis. Jokiu būdu nenuryk skysčio! Beje, daugelis šiuolaikinių balinimo priemonių gaminamos naudojant peroksidą.

Balinimo laikotarpis gali ir užsitęsti, kadangi jo trukmę sąlygoja daugybė faktorių. Pavyzdžiui, geriant daug kavos su šia užduotimi susidoroti galėsi, greičiausiai, tik per kelias savaites. Jeigu rūkai daug ir seniai, dantis balinti gali tekti kelis mėnesius ir nėra garantijos, kad rezultatas bus stulbinantis.

Šalutinis poveikis

Dantis balinant namų sąlygomis, dažnai iškyla problemos su dantenomis. Vandenilio peroksidas ir citrinos rūgštis gali jas sudirginti. O nuo dažno aktyvuotos anglies ir pelenų naudojimo gali atsirasti smulkūs odelės įtrūkimai. Valydama dantis, stenkis kuo mažiau liesti dantenas, o pabaigusi, burnos ertmę būtinai išskalauk ramunėlių nuoviru.

Dantų balinimas namų salygomis nerekomenduotinas nėščioms, maitinančioms, alergiškoms vandenilio peroksidui moterims, taip pat vartojant kai kuriuos vaistus.

Be to, dantų balinimo procedūrą atlikti galima tik turint sveikus dantis: nesergant kariesu ar parodontoze. Iki 13 metų amžiaus ši procedūra nerekomenduojama, nes šiame amžiuje formuojasi dantų struktūra.

Visais atvejais stenkis rūpintis savo burnos ertmės būkle. Reguliariai lankykis pas odontologą, nepamiršk valyti dantis du kartus per dieną, o išgėrus kavos, būtinai išskalauk burną. Uždelstas dantų gydymas gali sukelti kur kas didesnių problemų, nei sugadinta dantų spalva.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis